GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Pokoloruj dom z TP-Link: inteligentna żarówka LED z paletą barw RGB
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 16:11 - dodaj komentarz
Z energooszczędną żarówką TP-Link Tapo L530E w prosty i wygodny sposób możesz zbudować niezwykły klimat w swoim domu. Posiada ona bogatą paletę barw, dzięki której stworzysz odpowiedni nastrój, wyeksponujesz walory wnętrza mieszkania, oświetlisz jego najpiękniejsze detale, a także obniżysz zużycie energii oraz… odstraszysz złodzieja.
NASK: Dzieci są manipulowane w sieci przez przestępców
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 16:06 - dodaj komentarz
Coraz częściej w sieci spotykane są intymne materiały foto lub wideo - przedstawiające dzieci - i często wykonane przez nie same. 25% polskich nastolatków zadeklarowało, iż otrzymało czyjeś materiały erotyczne, ponad 7% je wysłało*. Eksperci NASK przekonują, że coraz więcej takich obrazów krąży w sieci - Za każdym z nich może stać krzywda dziecka.
Kaspersky publikuje wstępną analizę szkodliwego programu Sunburst
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 16:04 - dodaj komentarz
Kilka dni temu pojawiły się informacje o nowo wykrytym ataku na łańcuch dostawy. Niezidentyfikowani cyberprzestępcy, określani jako UNC2452 lub DarkHalo, umieścili w oprogramowaniu SolarWinds Orion backdoora, który został pobrany przez ponad 18 000 klientów tego rozwiązania. Badacze z firmy Kaspersky przeprowadzili analizę tego backdoora, która ujawniła interesujące i dość unikatowe funkcje.Zdaniem ekspertów atak na łańcuch dostawy został zaprojektowany bardzo profesjonalnie,
Nowe inicjatywy regulacji platform cyfrowych
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 16:02 - dodaj komentarz
Komisja Europejska przedstawiła 15 grudnia 2020 r. dwie nowe inicjatywy legislacyjne, których celem jest reforma przestrzeni cyfrowej - Akt prawny o usługach cyfrowych (Digital Services Act) oraz Akt prawny o rynkach cyfrowych (Digital Market Act). Nowe przepisy znajdą zastosowanie do mediów społecznościowych, platform handlowych i innych platform internetowych. Akt prawny o usługach cyfrowych zrewiduje obowiązującą dotychczas dyrektywę o handlu elektronicznym.
Pod choinką znajdziemy komputery i sprzęt domowy kupione w sieci
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 15:57 - dodaj komentarz
W porównaniu z poprzednim sezonem świątecznym, w tym roku na platformie sklepów internetowych Shoper zawieranych jest 60 proc. więcej transakcji zakupowych. Najwięcej klientów przybywa sklepom sprzedającym sprzęt komputerowy, artykuły spożywcze i akcesoria do domu. Analitycy Shopera, z którego oprogramowania e-commerce korzysta ponad 15 tys. polskich sklepów, porównali ruch i sprzedaż w ważnym dla zakupów świątecznych czasie (1-13 grudnia)
Poczta Polska przygotowuje się do wdrożenia unijnego pakietu VAT dla e-commerce
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 15:52 - dodaj komentarz
Poczta zawarła ze swoją spółką technologiczną Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. umowę na przygotowanie oprogramowania niezbędnego do prowadzenia rozliczeń między Pocztą a Krajową Administracją Skarbową. Jeszcze tylko przez pół roku będą obowiązywać dotychczasowe zasady obsługi przesyłek spoza Unii Europejskiej. 1 lipca 2021 r., wejdzie w życie „pakiet VAT dla e-commerce”, a Poczta Polska wdrażając przepisy prawa europejskiego, przejmie część funkcji realizowanych dotąd
MicroSDXC 340S od TRANSCEND – karta pamięci do konsoli przenośnej,  GoPro i drona
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 15:48 - dodaj komentarz
Już w styczniu 2021 roku do sprzedaży trafi nowa karta pamięci firmy TRANSCEND. MicroSDXC 340S należy do klasy wydajności A2 i będzie idealnym wyborem do smartfonów, tabletów, przenośnych konsol (jak Nintendo Switch), a także kamer sportowych i dronów. Nośnik spełnia jednocześnie standardy UHS Speed Class 3 (U3) oraz UHS Video Speed Class 30 (V30) i należy do klasy wydajności A2. Dzięki temu jest w stanie osiągać imponujące prędkości odczytu do 160MB/s i zapisu do 125MB/s.
The Frame z obrazem Wojciecha Brewki otworzy 47. Aukcję Nowej Sztuki
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 15:44 - dodaj komentarz
Telewizor The Frame po raz pierwszy w Polsce trafi do oferty Domu Aukcyjnego Art in House. Już 15 stycznia, podczas otwierającej 2021 rok Aukcji Nowej Sztuki można go będzie wylicytować wraz z obrazem Wojciecha Brewki i jego cyfrową wersją. Ta bezprecedensowa aukcja otwiera nowy rozdział dla kolekcjonerów sztuki. Rozdział, w którym rolę płótna na miarę naszych czasów odgrywa The Frame, nadając dziełom cyfrowego wymiaru przy zachowaniu dbałości o detal i w oprawie, na jaką zasługują.
Bank Pekao S.A. wkracza na rynek e-commerce
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 15:41 - dodaj komentarz
Bank Pekao podpisał przedwstępną umowę nabycia pakietu 38,33 proc. akcji Krajowego Integratora Płatności S.A., operatora systemu Tpay.com, tworząc w ten sposób strategiczne partnerstwo na rynku e-commerce. Zakup przez Pekao pakietu akcji KIP jest istotnym krokiem wspierającym realizację zakładanych celów strategicznych banku w zakresie transformacji cyfrowej i digitalizacji. Dzięki transakcji, bank zaoferuje swoim klientom firmowym w pełni kompleksową ofertę akceptacji płatności,
Szczepionki przyciągają uwagę hakerów. Firmy farmaceutyczne na celowniku
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-12-21 15:38 - dodaj komentarz
Branża farmaceutyczna wciąż przechodzi cyfrową transformację. Nadal jednak zostało wiele do zrobienia w kwestii bezpieczeństwa, bo niezwykle wrażliwe dane posiadane przez firmy farmaceutyczne są szczególnie narażone na kradzież podczas cyberataków. Zagrożenie czyha nie tylko ze strony hakerów szukających okazji na zarobek, ale również obcych agencji państwowych, a także sponsorowanej przez nie konkurencji.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: