GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Ericsson i SoftBank wprowadzą w Japonii sieć 5G
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-30 16:07 - dodaj komentarz
Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) została wybranym przez SoftBank dostawcą technologii 5G w celu wdrożenia wielopasmowej sieci 5G w Japonii, po skutecznym przeprowadzeniu wspólnych działań w zakresie weryfikacji koncepcji, które trwają od 2015 r. Na mocy umowy, firma Ericsson dostarczy do SoftBank urządzenia do obsługi sieci dostępu radiowego, w tym produkty z portfela Ericsson Radio System. Umożliwi to firmie SoftBank uruchomienie usług 5G w ramach nowo
Cyfrowo-technologiczno-biznesowy wyścig przyspiesza
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-30 16:04 - dodaj komentarz
Coraz trudniej znaleźć się w czołówce, coraz łatwiej poza peletonem. Czerwcowe targi Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Industry Europe odbywające się pod hasłem „Na drodze do Przemysłu 4.0” pomogą odpowiedzieć na pytanie, czy polskie firmy mają szansę w tej rywalizacji i gdzie właściwie jest ten peleton. Rewolucja cyfrowa, Przemysł 4.0 – o tych hasłach dyskutujemy od lat, a praktyczne efekty zdają się być mało widoczne.
Startuje wsparcie dla projektantów gier komputerowych, fanów algorytmiki i programistów
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:48 - dodaj komentarz
Rada Ministrów, podczas wtorkowego posiedzenia (28 maja br.), przyjęła uchwałę o ustanowieniu Programu Rozwoju Talentów Informatycznych. Jest to program wieloletni, który powstał z inicjatywy Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego, uzupełniający działania Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie kształcenia kadr nowoczesnej gospodarki. Program jest adresowany do uczniów i studentów o szczególnych zdolnościach w zakresie algorytmiki i programowania
NAVITEL R1050 – kamera samochodowa z bazą fotoradarów i prędkościomierzem
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:47 - dodaj komentarz
Firma NAVITEL, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej prezentuje nowy wideorejestrator. R1050 to pierwszy model w portfolio z ostrzeżeniami o fotoradarach i cyfrowym prędkościomierzem. NAVITEL R1050 rejestruje wideo w rozdzielczości Full HD, w 30 klatkach na sekundę. Sprzęt wyposażono w procesor MStar 8328 oraz sensor optyczny Sony IMX 323. Obiektyw wykonano z 4-warstwowego szkła. Materiał nagrany przez kamerę będzie wyraźny i szczegółowy
20+, 40+, 60+ - Co wiemy o pokoleniach Polaków w sieci?
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:42 - dodaj komentarz
Internetowa rewolucja, która dokonała się na naszych oczach w ciągu ostatnich 20 lat, wpłynęła na nasze przyzwyczajenia i styl życia w sposób fundamentalny. Z okazji 20-lecia istnienia firmy Gemius chcemy przyjrzeć się temu, jak wygląda konsumpcja internetu wśród trzech pokoleń Polaków: 20-latków, 40-latków oraz 60-latków. Gdzie możemy znaleźć podobieństwa a gdzie różnice w sposobie korzystania z tego medium?
Najbardziej cyfrowe wybory
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:38 - dodaj komentarz
Państwowa Komisja Wyborcza podsumowała już niedzielne wybory europejskie. Rekordowa była nie tylko frekwencja. Były to też najbardziej cyfrowe wybory ze wszystkich dotychczasowych. Najbardziej cyfrowe wybory nie tylko dlatego, że obywatele po raz pierwszy w historii mogli iść do lokali wyborczych tylko ze smartfonem. Użytkownicy aplikacji mObywatel kartę do głosowania mogli dostać potwierdzając swoją tożsamość właśnie przy pomocy smartfona. Ile osób skorzystało z tej możliwości?
Microsoft Innovation Summit 2019: Miasta Przyszłości
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:36 - dodaj komentarz
City of the Future to wizja miasta, w którym cyfrowa transformacja stwarza zupełnie nową wartość w obszarze usług dla mieszkańców, w tym ochrony zdrowia i edukacji. Mniejsze rachunki za energię albo znalezienie miejsca parkingowego w mniej niż kilka minut? Możliwe. W Mieście Przyszłości technologie wpłyną na każdy jego wymiar – naukę, organizację życia rodzinnego i zawodowego, ochronę zdrowia, a także prozaiczne życiowe czynności. Takie innowacje są już możliwe i wdrażane.
Ogień zwalczaj ogniem. Pojedynek sztucznych inteligencji dla bezpieczeństwa sieci
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:29 - dodaj komentarz
Sztuczna inteligencja (z ang. Artificial Intelligence) jest jednym z wiodących tematów poruszanych podczas dyskusji nad technologiami przyszłości. Zdarza się, że wykorzystywana jest w złych celach, na przykład do włamań do sieci komputerowych. Na szczęście z tego narzędzia potrafią skutecznie korzystać także firmy produkujące urządzenia zabezpieczające.
Sztuczna inteligencja wkracza do energetyki
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:19 - dodaj komentarz
TAURON na coraz większą skalę wykorzystuje sztuczną inteligencję w realizacji projektów rozwojowych. Szczególnie jest to widoczne w obszarze dystrybucji, gdzie takie rozwiązania funkcjonują już o sferach obsługi klienta, rozpoznawania usterek linii energetycznych czy też diagnostyki urządzeń. TAURON Dystrybucja pracuje także nad stworzeniem prototypu systemu, którzy pomoże zarządzać transformatorami.
Monitor Samsung CRG9 – gamingowy flagowiec z Dual QHD i matrycą 49 cali
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-29 15:13 - dodaj komentarz
Samsung wprowadza do sprzedaży swój flagowy monitor gamingowy CRG9. Model ten to bezpośredni następca monitora CHG90, który jako pierwszy na rynku zaoferował niespotykane do tej pory proporcje ekranu 32:9 i przekątną 49 cali. CRG9 oprócz takich samych proporcji oferuje podwójną rozdzielczość QHD, 5K (5120 x 1440) i obsługę HDR 1000 pozwalającą na wyświetlanie obrazu z jasnością do 1000 nitów.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: