GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Milionowy smartfon z Windows Phone w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-08 16:55 - czytano: 300 razy - dodaj komentarz
Milionowy smartfon z Windows Phone w PolscePod koniec września 2013 w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone. Pierwsza wersja systemu, Windows Phone 7, miała swoją światową premierę w październiku 2010 roku. Jej główną cechą było wykorzystanie kafelków, które użytkownik mógł dostosować według własnego uznania. W Polsce premierowym modelem wspierającym system Microsoft był LG Swift 7 oraz HTC z 3 modelami – HTC Trophy, Mozart i HD7, natomiast najpopularniejsze smartfony z Windows Phone – modele
REKLAMA
Nokia Lumia – zadebiutowały 4 lutego 2011 roku.

Kolejna odsłona systemu, Windows Phone 8 , została udostępniona jesienią 2012 roku. Microsoft wprowadził do niej nowe funkcjonalności, m.in. wsparcie dla DirectX, obsługę procesorów wielordzeniowych oraz komunikację NFC.

Według najnowszych badań, Windows Phone cieszy się coraz większą popularnością. W stosunku do ubiegłego roku smartfony z systemem Microsoft podwoiły swoje udziały m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jak donosi IDC, w Polsce z systemu korzysta 19 procent użytkowników smartfonów, co czyni go drugą, najpopularniejszą platformą mobilnych systemów operacyjnych.

Polscy programiści są w czołówce twórców aplikacji na Windows. W globalnym sklepie Windows Phone jest ponad 130 tys. aplikacji i aż 10 proc. z nich zostało stworzonych w Europie Środkowo – Wschodniej. W naszym regionie jest 15 tys. deweloperów piszących programy dla Windows Phone, a w tej grupie najaktywniejsi są Polacy, którzy tworzą aż 250 aplikacji miesięcznie.

Obecnie najpopularniejszym telefonem na świecie z Windows Phone 8 jest HTC 8S, który ma 36,6 procent udziałów z wszystkich telefonów z systemem Microsoft. Za nim plasuje się Lumia 520 (22 proc.) i Lumia 820 (17 proc.).

Na podstawie danych dostarczonych przez Gemius, w Polsce użytkownicy Windows Phone najczęściej korzystają z Internetu za pośrednictwem smartfonów marki Nokia (64 proc.). Na drugim miejscu plasuje się HTC (17 proc.).
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: