GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

TP-Link Archer AX72 oraz Archer AX55 – routery z WiFi 6 i OneMesh
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 14:11 - dodaj komentarz
Archer AX72 i Archer AX55 to routery od TP-Link pracujące w najnowszym standardzie WiFi 6. Urządzenia szczególnie polecane są użytkownikom, którzy potrzebują stabilnych i szybkich połączeń dla wielu domowych urządzeń jednocześnie. Routery obsługują technologię OneMesh™, która inteligentnie łączy urządzenia z wzmacniaczem sieci bezprzewodowej oferującym najlepszą jakość połączenia.
NASK podczas Cyber24Day
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:58 - dodaj komentarz
Na temat kluczowych aspektów cyberbezpieczeństwa w dobie globalnej rewolucji technologicznej rozmawiać będą przedstawiciele wojska, rządu, kluczowych firm oraz instytucji podczas konferencji Cyber24Day, która odbędzie się we wtorek w Warszawie. NASK jest jednym z głównych partnerów tego wydarzenia. Cyber24Day zorganizowano w odpowiedzi na konieczność sprostania kluczowym aspektom cyberbezpieczeństwa w czasie globalnej rewolucji technologicznej.
Węgry z pierwszym w Europie terminalem kolejowym z prywatną siecią 5G
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:56 - dodaj komentarz
Węgry otwierają nowy, innowacyjny rozdział w rozwoju technologicznym europejskiej logistyki kolejowej. Intermodalny terminal East-West Gate (EWG) będzie pierwszym w Europie obiektem tego typu, którego działanie będzie oparte na własnej sieci 5G. Prywatna sieć 5G zostanie wdrożona przez Vodafone Hungary i Huawei, a cały obiekt ma zostać oddany do użytku w I kw. 2022 r. Terminal kolejowy East-West Gate w węgierskim Fényeslitke ma być największym i najnowocześniejszym lądowym obiektem tego typu w Europie.
Comarch startuje z nowym FinTechem
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:52 - dodaj komentarz
Comarch uruchamia platformę internetową do obsługi procesów finansowych firm – Apfino. Serwis integruje w jednym miejscu dostęp do produktów kilku partnerów zewnętrznych i na początek daje przedsiębiorcom możliwość zlecania wykonania świadczeń z zakresu faktoringu i windykacji. Usługa skierowana jest w tym momencie do firm z sektora MSP, w tym małych i średnich spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych oraz freelancerów.
Cyfrowe zachodniopomorskie
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:47 - dodaj komentarz
Wszystkie 113 gmin z województwa zachodniopomorskiego będzie mogło wziąć udział w pierwszym naborze programu „Cyfrowa Gmina”, który rusza 18 października. Tylko w tym regionie do podziału jest ponad 26 milionów zł. Budżet całego programu to miliard złotych. Minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Paweł Szefernaker – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkali się w piątek w Koszalinie i Stargardzie z samorządowcami z
BeCyberSMART: wspólna nauka chroni lepiej
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:44 - dodaj komentarz
Rok 2021 w obszarze cyberbezpieczeństwa był przełomowy. Pandemia dostarczała nowych wyzwań. Atakujacy wykorzystywali nadmiernie przeciążone zespoły bezpieczeństwa, aby uwolnić nowe rodzaje oprogramowania ransomware, malware, czy kierowane ataki, takie jak Colonial Pipeline i JBS Food. Wraz z przejściem na pracę hybrydową i zdalną, specjaliści ds. bezpieczeństwa znaleźli się w sytuacji, w której coraz więcej tzw. punktów końcowych (endpoints) należy zabezpieczać.
Orange: Warsaw Data Hub już działa
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:41 - dodaj komentarz
Trwająca od ubiegłego roku budowa najnowszego data center Orange Polska dobiegła końca. Obiekt jest gotowy do użytku. Znajdą się w nim zarówno kluczowe elementy sieci operatora, jak i infrastruktura jego klientów.
Fortinet: dwie trzecie firm było celem co najmniej jednego ataku typu ransomware
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:33 - dodaj komentarz
Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań ochronnych, zaprezentował raport z badania „2021 Global State of Ransomware”. Wynika z niego, że większość firm obawia się ataków z użyciem oprogramowania szyfrującego bardziej niż innych cyberzagrożeń. Wielu badanych wskazało jednak, że w ich miejscach pracy podejmowane są działania przygotowujące na ataki ransomware, takie jak szkolenia dla pracowników, tworzenie planów oceny ryzyka oraz inwestycje w ubezpieczenia.
Wystartował CodeWeek2021
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-11 13:28 - dodaj komentarz
CodeWeek start! To dziś! Właśnie wystartował Europejski Tydzień Kodowania! Potrwa – jak na Europejski Tydzień Kodowania przystało… dwa tygodnie, do 24 października. 9 października rozpoczął się #CodeWeek2021 - największe programistyczne wydarzenie w Europie. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach programowania dla dzieci i młodzieży oraz zachęcamy do zgłaszania własnych inicjatyw propagujących kodowanie. Na aktywnych czekają certyfikaty!
Przesyłki Poczty Polskiej docierają do ponad 17 tys. punktów w całym kraju
dodał: Monika Kowalczewska - 2021-10-08 15:48 - dodaj komentarz
Największa w Polsce sieć „Odbiór w Punkcie” Poczty Polskiej zwiększyła się o aż 30 proc. w stosunku do roku ubiegłego i liczy już ponad 17 tys. Punktów wciąż przybywa. Wzrost udziału Poczty Polskiej w rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe, paczkowe) to jedno z kluczowych założeń strategicznych na lata 2021–2023, a rozwój sieci punktów odbioru jest jednym z komponentów szerokiego projektu zmian dotyczących usług kurierskich realizowanych przez Pocztę Polską.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: