GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Bezprzewodowe technologie druku Samsung – komfort i wolność

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-31 14:03 - czytano: 15164 razy - dodaj komentarz
Bezprzewodowe technologie druku Samsung – komfort i wolnośćDzięki laserowym drukarkom Samsung, w pełni kompatybilnym z technologią NFC i najnowocześniejszymi technologiami mobilnymi, drukowanie stało się tak proste, jak nigdy dotąd. Dziś smartfon czy tablet mamy przy sobie częściej niż notebooka. Częściej też wiemy jak wykorzystywać technologie bezprzewodowe takie jak choćby NFC, czyli komunikacja bliskiego zasięgu. Wystarczy, że do drukarki zbliżymy smartfon obsługujący technologię NFC (np. telefony Samsung z serii GALAXY) a
REKLAMA
Samsung
Samsung
wyświetlany na ekranie smartfona dokument zostanie w mgnieniu oka wydrukowany.

Innym sposobem na drukowanie bez plątaniny kabli i konieczności uruchamiania komputera jest mobilna aplikacja Samsung Mobile Print. Aplikacja wykorzystująca wbudowany w drukarkach moduł Wi-Fi dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android jak i iOS. Pozwala ona  na bezprzewodowy druk dokumentów, zdjęć czy maili. Wydruk dokumentów pakietu MS Office, plików PDF czy zdjęć z prywatnej galerii lub popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook lub Twitter, nie będzie stanowił żadnego problemu.

Dzięki obsługiwanej przez drukarki Samsung technologii Google Cloud Print, każdy dokument i zdjęcie zostaną błyskawicznie wydrukowane, niezależnie od odległości dzielącej nas od drukarki. Zdjęcia z wakacji będą już w rodzinnym albumie przed naszym powrotem, a lista koniecznych do zrobienia zakupów zawiśnie na lodówce przed powrotem z pracy. Co istotne, każda z wymienionych funkcji jest dostępna w całej gamie urządzeń Samsung z linii GALAXY. Bezprzewodowo drukować możemy za pośrednictwem GALAXY Tab, GALAXY S II, S III i S4, a także Note i Note II.

Technologię NFC obsługuje: kolorowa drukarka laserowa Xpress C410W oraz urządzenie wielofunkcyjne Xpress C460W lub C460FW. Modele monochromatyczne obsługujące NFC to: drukarka Xpress M2022W lub urządzenie wielofunkcyjne Xpress M2070W lub M2070FW.

Wydruk z urządzeń mobilnych będzie coraz bardziej popularny. Jak wynika z badań opublikowanych niedawno przez pracownię badania rynku IDC, użytkownicy urządzeń mobilnych – np. smartfonów i tabletów – drukują więcej niż osoby niekorzystające z takich rozwiązań. Autorzy raportu prognozują, że ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych będzie przed rokiem 2015 korzystać w biurach z systemów mobilnego drukowania.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: