GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson utrzymuje pozycję lidera infrastruktury LTE w 2013 roku

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-27 12:29 - czytano: 281 razy - dodaj komentarz
Ericsson utrzymuje pozycję lidera infrastruktury LTE w 2013 rokuEricsson (NASDAQ: ERIC) ogłosił dziś, że Gartner Inc. w swoim sprawozdaniu dotyczącym infrastruktury LTE uznał firmę Ericsson jako lidera rynku LTE i umieścił ją w kwadrancie „Liderzy” swojego rankingu Magic Quadrant 2013 już czwarty rok z rzędu. Gartner, wiodąca w świecie IT firma badawczo-doradcza, ocenia kompleksowość oferty dostawców sprzętu LTE (radiowego i podstawowego) na podstawie zdolności funkcjonowania na rynku LTE i kompletności wizji.
REKLAMA
Ericsson dostarcza heterogeniczne rozwiązania sieciowe zintegrowane z technologią Wi-Fi dla małych komórek (small cells), kompleksowe rozwiązania LTE dla dużych obszarów, WCDMA i CDMA wraz z profesjonalną obsługą.

Thomas Norén, wiceprezes i szef d/s produktów radiowych firmy Ericsson, powiedział: - Cieszymy się, że Gartner uznał nas za lidera LTE umieszczając nas w Magic Quadrant już kolejny rok z rzędu. Wierzymy, że inne niezależne badania i raporty dotyczące operatorów potwierdzą opinię, że Ericsson ma najlepszą operatywność sieciową w branży. Jesteśmy również jedynym dostawcą oferującym produkty ze zintegrowaną anteną, które można szybko uruchomić i dzięki którym uzyskuje się zwiększenie zasięgu radiowego, co umożliwia operatorom zapewnienie wyższych prędkości transmisji i skuteczne zmniejszenie kosztów korzystania z sieci. Ericsson będzie nadal starał się utrzymać wysoką pozycję w sektorze obsługi - na przykład jesteśmy wiodącym dostawcą w dziedzinie transmisji VoLTE i LTE.

Ericsson jest obecny na rynku transmisji dużych prędkości oraz jest dostawcą dla 9 z 10 największych operatorów LTE wybranych według rankingu subskrypcji LTE z maja 2013 r.

Firma Ericsson jest również głównym motorem tworzenia otwartych standardów i ma największy wpływ na specyfikacje LTE, które zostały dotychczas wydane. Ericsson zamierza posiadać 25 procent wszystkich ważniejszych patentów dotyczących technologii LTE, co dawałoby mu pozycję największego właściciela patentów w tej branży. Ericsson jest liderem w branży usług zarządzanych, zarządzając sieciami, które obsługują ponad 800 milionów abonentów na całym świecie.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: