GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

MasterCard popiera stworzenie wspólnego standardu mobilnych platności

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-15 18:25 - czytano: 368 razy - dodaj komentarz
MasterCard popiera stworzenie wspólnego standardu mobilnych platnościPod koniec ubiegłego tygodnia sześć polskich banków zdecydowało się wspólnie stworzyć jeden model płatności mobilnych. Jest to bez wątpienia przełomowe wydarzenie na rynku płatności bezgotówkowych. MasterCard popiera ideę budowy jednego standardu płatności mobilnych i jest gotowy do współpracy przy jego tworzeniu. PKO BP, Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, BRE Bank oraz ING Bank Śląski porozumiały się, aby wspólnie wypracować jeden standard płatności.
REKLAMA
Ma on na celu wyeliminowanie fragmentacji rynku, która jest największą przeszkodą dalszego rozwoju.

Porozumienie banków zdecydowanie wyrażające gotowość do inwestycji w rozwój płatności mobilnych jest krokiem milowym w budowie płatności bezgotówkowych w Polsce. MasterCard popiera innowacyjne rozwiązania i wyraża otwartość na współpracę w tym zakresie.

Polacy bardzo chętnie korzystają z nowych rozwiązań technologicznych doceniając, że poprawiają jakość ich życia. Priorytetowym kierunkiem rozwoju dla polskiego rynku powinny być właśnie płatności mobilne, a perspektywy ich rozwoju są niezwykle obiecujące. Bardzo istotnym sprawdzianem każdego rozwiązania płatniczego, szczególnie mobilnego, są decyzje klientów, którzy ostatecznie wykorzystywać będą jedynie rozwiązania najwygodniejsze, najbezpieczniejsze i uniwersalne. Zintegrowany świat technologii MasterCard Mobile oraz NFC już w tej chwili tworzy nowe możliwosci dla klientów zwiększające wygodę i bezpieczeństwo dokonywania płatności.

MasterCard pragnie wyrazić otwartość na współpracę w celu wypracowania wspólnych standardów, promocji płatności mobilnych oraz edukacji rynku. Jest wiele obszarów, w których można wykorzystać dotychczasowe doświadczenie, wiedzę i globalny zasięg oferowany przez MasterCard.

Polskie banki szybko nabierają doświadczenia w jaki sposób można wykorzystać do swoich celów innowacje. Otwarte są na nowe rozwiązania i widać, że wiele z nich testuje nowe ścieżki rozwoju, co jest bardzo cenne.
Źródło: MasterCard
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: