GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Apple przedstawia iPhone’a 5s — najbardziej przyszłościowego smartfona na świecie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-09-12 14:52 - czytano: 414 razy - dodaj komentarz
Apple przedstawia iPhone’a 5s — najbardziej przyszłościowego smartfona na świecieFirma Apple zaprezentowała dziś iPhone’a 5s, najbardziej jak dotąd przyszłościowy model iPhone’a. iPhone 5s za sprawą nowego procesora A7 jest pierwszym na świecie smartfonem o 64-bitowej architekturze klasy komputerowej. W urządzeniu mieszczącym się w dłoni użytkownicy mają teraz do dyspozycji fantastyczną moc obliczeniową i szybkość. iPhone 5s to nowe wcielenie najlepiej działającego smartfona na świecie. W wyjątkowo smukłej i lekkiej konstrukcji kryje wspaniałe nowe funkcje i rozwiązania
REKLAMA
iPhone 5s
Apple
iPhone 5s
Apple
takie jak nowa 8-megapikselowa kamera iSight z lampą błyskową True Tone, a także innowacyjny czytnik linii papilarnych Touch ID, dzięki któremu telefon można łatwo i bezpiecznie odblokować jednym dotknięciem palca. iPhone 5s ma także system iOS 7, najbardziej znaczące uaktualnienie iOS od czasu pierwszego modelu iPhone’a. Nowa wersja systemu ma architekturę 64-bitową i oferuje setki nowych funkcji, w tym Centrum sterowania, Centrum powiadomień, udoskonaloną wielozadaniowość, AirDrop, udoskonaloną aplikację Zdjęcia, Safari, Siri oraz iTunes Radio.

- iPhone 5s jest najbardziej przyszłościowym smartfonem na świecie, który swoją architekturą klasy komputerowej pokazuje, jak wygląda prawdziwy postęp w tej dziedzinie — powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu globalnego. - iPhone 5s ustanawia nowy standard smartfona. Jego piękna, wyrafinowana powierzchowność kryje przełomowe funkcje, które są naprawdę istotne z punktu widzenia użytkownika — takie jak Touch ID, technologia pozwalająca łatwo i bezpiecznie odblokować telefon dotknięciem palca.

Za sprawą zupełnie nowego procesora A7 iPhone 5s jest pierwszym smartfonem o 64-bitowej architekturze klasy komputerowej. Wydajność procesora głównego i graficznego jest nawet dwukrotnie większa niż w poprzednich modelach, dlatego iPhone 5s działa jeszcze szybciej i płynniej — w całym spektrum zadań i zastosowań, od uruchamiania aplikacji, poprzez edycję zdjęć, aż po gry wypełnione wyrafinowaną grafiką. A wszystko to przy zachowaniu znakomitej wydajności baterii. Firma Apple uwzględniła potencjał procesora A7 w strukturze systemu iOS 7 oraz wszystkich wbudowanych aplikacji. iPhone 5s jest najlepszą mobilną konsolą do gier — działają na nim setki tysięcy gier z App Store, a 64-bitowa architektura procesora A7 oraz obsługa standardu OpenGL ES 3.0 sprawia, że iPhone 5s może realizować niezwykle bogate i złożone efekty wizualne, dostępne dotąd jedynie na komputerach Mac, PC i konsolach do gier.

Każdy iPhone 5s ma także nowy koprocesor ruchu M7, który odbiera dane z przyspieszeniomierza, żyroskopu i kompasu, odciążając tym samym główny procesor A7 i zwiększając jego wydajność energetyczną. Programiści mają do dyspozycji nowy interfejs API CoreMotion wykorzystujący koprocesor M7 i mogą dzięki niemu tworzyć jeszcze lepsze aplikacje fitness i sportowe oferujące funkcje niedostępne dla innych urządzeń mobilnych. Koprocesor ruchu M7 nieustannie monitoruje dane o ruchu, nawet gdy urządzenie jest uśpione, i sprawia, że krokomierz i inne aplikacje przez cały dzień korzystające z przyspieszeniomierza w mniejszym stopniu obciążają baterię.

Kolejną nowością w telefonie iPhone 5s jest czytnik linii papilarnych Touch ID — innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia odblokowanie iPhone’a jednym dotknięciem palca. Czytnik Touch ID, zbudowany ze szkła szafirowego ciętego laserowo oraz czujnika pojemnościowego, rejestruje w wysokiej rozdzielczości obraz skóry palca użytkownika i inteligentnie analizuje go, zapewniając dokładność odczytu niezależnie od kąta przyłożenia palca. Nauczenie czytnika Touch ID wzoru linii papilarnych właściciela telefonu jest łatwe, a z każdym użyciem czytnika dokładność rozpoznawania wzrasta. Czytnik Touch ID wyczuwa dotknięcie i uaktywnia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny, nie obciążając niepotrzebnie baterii. Wszystkie wzory linii papilarnych są zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane w specjalnym obszarze pamięci procesora A7, tzw. Secure Enclave. Nigdy nie są zapisywane na serwerach Apple ani kopiowane do chmury iCloud. Touch ID może być także używany jako bezpieczna metoda zatwierdzania zakupów w iTunes Store, App Store oraz iBooks Store.

iPhone 5s z jego najpopularniejszą na świecie kamerą iSight robi teraz jeszcze lepsze zdjęcia, nie wymagając od użytkownika wiedzy ani doświadczenia w fotografowaniu. Nowa kamera iSight o rozdzielczości 8 megapikseli ma większe światło przysłony (f/2,2) oraz nową, większą matrycę z pikselami o rozmiarze 1,5 μ, co w praktyce przekłada się na wyższą jakość zdjęć. Udoskonalenia te, wraz z zaprojektowanym przez Apple procesorem sygnałów wbudowanym w procesor A7 i nową aplikacją Aparat w systemie iOS 7, umożliwiają dwukrotnie szybsze automatyczne ustawianie ostrości, szybsze robienie zdjęć, automatyczną stabilizację wideo oraz uzyskanie większego zakresu dynamicznego. W telefonie iPhone 5s pojawiła się także nowa lampa błyskowa True Tone — niespotykana w innych aparatach — która dynamicznie reguluje barwę i natężenie błysku, wybierając jedną z ponad 1000 kombinacji, tak aby zdjęcia robione z lampą błyskową wyglądały bardziej naturalnie. iPhone 5s oferuje także nowy tryb zdjęć seryjnych, nagrywanie wideo w zwolnionym tempie z częstością klatek 120 kl./s, nową kamerę FaceTime HD o lepszej charakterystyce przy słabym oświetleniu oraz możliwość prowadzenia rozmów głosowych FaceTime bez przekazu wideo w systemie iOS 7.

iPhone 5s jest niezwykle smukły i lekki oraz zachwyca precyzją wykonania — ma wszystkie cechy, za które użytkownicy na całym świecie pokochali iPhone’a: aluminiową obudowę z krawędziami ściętymi ostrzem diamentowym, 4-calowy wyświetlacz Retina i szklane wstawki. Oferowany jest w trzech przepięknych wariantach metalizowanego wykończenia: złotym, srebrnym i w kolorze gwiezdnej szarości. Jako dopełnienie iPhone’a 5s Apple oferuje własnego projektu etui z wysokogatunkowej skóry, dostępne w sześciu głębokich kolorach: beżowym, czarnym, niebieskim, brązowym, żółtym i (RED) — z miękką, kolorystycznie dopasowaną wyściółką z mikrofibry.

iPhone 5s daje użytkownikom dostęp do szybkich sieci na jeszcze większym obszarze globu, ponieważ obsługuje nawet 13 pasm sieci LTE¹ — więcej niż jakikolwiek inny smartfon na świecie. Przy szybkościach pobierania sięgających 100 Mb/s² można komfortowo przeglądać strony, pobierać pliki i strumieniowo przesyłać treść. iPhone 5s ma dwuzakresowy interfejs Wi-Fi 802.11 a/b/g/n o przepustowości do 150 Mb/s² oraz interfejs Bluetooth 4.0. iPhone 5s oferuje rewelacyjną wydajność baterii: rozmowy w sieciach 3G i czas przeglądania Internetu w sieciach Wi-Fi oraz LTE sięga 10 godzin, czas przeglądania Internetu w sieciach 3G wynosi do 8 godzin, czas odtwarzania wideo — do 10 godzin, a czas odtwarzania dźwięku — do 40 godzin.³

iPhone 5s działa pod kontrolą systemu iOS 7 — najbardziej znacząco ulepszonej wersji iOS od czasów pierwszego iPhone’a. W wersji tej uwzględniono 64-bitową architekturę procesora A7, nową kamerę iSight i czytnik linii papilarnych Touch ID. iOS 7 olśniewa nowym interfejsem użytkownika — z elegancką paletą kolorów, wyodrębnionymi warstwami funkcjonalnymi i subtelnymi efektami ruchu, które ożywiają interakcje z użytkownikiem. iOS 7 zawiera setki nowych funkcji, w tym Centrum sterowania, Centrum powiadomień, udoskonaloną wielozadaniowość, AirDrop, udoskonaloną aplikację Zdjęcia, Safari, Siri, a także całkowitą nowość — iTunes Radio, czyli bezpłatne radio internetowe nadające muzykę, jakiej użytkownik najchętniej słucha w iTunes.⁴

Użytkownicy iPhone’a 5s mają dostęp do rewolucyjnego serwisu App Store, który oferuje ponad 900 000 aplikacji dla iPhone’a, iPada i iPoda touch klientom w 155 krajach świata. Jak dotąd z App Store pobierano aplikacje już ponad 50 miliardów razy, a klienci mają do dyspozycji niezwykle bogatą ofertę aplikacji w 23 kategoriach, w tym prasę w Kiosku, gry i aplikacje rozrywkowe, aplikacje dla biznesu, sportowe, dostarczające wiadomości, przydatne w podróży, dla zainteresowanych fitnessem i dbających o zdrowie.

Aplikacje iPhoto, iMovie, Pages, Numbers i Keynote zaprojektowane specjalnie dla iOS należą do najpopularniejszych w App Store, a teraz nabywcy iPhone’a 5s mogą je pobierać bezpłatnie. iPhoto i iMovie otwierają nowe, nieoczekiwane możliwości w pracy ze zdjęciami i filmami, zaś Pages, Numbers i Keynote umożliwiają tworzenie, edytowanie i udostępnianie atrakcyjnych dokumentów bezpośrednio na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch.

Ceny i dostępność
iPhone 5s oferowany jest w kolorach złotym, srebrnym i gwiezdnej szarości. Etui iPhone’a 5s będą dostępne w kolorach beżowym, czarnym, niebieskim, brązowym, żółtym i (RED). iPhone 5s dostępny będzie w USA, Australii, Chinach, Francji, Hongkongu, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Portoryko, Singapurze i Wielkiej Brytanii od piątku, 20 września. iOS 7 będzie dostępny jako bezpłatne uaktualnienie oprogramowania począwszy od środku, 18 września, dla użytkowników iPhone’a 4 i nowszych modeli, iPada 2 i nowszych modeli, iPada mini oraz iPoda touch (piątej generacji). Niektóre funkcje mogą być niedostępne w niektórych produktach.
Źródło: Apple
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: