GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Finaliści Solve for Tomorrow wystąpili na Digital Youth Forum 2023
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-07 13:59 - dodaj komentarz
Firma Samsung po raz drugi z rzędu została partnerem wyjątkowego wydarzenia – Digital Youth Forum 2023. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się m.in. aktualni finaliści programu Solve for Tomorrow. Obie inicjatywy łączą wspólne przesłania – są skierowane do młodzieży i pokazują, jak kreatywnie i bezpiecznie poruszać się w świecie nowych technologii. Digital Youth Forum (DYF) to inicjatywa poświęcona kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu online i świadomemu korzystaniu z mediów społecznościowych.
Podwójny wpływ sztucznej inteligencji na krajobraz cyberbezpieczeństwa
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-07 13:57 - dodaj komentarz
Krajobraz cyberbezpieczeństwa stale ewoluuje, a wraz z postępem technologicznym zmieniają się narzędzia i taktyki stosowane zarówno przez cyberprzestępców, jak i specjalistów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Jednym ze znaczących ostatnich osiągnięć, które przyciągnęło wiele uwagi, jest pojawienie się open-source'owych, generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji (AI) i potężnych modeli językowych, takich jak ChatGPT i Bard. Technologie sztucznej inteligencji są jednak mieczem obosiecznym – choć mogą pomóc
TP-Link VIGI NVR4032H - 32-kanałowy sieciowy rejestrator wideo
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:44 - dodaj komentarz
VIGI NVR4032H to nowy rejestrator w ofercie TP-Link, który może obsłużyć do 32 kamer. Urządzenie idealnie sprawdzi się w systemie monitoringu CCTV w dużych firmowych instalacjach. VIGI NVR4032H umożliwia przechowywanie materiału uzyskanego z kamer na dyskach SATA. W łatwy sposób można zamontować w rejestratorze nawet 4 dyski o pojemności do 10 TB każdy. Gwarantuje to bezpieczeństwo lokalnego przechowywania danych. Rejestrator ma wbudowane wyjście HDMI wspierające rozdzielczość 4K oraz VGA.
Plus: ZTE MC888 5G – nowy domowy router obsługujący sieć 5G
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:39 - dodaj komentarz
Plus poszerza portfolio urządzeń o nowy router obsługujący najszybszą sieć 5G w Polsce – ZTE MC888 5G. Dzięki świetnemu procesorowi i obsłudze Wi-Fi 6, urządzenie charakteryzuje wysoka wydajność oraz szybki i stabilny transfer danych. ZTE MC888 5G wyposażony jest w procesor nowej generacji – Qualcomm Snapdragon X62. Do routera można podłączyć 32 urządzenia równocześnie. Dzięki łączności bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi 6 urządzenie zapewnia bardzo dobre parametry transmisji danych nie tylko w pobliżu routera, ale w
Sony: Współpraca z zespołem Fnatic przy opracowywaniu sprzętu gamingowego
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:36 - dodaj komentarz
Sony Corporation („Sony”) podpisało wieloletnią umowę o globalnej współpracy z zawodową drużyną e-sportową Fnatic Ltd („Fnatic”) z Londynu. Umowa ta przewiduje między innymi wspólne opracowywanie sprzętu gamingowego firmy Sony z rodziny INZONE. Zespoły ds. rozwoju produktów firmy Sony będą wymieniać z zawodnikami Fnatic opinie dotyczące koncepcji produktu, działania, parametrów i technologii. Na początku członkowie zespołu Fnatic zajmą się rygorystycznym testowaniem nowo opracowywanego sprzętu z linii INZONE, a ich
Czy ChatGPT cię wykluczy i czy firmy z branży IT zwalniają? – mity czy prawdy?
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:31 - dodaj komentarz
68% Polaków obawia się, że ChatGPT będzie zagrożeniem dla wielu obecnych zawodów, 63% boi się, że zagrozi to obecnemu systemowi edukacji, a 54% uważa, że jest to pierwszy krok do dominacji maszyn nad ludźmi. Z drugiej strony Chat GPT wzbudza też pozytywne emocje, 63% ankietowanych uważa, że jest to bardzo ciekawe narzędzie i szansa na przyspieszenie rozwoju ludzkości (52%)*. Wyniki te pokazują, że wpływ ChatGPT na przyszłość zawodów i edukacji budzi mieszane uczucia w społeczeństwie.
Orange dla graczy – łączymy siły z Boosteroid
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:26 - 1 komentarz
Orange rozpoczął współpracę z firmą Boosteroid. To kolejny krok w stronę rozwoju naszej oferty dla graczy. Zapewnienie szybkiego internetu światłowodowego lub 5G, profesjonalnego sprzętu do gamingu, a także bogate zaplecze w chmurze to dopiero początek. Kooperacja z firmą znaną w branży gier komputerowych ma na celu wdrożenie innowacyjnej usługi i wyjście naprzeciw oczekiwaniom oraz wymogom klientów. Szczególnie tych, którzy cenią sobie dobrą rozrywkę.
Zero Trust Network Access – proaktywne podejście do bezpieczeństwa
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:21 - dodaj komentarz
W obliczu rozwijających się nieustannie technik i metod działań cyberprzestępców przedsiębiorstwa muszą wdrażać proaktywne podejście do bezpieczeństwa. Zamiast jedynie reagować na naruszenia powinny stosować rozwiązania zapobiegające atakom i minimalizujące ich negatywne skutki. Jednym ze sposobów ochrony przed kradzieżą danych jest stosowanie modelu Zero Trust Network Access. Schemat bezpieczeństwa Zero Trust zakłada, że wszystkie osoby próbujące połączyć się z firmową siecią są potencjalnym zagrożeniem.
LG dołącza do inicjatywy RE100, zobowiązując się do przejścia na energię odnawialną
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:19 - dodaj komentarz
Firma LG Electronics dołączyła do RE100 (Renewable Energy 100), globalnej inicjatywy zachęcającej przedsiębiorstwa do całkowitego przejścia na energię odnawialną dla wszystkich swoich wymagań energetycznych. Decyzja o dołączeniu do RE100 jest kolejnym przykładem silnego zaangażowania LG w zrównoważony rozwój i wypełniania swoich obowiązków jako odpowiedzialnej globalnie firmy. LG sfinalizowało plany przejścia do 2050 roku na 100 procent energii odnawialnej we wszystkich swoich zakładach.
Chętniej zrezygnujemy z Facebooka, niż z Netflixa
dodał: Monika Kowalczewska - 2023-06-06 13:15 - dodaj komentarz
Czterech na dziesięciu Polaków, uczestniczących w badaniu serwisu rekrutacyjnego IT the:protocol uważa, że z czasem będziemy musieli inaczej i bardziej ekologicznie wykorzystywać internet w czasie prywatnym. Nieco mniej osób spodziewa się tego samego w pracy (37%). Tymczasem kwestia ekologii cyfrowej i śladu węglowego wpływa na kolejne regulacje na poziomie europejskim, a firmy szykują się do tzw. raportowania ESG (zrównoważonego rozwoju). Na co są gotowi badani Polacy, by bardziej świadomie korzystać z
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: