GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Uczniowie korzystający z internetu potrzebują szczególnej ochrony

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-29 15:11 - czytano: 313 razy - dodaj komentarz
Uczniowie korzystający z internetu potrzebują szczególnej ochronyJuż za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny, a młodzi użytkownicy komputerów zaczną intensywnie korzystać z internetu, szukając informacji i wykorzystując zasoby online do odrabiania prac domowych oraz nauki. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali dla rodziców kilka porad, które zapewnią, że dzieci unikną zagrożeń online i nie będą odciągane od swoich obowiązków przez „nienaukowe”. Skuteczna ochrona młodych użytkowników internetu przez zagrożeniami oraz wykorzystywaniem nadmiernej ilości
REKLAMA
czasu na zagadnienia niezwiązane z nauką powinna obejmować trzy kategorie.

1. Kontrola rodzicielska.
Dzieci są coraz bardziej zaawansowane technicznie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w większości rodzin to właśnie młodzi ludzie najsprawniej posługują się komputerami, smartfonami i internetem. Rodzicom trudno jest zatem zapanować nad tym, co ich dzieci robią przed monitorem. Z pomocą przychodzi funkcja kontroli rodzicielskiej, która pozwala ograniczyć treści, do których młody człowiek ma dostęp, czas korzystania z komputera i internetu, a także zdefiniować rodzaje plików, które mogą być pobierane. Funkcjonalność taka wbudowana jest w większość dobrych produktów antywirusowych, np. Kaspersky Internet Security.

2. Ochrona przed kradzieżą.
Dorośli i dzieci na całym świecie coraz częściej korzystają z internetu przy użyciu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Szkoły nie są wyjątkiem – na korytarzach często można zobaczyć młodych ludzi, którzy wpatrują się w swoje smartfony. Ponadto, niektóre szkoły udostępniają uczniom tablety jako pomoc naukową. Niestety jednak, w tak zatłoczonym miejscu jak szkolny korytarz, małe urządzenie mobilne może zostać łatwo skradzione lub zgubione, co z kolei może prowadzić do kradzieży tożsamości. Rodzice powinni się upewnić, że smartfony i tablety, z których korzystają ich dzieci, są chronione przy użyciu funkcji antykradzieżowych. Dzięki instalacji narzędzia takiego jak Kaspersky Mobile Security możliwe jest zdalne zniszczenie danych zapisanych w urządzeniu mobilnym, odnalezienie sprzętu, a nawet zrobienie zdjęcia złodziejowi.

3. Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem.
Im więcej czasu dzieci spędzają z internecie, niezależnie od tego, czy używają do tego komputerów czy urządzeń mobilnych, tym większe jest prawdopodobieństwo ataku szkodliwych programów. Dlatego sprzęt wykorzystywany przez dziecko powinien być zabezpieczony przy użyciu skutecznego i wszechstronnego pakietu antywirusowego.

Każdy rodzic powinien pamiętać, że zastosowanie środków technicznych, takich jak programy antywirusowe czy kontrola rodzicielska, to tylko początek i samo w sobie nie rozwiąże problemu. Nic nie zastąpi poważnej rozmowy z dziećmi, w czasie której zapoznają się one z potencjalnymi zagrożeniami internetowymi. Młodzi ludzie powinni także dowiedzieć się, jakie informacje można bezpiecznie udostępniać w internecie, a jakie nigdy nie powinny się tam znaleźć (np. aktualne miejsce przebywania, adres domowy, numer telefonu itp.).
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: