GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG poszerza gamę inteligentnych urządzeń z Google Assistant

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-10-12 15:52 - czytano: 325 razy - dodaj komentarz
LG poszerza gamę inteligentnych urządzeń z Google AssistantFirma LG Electronics ogłosiła właśnie, że już 87 jej inteligentnych urządzeń AGD z łączem WiFi jest kompatybilna z usługą Google Assistant. Jako marka silnie zaangażowana w prace nad przyszłościowymi, otwartymi platformami internetu rzeczy (IoT), LG dostarcza klientom szeroki wybór pralek, suszarek do ubrań, lodówek, piekarników, zmywarek, odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza, które można obsługiwać za pomocą głośnika Google Home lub smartfona z systemem Android bądź iOS.
REKLAMA
Firma LG zapewnia obecnie najszerszy w branży wybór inteligentnych urządzeń AGD. Oferowane produkty pozwalają konsumentom sterować sprzętem podłączonym do domowej sieci, korzystając z udogodnień opartych na nowoczesnej łączności. Tegoroczne inteligentne urządzenia AGD od LG ponadto udoskonalono o kompatybilność z usługą Google Assistant.

Sterowanie głosowe z usługą Google Assistant
Usługa Google Assistant pozwala użytkownikom inteligentnego sprzętu AGD firmy LG sterować urządzeniami za pomocą prostych komend głosowych. Wypowiadając polecenia do mikrofonu smartfona lub głośnika Google Home, można np. sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania, włączyć w lodówce funkcję wytwarzania lodu, wyłączyć piekarnik, ustawić temperaturę w klimatyzatorze, a za pośrednictwem oczyszczacza nawet sprawdzić jakość powietrza w domu. Usługa Assistant w głośniku Google Home potrafi rozpoznawać głosy różnych osób, dzięki czemu reaguje na komendy poszczególnych domowników.

Łatwa konfiguracja z aplikacją LG SmartThinQ

Bezpłatna aplikacja LG SmartThinQ, dostępna na smartfony z systemem Android lub iOS, pozwala na łatwe i wygodne konfigurowanie i zarządzanie sprzętem AGD. Dzięki prostemu w obsłudze oprogramowaniu użytkownicy mogą zdalnie obsługiwać urządzenia, np. podczas powrotu z pracy włączyć piekarnik lub ćwicząc na sali gimnastycznej, sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania.

Funkcje, które się „uczą”
Aplikacja LG SmartThinQ uczy się zachowań użytkownika – zapamiętuje jak obsługiwane są urządzenia AGD, dzięki czemu jest w stanie przewidzieć potrzeby domowników i zapewnić im jeszcze większą wygodę. Im częściej użytkownik korzysta z funkcji SMART urządzeń LG, tym szybciej rośnie poziom ich inteligencji. W związku z tym, że urządzenia LG „uczą się” podczas swojej pracy, są w stanie interpretować zachowania użytkownika oraz inne dane, dzięki którym później mogą na czas przypomnieć  o zamówieniu filtrów do lodówki czy usunięciu osadu z suszarki do ubrań – wszystko to za pośrednictwem aplikacji LG SmartThinQ.

- Firma LG opracowała rozwiązania pozwalające na łatwe i efektywne korzystanie z łącza Wi-Fi, w które zostały wyposażone niemal wszystkie nasze urządzenia AGD z oferty na rok 2017. Współpraca z firmą Google jest przykładem realizowania naszej strategii Otwartego Partnerstwa, Otwartej Platformy i Otwartej Łączności
- powiedział  Song Dae-hyun, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics.

Dążąc do zaspokojenia potrzeb użytkowników inteligentnych urządzeń domowych, firma LG współpracuje w ramach Otwartego Partnerstwa zarówno z Google, jak i z innymi firmami, takimi jak Amazon.
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Usuwanie Simlocka
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: