GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson Mobility Report: 5,6 mld smartfonowych subskrypcji w 2019 roku

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-12 14:16 - czytano: 279 razy - dodaj komentarz
Ericsson Mobility Report: 5,6 mld smartfonowych subskrypcji w 2019 rokuNajnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że liczba mobilnych subskrypcji urośnie do poziomu 9,3 mld w 2019 roku. Ponad 60 proc. z nich – 5,6 mld – będzie działać na smartfonach. Tak duży wzrost liczby urządzeń wymaga inwestycji w infrastrukturę sieciową. Firma Ericsson szacuje, że w 2019 roku sieci WCDMA/HSPA będą pokrywać swoim zasięgiem 90 proc. światowej populacji. Co więcej, 65 proc. osób na świecie znajdzie się w zasięgu technologii 4G/LTE.
REKLAMA
Obecnie, na świecie smartfony stanowią około 25-30 proc. wszystkich subskrypcji mobilnych. Jednocześnie, ponad połowa (55 proc.) telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2013 roku to smartfony.

Co trzeci Polak posiada smarton. To znacznie niższa penetracja niż np. w Szwecji czy Korei Południowej, gdzie sięga ona 70 proc. Na podstawie badań Ericsson ConsumerLab w Polsce wiemy jednak, że w ciągu najbliższego roku, aż 18 proc. Polaków chce zakupić swoje pierwsze urządzenie tego typu, a połowa obecnych posiadaczy ma zamiar wymienić obecne smartfony na nowsze modele. – powiedział na Oliver Kanzi, prezydent firmy Ericsson w Polsce.

Lawinowe tempo absorpcji smartfonów przez rynek jest wyjątkowe i będzie kontynuowane. Potrzeba było pięciu lat, by dojść do poziomu miliarda smartfonowych subskrypcji, ale osiągnięcie kolejnego miliarda zabierze już tylko 2 lata. Od teraz do 2019 roku, liczba subskrypcji smartfonowych zostanie potrojona. – powiedział Douglas Gilstrap, Senior Vice President i szef strategii w firmie Ericsson. – Co szczegolnie interesujące, absorpcja smartfonów  będzie szczególnie napędzana przez rynek w Chinach i innych krajach rozwijających się, jako że coraz tańsze modele smartfonów stają się dostępne.

Wraz z najnowszym Mobility Report firma Ericsson uruchomiła Traffic Exploration Tool, narzędzie, które umożliwia tworzenie własnych wykresów i grafik w oparciu o dane z raportu. Informacje mogą być filtrowane ze względu na region, subskrypcję, technologię, typ danych i urządzenia.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: