GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Pierwsze na świecie komercyjne połączenie LTE-Advanced w pasmach 1800MHz i 900MHz

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-19 17:00 - czytano: 262 razy - dodaj komentarz
Pierwsze na świecie komercyjne połączenie LTE-Advanced w pasmach 1800MHz i 900MHzFirma Ericsson ogłosiła dzisiaj, że wiodący w Australii operator telekomunikacyjny Telstra jako pierwszy korzysta z technologii Carrier Aggregation LTE-Advanced (LTE-A) w pasmach 1800MHz i 900MHz w sieci komercyjnej. 31 lipca Telstra przesłała dane w działającej sieci pomiędzy wieloma miejscami w Queensland (Australia) obsługującymi ruch komercyjny. LTE Carrier Aggregation to następny krok w ewolucji szybkich mobilnych usług szerokopasmowych, umożliwiający operatorom jeszcze pełniejsze
REKLAMA
wykorzystanie zasobów widma poprzez połączenie wielu pasm, co zapewnia wyższe prędkości w mobilnych sieciach szerokopasmowych.

Mike Wright, Dyrektor Wykonawczy działu sieci w firmie Telstra, mówi: -Liczba abonentów LTE Telstry rośnie w zawrotnym tempie. Z sieci LET korzystają obecnie 3 miliony abonentów. Sześć miesięcy temu było ich 2,1 miliony. Pojemność, większa prędkość transmisji danych i wydajność zapewniane przez LTE-Advanced pomogą nam w zarządzaniu ruchem w miarę wzrostu popularności naszej sieci. Pozwoli nam to na dalsze zwiększanie pojemności oraz dostarczanie wysokiej jakości usług. Z radością będziemy w tym zakresie współpracować z firmą Ericsson. Gdy w 2015 roku uzyskamy dostęp do pasma 700MHz, zamierzamy także uruchomić LTE-Advanced następnej generacji poprzez połączenie większych bloków spektrum w pasmach 700MHz i 1800MHz, co da powalające prędkości szczytowe w teoretycznym zakresie 300Mbps.

Håkan Eriksson
, Szef firmy Ericsson w Australii, Nowej Zelandii i Fidżi, mówi: - Wielu operatorów w tym regionie oraz na świecie posiada dostępne zakresy w pasmach 1800MHz i 900MHz służące do przenoszenia abonentów z 2G na 3G lub 4G. Operatorzy będą śledzili wdrożenie LTE-Advanced na tych pasmach w Australii.

Ericsson wspiera wdrażanie LTE-Advanced Carrier Aggregation w innych pasmach częstotliwości w innych krajach, takich jak Korea Południowa. 18 lipca Ericsson pomógł LG U+ w Korei Południowej w komercyjnym uruchomieniu LTE-Advanced w pasmach 1800MHz i 850MHz.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: