GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Apple przedstawia system operacyjny iOS 7

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-06-26 14:10 - czytano: 578 razy - dodaj komentarz
Apple przedstawia system operacyjny iOS 7Firma Apple przedstawiła system operacyjny iOS 7 — czyli najważniejsze uaktualnienie systemu iOS od czasu pierwszego telefonu iPhone — wyróżniający się nowym i zachwycającym interfejsem użytkownika. System iOS 7 został zaprojektowany od nowa. Dominują w nim: subtelna dynamika ruchu, elegancka paleta barw oraz osobne warstwy funkcjonalne, dzięki którym cały system jest dynamiczny i pełen życia. Typografia została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu napisy są
REKLAMA
iOS 7
Apple
iOS 7
Apple
wyświetlane jeszcze wyraźniej, a ruch i półprzezroczyste tła sprawiają, że nawet najprostsze zadania stają się bardziej wciągające. iOS 7 oferuje setki wspaniałych nowych funkcji, a wśród nich między innymi Centrum sterowania, Centrum powiadomień, udoskonaloną wielozadaniowość, AirDrop, ulepszone aplikacje Zdjęcia, Safari i Siri oraz iTunes Radio — bezpłatne radio internetowe, w którym nadawana jest muzyka dobrana do upodobań każdego użytkownika na podstawie wyborów dokonywanych w iTunes.

- iOS 7 jest najważniejszym uaktualnieniem systemu iOS od czasu pierwszego telefonu iPhone — powiedział Craig Federighi, wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania. -W tworzeniu tego systemu uczestniczył zespół ekspertów z różnych dziedzin: od projektantów do specjalistów rozwiązań inżynieryjnych. Wyniki tej współpracy są bardzo zadowalające, a system iOS 7 jest dla nas ekscytującym początkiem nowej drogi.

- W prostocie, przejrzystości i wydajności kryje się głębokie i trwałe piękno. Ale prawdziwa prostota to o wiele więcej niż tylko brak chaosu i ozdobników — jest to złożoność, która została uporządkowana — powiedział Jony Ive, wiceprezes Apple ds. projektowania. -System iOS 7 jest urzeczywistnieniem takiej definicji prostoty. Ma on zupełnie nową strukturę, które jest spójna i obejmuje wszystkie jego warstwy.

System operacyjny iOS 7 został zaprojektowany od początku z zupełnie nowym interfejsem użytkownika, ale dla setek milionów użytkowników telefonów iPhone, iPadów i iPodów touch na całym świecie korzystanie z niego będzie zupełnie naturalne. Nowy interfejs sprawia, że telefon wydaje się większy, ponieważ wszystkie elementy zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu całego ekranu. Przeprojektowane czcionki prezentują się niesamowicie na wyświetlaczu Retina, dzięki czemu tekst jest jeszcze bardziej wyrazisty.

W systemie iOS 7 pojawiło się Centrum sterowania. Teraz elementy sterujące, do których wymagany jest szybki i łatwy dostęp, znajdują się w jednym wygodnym miejscu. Wystarczy tylko jeden gest machnięcia od dołu ekranu i już dostępne są elementy sterujące trybu Samolot, Wi-Fi, Bluetooth i Proszę nie przeszkadzać, a także elementy do regulacji jasności ekranu, odtwarzania i wstrzymywania muzyki, przechodzenia do następnej ścieżki oraz opcje strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą funkcji AirPlay. Centrum sterowania zapewnia również natychmiastowy dostęp do aplikacji, takich jak Zegar, Aparat, Kalkulator i Latarka.

Centrum powiadomień w systemie iOS 7 jest dostępne bezpośrednio z ekranu blokady, więc w celu wyświetlenia wszystkich powiadomień wystarczy pojedyncze machnięcie. Nowa funkcja Dzisiaj w centrum powiadomień przedstawia przegląd harmonogramu dnia wraz z podsumowaniem istotnych szczegółów, takich jak pogoda, sytuacja na drogach, terminy spotkań i imprez.

Dzięki udoskonalonej wielozadaniowości w systemie iOS 7 programiści posługujący się nowym interfejsem API mogą dla każdej aplikacji aktywować tryb jednoczesnej pracy z innymi aplikacjami w tle. W nowym systemie użytkownicy mają możliwość przełączania aplikacji w sposób bardziej intuicyjny, a sam system iOS 7 zwraca uwagę na to, które aplikacje są używane najczęściej i automatycznie dba o aktualność materiałów użytkownika.

AirDrop to zupełnie nowy sposób na szybkie i łatwe udostępnianie plików osobom w pobliżu. W celu udostępniania treści wystarczy skorzystać z funkcji AirDrop, w której pojawią się dane znajomych osób znajdujących się w pobliżu. Wystarczy wybrać osobę, a funkcja AirDrop zadba o całą resztę. Transfery AirDrop są realizowane przez połączenia równorzędne, więc z tej funkcji można korzystać nawet bez dostępu do sieci, przesyłane dane są całkowicie zaszyfrowane, zatem treści są chronione i pozostają prywatne. Funkcja nie wymaga żadnej konfiguracji.

Każdego dnia na całym świecie najwięcej zdjęć wykonuje się telefonami iPhone, a w systemie iOS 7 nowa aplikacja Aparat udostępnia filtry, które umożliwiają dodawanie efektów w czasie rzeczywistym. Teraz w aplikacji Aparat dostępna jest funkcja aparatu do zdjęć kwadratowych, a w celu wyboru kamery wideo albo jednego z trzech aparatów (do zdjęć, do zdjęć kwadratowych i do zdjęć panoramicznych) wystarczy tylko wykonać gest machnięcia.

System iOS 7 zawiera przeprojektowaną aplikacja Zdjęcia, w której dostępna jest funkcja Momenty — nowy metoda automatycznego porządkowania zdjęć i filmów odpowiednio do czasu i miejsc. Po zmniejszeniu powiększenia można wyświetlić wszystkie zdjęcia uporządkowane według momentów, kolekcji momentów lub lat. W systemie iOS 7 dostępna jest funkcja udostępniania zdjęć w iCloud, czyli najprostszy sposób udostępniania wybranych zdjęć wybranym osobom. Użytkownik korzystający z funkcji udostępniania zdjęć w iCloud może umożliwić swoim znajomym i członkom rodziny publikowanie zdjęć i filmów w strumieniach zdjęć, które sam udostępnia, a nowy widok aktywności wyświetla w jednym miejscu aktualizacje z wszystkich udostępnionych strumieni.

Udoskonalony interfejs użytkownika Safari umożliwia wyświetlenie większej ilości szczegółów, czemu sprzyja funkcja przeglądania na pełnym ekranie. Nowe inteligentne pole wyszukiwania ułatwia wyszukiwanie, a zakładki i karty w Safari są prezentowane w nowym widoku. Dzięki funkcji iCloud Keychain hasła i dane kart kredytowych użytkownika są bezpiecznie przechowywane i dostępne na wszystkich jego urządzeniach, więc nawigacja na stronach chronionych hasłami jest łatwa i przyjemna, zaś automatyczne wypełnianie pól podczas transakcji finansowych jest realizowane w bezpieczny sposób. Rozszerzone funkcje kontroli rodzicielskiej umożliwiają automatyczne blokowanie dostępu do stron WWW dla dorosłych. Dodatkowo ustawienia można skonfigurować w taki sposób, aby pozwalały na dostęp tylko do konkretnego zestawu dozwolonych stron.

Siri brzmi lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ dostępne są nowe głosy męskie i żeńskie. Dodatkowo asystent Siri jest zintegrowany z wyszukiwaniem w serwisie Twitter, dzięki czemu można zapytać Siri nawet o to, jakie tematy są popularne na Twitterze*. Siri jest również zintegrowany z Wikipedią i zapewnia dostęp do tego najpopularniejszego w Internecie źródła informacji. Dodatkowo aplikacja Siri udostępnia wyszukiwarkę Bing oraz umożliwia zmianę ustawień urządzenia i odsłuchiwanie poczty głosowej.

Aplikacja Muzyka cieszy oko swoim nowym wyglądem i udostępnia nową funkcję iTunes Radio. Jest to bezpłatne internetowe radio, w którym użytkownik ma dostęp do ponad 200 stacji radiowych, niesamowitego katalogu muzyki z iTunes Store oraz do funkcji dostępnych tylko w iTunes. iTunes Radio to najlepszy sposób na odkrywanie nowej muzyki. Uruchamiając iTunes Radio w telefonie iPhone, iPadzie, iPodzie touch, na komputerze Mac, PC czy w Apple TV, zyskuje się dostęp do stacji inspirowanych wcześniej odsłuchiwaną muzyką, stacji polecanych przez Apple oraz stacji opartych na muzyce jednego gatunku wybranych tylko dla Ciebie. iTunes Radio zmienia się, tak jak zmieniają się utwory, których słuchasz i które pobierasz. Im więcej korzystasz z iTunes Radio oraz iTunes, tym więcej dostępnych jest danych o Twoich preferencjach — i tym bardziej dopasowana staje się kierowana do Ciebie oferta muzyczna. Funkcja iTunes Radio zapewnia również dostęp do premierowych emisji utworów najpopularniejszych wykonawców, jest zintegrowana z Siri oraz umożliwia zakup każdego emitowanego utworu już po jednym stuknięciu.

App Store to serwis z największą na świecie ofertą aplikacji — liczącą ponad 900 tysięcy pozycji. W systemie iOS 7 dostępna jest funkcja Popular Apps Near Me — nowy sposób wyszukiwania aplikacji na podstawie bieżącej lokalizacji użytkownika, a sam system iOS 7 automatycznie dba o to, aby aplikacje były zawsze aktualne. W serwisie App Store dostępna jest nowa kategoria dla dzieci, w której nauczyciele i rodzice mogą odkrywać aplikacje dla dzieci w różnym wieku.

Dodatkowe nowe funkcje systemu iOS 7:
 • nowa funkcja blokady aktywacji funkcji Znajdź mój iPhone, która wymaga podania identyfikatora Apple ID i hasła. Dopiero po podaniu tych danych możliwe jest jej wyłączenie, wymazanie danych oraz reaktywacja urządzenia po jego zdalnym wymazaniu;
 • tryb nocny w aplikacji Mapy, który reaguje na ilość światła w otoczeniu, co jest szczególnie użyteczne w przypadku korzystania z tej aplikacji w nocy;
 • udoskonalone funkcje audio w FaceTime, które umożliwiają realizowanie połączeń wysokiej jakości w sieci danych;
 • synchronizacja powiadomień, dzięki której powiadomienie zamknięte na jednym urządzeniu będzie zamknięte także na innych urządzeniach użytkownika;
 • funkcja blokowania połączeń, wiadomości i rozmów przez FaceTime od wybranych osób;
 • obsługa witryny Tencent Weibo dla użytkowników w Chinach, słownik chińsko-angielski oraz udoskonalone funkcje wprowadzania tekstu w języku chińskim wraz z opcją rozpoznawania wielu znaków chińskich wpisywanych ręcznie;
 • możliwość bardziej wydajnego wdrażania i zarządzania telefonami iPhone i iPadami w firmach; oraz integracja z samochodem, dzięki której po raz pierwszy zalety rozwiązania Apple można docenić w pełni także w samochodzie.
Oprogramowanie iOS 7 w wersji beta i pakiet SDK są dostępne już teraz dla uczestników programu iOS Developer Program, na stronie developer.apple.com. System iOS 7 będzie dostępny jako bezpłatne uaktualnienie oprogramowania dla telefonu iPhone 4 i późniejszych wersji, iPada 2 i późniejszych wersji, iPada mini i iPoda touch (piątej generacji) jesienią tego roku. Niektóre funkcje mogą być niedostępne w niektórych urządzeniach.
Źródło: Apple
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: