GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung prezentuje GALAXY S4 i GALAXY S4 mini w standardach TDD-LTE i FDD-LTE

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-05 13:52 - czytano: 340 razy - dodaj komentarz
Samsung prezentuje GALAXY S4 i GALAXY S4 mini w standardach TDD-LTE i FDD-LTEFirma Samsung Electronics zaprezentowała dziś pierwsze na świecie komercyjne urządzenia z technologią płynnego przekazywania połączeń w standardach TDD-LTE (Time-Division Duplex) i FDD-LTE (Frequency Division Duplex). Samsung wprowadzi na rynek wersje smartfonów Samsung GALAXY S4 i Samsung GALAXY S4 mini obsługujące oba tryby LTE - TDD/FDD, zapewniając w ten sposób nieprzerwaną i płynną komunikację głosową oraz wymianę danych nawet wtedy, gdy dane urządzenie przełącza się z
REKLAMA
jednego typu sieci LTE na inny.

- Samsung nieustannie przyspiesza proces rozwoju globalnego rynku LTE, szybciej niż inne firmy reagując na nowe wyzwania technologiczne. Prezentacja urządzeń z technologią płynnego przekazywania połączeń TDD/FDD LTE potwierdza zaangażowanie firmy Samsung w kwestię poprawy komfortu użytkowania - powiedział JK Shin, prezes i dyrektor działu IT & Mobile w Samsung Electronics, dodając: -Pierwsze na rynku urządzenia z technologią płynnego przekazywania połączeń w standardzie TDD/FDD pozwolą klientom w pełni docenić korzyści płynące z szybkiej, mobilnej wymiany danych, niezależnie od miejsca, w którym przebywają.

Chociaż większa część operatorów wykorzystuje obecnie technologię FDD-LTE, prognozuje się wzrost znaczenia alternatywnej technologii TDD-LTE, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, na Bliskim Wschodzie, w Europie Północnej i Wschodniej, a także w Południowo-Zachodniej Azji, jak również coraz większy jej udział w ogólnoświatowym rynku LTE. Płynne przekazywanie połączeń pomiędzy sieciami FDD-LTE i TDD-LTE stanowi niezwykle istotną cechę z punktu widzenia użytkowników końcowych i operatorów, w szczególności na rynkach wykorzystujących równolegle obydwie technologie.

Firma Samsung – pionier rynku w zakresie technologii LTE – za sprawą modelu GALAXY S4 oferuje płynne przekazywanie połączeń z myślą o jeszcze wygodniejszej, ultraszybkiej komunikacji mobilnej. Telefon zapewnia użytkownikom nieprzerwany transfer danych bez żadnych opóźnień podczas przeglądania stron internetowych oraz wykonywania połączeń głosowych, nawet w trakcie zmiany sieci. Technologia ta dodatkowo gwarantuje w pełni globalne rozwiązania roamingowe z wykorzystaniem LTE, dając użytkownikom dostęp do szybkich i zróżnicowanych treści multimedialnych, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Z punktu widzenia operatorów zastosowanie zarówno trybu TDD-LTE jak i FDD-LTE może wspomagać efektywne zarządzanie ruchem danych oraz utrzymanie wysokiej jakości usług. Przykładowo, operator może przekazywać ruch danych z częstotliwości FDD-LTE na TDD-LTE w przypadku znacznego obciążenia częstotliwości FDD-LTE.

Samsung jako pierwszy w globalnym rynku urządzeń mobilnych rozbudował swoją ofertę o smartfony działające w obu trybach LTE (TDD/FDD).

W trzecim kwartale roku firma będzie kontynuować wprowadzanie urządzeń TDD-LTE na kolejne rynki.

Innowacje firmy Samsung w zakresie LTE
Innowacje firmy Samsung w zakresie LTE są rezultatem ścisłego ukierunkowania inwestycji na technologię LTE oraz wprowadzania na rynek różnorodnych urządzeń wykorzystujących to rozwiązanie.

Firma Samsung jako pierwsza na świecie zaprezentowała technologię LTE w roku 2008 i od tej chwili zajmuje pozycję lidera pod względem udziału w rynku oraz standaryzacji technologii szybkiej komunikacji mobilnej. Pierwszym na świecie urządzeniem w technologii LTE było GT-B3710 Dongle, a w 2010 roku firma wprowadziła na rynek amerykański model Craft - pierwszy na świecie telefon komórkowy LTE.

W 2012 r. pojawił się model GALAXY S III – pierwsze na świecie urządzenie oferujące technologię VoLTE, a w czerwcu 2013 r. model GALAXY S4 LTE z komunikacją LTE-A, dwukrotnie szybszą od standardu LTE.

Samsung popularyzuje technologię LTE na światowych rynkach, produkując ponad 60 milionów urządzeń LTE dla ponad 150 operatorów z 50 krajów.

Informacja dla wydawców:
Jak wynika z informacji zgromadzonych przez prowadzącą badania rynku firmę Strategy Analytics, światowy rynek LTE będzie rozwijał się w średnim tempie 20% rocznie – z 270 milionów urządzeń w roku 2013 do 680 w 2017. Przewiduje się, że do roku 2015 technologia TDD-LTE będzie stanowiła 18% całego rynku LTE. Usługi TDD-LTE świadczy obecnie 14 operatorów w 10 krajach.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: