GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

93proc. cyberataków celuje w kopie zapasowe, aby wyłudzić okup
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-31 13:53 - dodaj komentarz
Firmy każdej wielkości coraz częściej padają ofiarą ataków ransomware i nie chronią w odpowiedni sposób swoich zasobów przed tym rosnącym cyberzagrożeniem. Według nowych danych z Veeam Ransomware Trends Report 2023 w co siódmej firmie atakiem ransomware dotknięte są niemal wszystkie dane (ponad 80%), co wskazuje na istotną lukę w zabezpieczeniach. Firma Veeam Software, lider w dziedzinie ochrony danych i odzyskiwania zasobów po atakach ransomware, odkryła, że cyberprzestępcy prawie zawsze (ponad 93%) atakują kopie zapasowe i
Cyfrowa tożsamość szturmem wchodzi na nowe rynki
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-31 13:49 - dodaj komentarz
Rośnie liczba krajów rozwijających usługi związane z tożsamością cyfrową. Państwa wydają cyfrowe dowody tożsamości czy uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Rozszerzane są możliwości płynące z biometrycznej weryfikacji pasażerów na lotniskach, a także potwierdzania tożsamości online. Tylko w Polsce w ostatnich czterech latach wydano ponad 11 milionów e-dowodów zawierających warstwę elektroniczną. Jak to wygląda w innych krajach? Niemal każdego dnia pojawiają się informacje o nowych rozwiązaniach związanych z cyfrową tożsamością.
SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600 8 GB
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-31 13:44 - dodaj komentarz
SAPPHIRE Technology wprowadza do sprzedaży kartę graficzną SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600 8 GB. Została ona oparta na układzie wykonanym w architekturze AMD RDNA 3. Nowy sprzęt jest przeznaczony do komfortowego grania w najnowsze tytuły w rozdzielczości 1080p. PULSE RX 7600 korzysta z 2048 procesorów strumieniowych i pracuje z taktowaniem wyższym od modeli referencyjnych – do 2755 MHz w trybie Boost oraz do 2355 MHz w trybie Game. Karta została wyposażona w 8 GB pamięci GDDR6 18 Gbps na 128-bitowej szynie.
Polscy naukowcy pomogą zrozumieć, jak działa sztuczna inteligencja
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-31 13:39 - dodaj komentarz
Piotr Sankowski, prezes IDEAS NCBR i profesor w Instytucie Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymał czwarty już w swojej karierze naukowej grant European Research Council. Jest pierwszym Polakiem, któremu się to udało. Jego zespół zajmie się badaniami podstawowymi z obszaru Explainable AI, czyli objaśniania w jaki sposób algorytmy podejmują decyzje. Powstałe w wyniku prac polskich naukowców biblioteki danych pomogą innym twórcom budować rozwiązania AI oraz algorytmy optymalizacyjne lepiej zrozumiałe dla użytkowników.
Bitdefender rozszerza portfolio swoich produktów w Polsce o Password Manager
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-31 13:36 - dodaj komentarz
Aktualnie najpopularniejszą metodą, dzięki której możemy potwierdzić naszą tożsamość w cyfrowym świecie, jest hasło. Niestety, jak donoszą eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa z firmy Bitdefender, wielu użytkowników sieci wciąż nie potrafi tworzyć silnych haseł i bezpiecznie ich przechowywać. Rozwiązaniem tego problemu może być edukacja z zakresu podstaw cyberbezpieczeństwa oraz korzystanie z usług menadżerów haseł. Dlatego Bitdefender postanowił wprowadzić na polski rynek swoje specjalistyczne rozwiązanie Bitdefender
Małe dzieci i ekrany
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-31 13:33 - dodaj komentarz
Powszechność łatwych w obsłudze urządzeń mobilnych wyposażonych w ekrany dotykowe sprawiła, że z nowych technologii korzystają coraz młodsze dzieci. Jak to wpływa na ich rozwój i co mogą zrobić rodzice, by uniknąć negatywnych skutków zbyt wczesnego kontaktu z siecią? Sprawdźcie! Według badania „Brzdąc w sieci” – przeprowadzonego przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie wśród rodziców najmłodszych dzieci – już ponad połowa (54%) maluchów w wieku od 0 do 6 lat korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy laptop.
Roland-Garros 2023 w 4K w Telewizji od Orange
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-30 14:54 - dodaj komentarz
Do 11 czerwca w prezencie Orange włącza kanał Eurosport 4K dla wszystkich klientów telewizji kablowej ze światłowodem i odpowiednim sprzętem do odbioru w 4K. Roland-Garros to jeden z czterech najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, jedyny zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema rozgrywany na kortach ziemnych. Gdzie oglądać tenis? Tylko w Eurosporcie 4K widzowie będą mogli śledzić Roland-Garros 2023 w jakości 4K. Kanał dostępny będzie 24/7 do poniedziałku 12 czerwca.
Startuje rekrutacja do jubileuszowej X edycji programu Seed For The Future
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-30 14:47 - dodaj komentarz
Studentki i studenci, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty w dziedzinie technologii mogą zgłaszać się do dziesiątej edycji globalnego programu edukacyjnego Huawei – Seeds For The Future. Bezpłatny program skierowany do ambitnych młodych ludzi zainteresowanych technologią i przywództwem oferuje niepowtarzalne możliwości rozwoju. Jubileuszowa edycja programu przynosi dodatkowe atrakcje. Finaliści będą mieli szansę wygrać 100 tys. dolarów podczas międzynarodowego konkursu Tech4Good
Numer 116 123 - casłodobowa infolinia z wsparciem NASK
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-30 14:43 - dodaj komentarz
Przez siedem miesięcy – od września 2022 do kwietnia 2023 roku – za pośrednictwem platformy 116sos.pl udzielono wsparcia psychologicznego 23 tysiącom osób. W maju tego roku NASK i Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia podpisali kolejną umowę na realizację projektu „Człowiek w kryzysie – platforma wiedzy i komunikacji”. Projekt finansowany jest z dotacji ministra cyfryzacji. Platforma 116sos.pl to projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności Polaków do pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych.
LG wprowadza wyświetlacz MicroLED dla wirtualnych studiów produkcyjnych
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-05-30 14:39 - dodaj komentarz
Firma LG Electronics ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego wyświetlacza LG MAGNIT (model LBAF) do produkcji wirtualnych treści. Nowy model ma ogromny ekran wykorzystujący najnowocześniejszą technologię MicroLED firmy i zapewnia najwyższą jakość obrazu dzięki głębokim czerniom i żywym, naturalnym kolorom. Nowy LG MAGNIT jest idealny do produkcji filmowej i multimedialnej: wyświetla renderowane cyfrowo obrazy w czasie rzeczywistym, a ponadto synchronizuje się z monitorami, kamerami, trackerami kamer i komputerami
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: