GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ożarowice - pierwsze na świecie wdrożenie eLTE dla administracji publicznej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-07-03 13:31 - czytano: 514 razy - dodaj komentarz
Ożarowice - pierwsze na świecie wdrożenie eLTE dla administracji publicznejHuawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych ICT, przeprowadził w gminie Ożarowice pierwsze na świecie wdrożenie sieci eLTE na zlecenie administracji publicznej. Poza bezprzewodową infrastrukturą sieciową w technologii LTE, w gminie zainstalowane zostały także infokioski oraz hotspoty zapewniające publiczny dostęp do sieci. Wdrożenie zostało zrealizowane we współpracy z firmą STIMO Systemy Informatyczne.
REKLAMA
Ożarowice to niewielka gmina wiejska we wschodniej części Powiatu Tarnogórskiego. Pomimo tego, że na jej terenie znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach, gmina miała słabo rozwiniętą infrastrukturę telekomunikacyjną i niski poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu. Braki w nowoczesnej infrastrukturze szerokopasmowej stanowiły podstawową barierę do pełnego wykorzystania szans rozwojowych oferowanych przez nowe technologie.

- Aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu, gmina zdecydowała się na budowę własnej, niezależnej od operatorów sieci szerokopasmowej. Miała to być sieć o charakterze wielousługowym, zapewniająca szerokopasmowy dostęp do Internetu, usługi telefonii IP, usługi monitoringu wizyjnego itp. - mówi Sylwester Chojnacki, Wireless Products Manager w Huawei Polska. - Aby zminimalizować koszty i przygotować infrastrukturę gotową na rozwiązania przyszłości, zdecydowano się na realizację projektu w oparciu o bezprzewodową technologię LTE w paśmie 3,6-3,8 GHz, po raz pierwszy na świecie realizowaną na zlecenie administracji publicznej.

Warstwę szkieletową sieci oparto o radiolinie cyfrowe klasy operatorskiej o przepływności nawet do 1 Gb/s, zainstalowano 8 kompletnych stacji bazowych eLTE HUAWEI, trzy publiczne punkty dostępu do Internetu (tzw. Hot Spoty) oraz dwa multimedialne kioski informacyjne z dotykowym ekranem, dzięki którym można skorzystać z wybranych stron internetowych, np. stron informacyjnych gminy.

Wdrożenie w Ożarowicach to pierwszy tego typu projekt na świecie. Dzięki zastosowaniu technologii LTE HUAWEI, w całej gminie zapewniono nowoczesną i wydajną infrastrukturę sieciową. Znacznie polepszyło to komunikację pomiędzy jednostkami gminy, mieszkańcy zyskali szybki i stabilny dostęp do sieci szerokopasmowej, a wielousługowy charakter infrastruktury gwarantuje, że jest ona gotowa do wdrożeń kolejnych aplikacji w przyszłości – m.in. monitoringu miejskiego, kontroli urządzeń pomiarowych (np. energii, wody czy gazu) i innych, które potrzebują niezawodnego, szerokopasmowego łącza transmisyjnego.

Projekt w Ożarowicach jest realizacją rekomendacji Komisji Europejskiej dotyczącej budowy Sieci Dostępowych Następnej Generacji. Według niej LTE znajduje się na liście wspieranych technologii szerokopasmowych. Zoptymalizowany poziom kosztów budowy takiej sieci pokazuje, że LTE to nie tylko rozwiązanie dla operatorów komórkowych, ale również idealne rozwiązanie dla sieci budowanych ze środków publicznych. Synergia obu tych sektorów może po raz pierwszy wypromować spójne rozwiązanie budowy sieci bezprzewodowych bez komplikacji wynikających z różnic technologicznych dotychczas dostępnych systemów.
Źródło: Huawei
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: