GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Exatel we współpracy z Arbor Networks wprowadza ochronę przed DDoS

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-08 15:55 - czytano: 263 razy - dodaj komentarz
Exatel we współpracy z Arbor Networks wprowadza ochronę przed DDoSAtaki DDoS przestały być marginalnym problemem Internetu. Według danych przygotowanych dla rynku polskiego przez Arbor Networks, cyberprzestępcy atakowali polskie firmy i instytucje prawie 1000 razy w ciągu dziewięciu miesięcy – od stycznia do września 2013 roku. Największy zaobserwowany atak miał siłę 31,5 Gb/s. Ataki hakerów nie są przeprowadzane jedynie dla osiągnięcia korzyści materialnych. Ich celem coraz częściej stają się strony dużych firm, które przestępcy atakują na
REKLAMA
znak protestu lub by po prostu pokazać swoje umiejętności. Dane Arbor Networks za 9 miesięcy 2013 roku pokazują, że najdłuższy odnotowany atak na polską stronę trwał 28 godzin i miał siłę 31,5 Gb/s. Dla porównania średni atak globalnie to 2,6 Gb/s, a 87% ataków trwało mniej niż 1 godzinę.

Według raportu Arbor Networks, wśród powodów ataków na pierwszym miejscu stoją przyczyny ideologiczne i polityczne, zaś korzyści finansowe pojawiają się dopiero poza pierwszą dziesiątką zestawienia. Głównym celem hakerów jest więc narażenie firmy czy organizacji na straty wizerunkowe, które mogą przełożyć się na spadek zaufania użytkowników, a więc często budowaną latami pozycję na rynku.

Analiza danych Arbor Networks pokazuje globalne treny i przyczyny ataków DDoS w pierwszych trzech kwartałach 2013 roku. Dane potwierdzają, że DDoS jest nadal globalnym zagrożeniem, a wielkość ataków w tym roku niepokojąco wzrosła.
 • 54% ataków miała siłę ponad 1Gb/s – wzrost z 33% odnotowanych w 2012 r.
 • 37% ataków mieściła się w przedziale 2-10 Gb/s , wzrost z 15% w 2012r.
 • 44% wzrost w udziale ataków powyżej 10 Gb/s, do 4% wszystkich ataków
 • Wzrost o ponad 350% w ilości monitorowanych ataków o sile powyżej 20 Gb/s w porównaniu do całego 2012r.
- Mamy świadomość rosnącego zagrożenia, dlatego sięgamy po najlepsze rozwiązania dostępne na świecie – mówi Wojciech Pomykała Prezes Exatela. - Partnerstwo z Arbor Networks, światowego lidera rozwiązań ochrony przed DDoS, pozwoli nam zaoferować klientom rozwiązanie klasy operatorskiej. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona partnerów Arbor w Europie.

- Klienci z rynku B2B są słusznie zaniepokojeni ryzykiem ataków DDoS. Są one na pierwszym miejscu listy zagrożeń jeśli chodzi o dostępność sieci, aplikacji i usług - powiedział Colin Doherty Prezes Arbor Networks. - Exatel jest znany na polskim rynku z oferowania usług najwyższej jakości. Dlatego i w tym przypadku spełnia rzeczywiste oczekiwania rynku w zakresie świadczenia zarządzalnych usług bezpieczeństwa przed atakami DDoS dla klientów z rynku B2B.

Usługa Ochrona przed atakami DDoS oferowana przez Exatel została przygotowana w celu zabezpieczenia łącza/sieci klienta przed skutkami rozległych ataków wolumetrycznych odmowy usługi w oparciu o rozwiązania Arbor Networks. Całość infrastruktury znajduje się w Data Center Exatel w Polsce. Usługa kierowana jest zwłaszcza do firm, które opierają swoją działalność na sieci Internet i odpowiadają za obsługę dużej liczby Klientów i transakcji.
Źródło: Exatel
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: