GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Interpol i Kaspersky Lab umacniają współpracę

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-10-12 15:49 - czytano: 416 razy - dodaj komentarz
Interpol i Kaspersky Lab umacniają współpracęKaspersky Lab podkreśla swoje zaangażowanie w globalną współpracę w ramach walki z cyberprzestępczością, podpisując z Interpolem umowę dot. dzielenia się informacjami na temat zagrożeń IT. Z racji tego, że cyberprzestępcy działają z pominięciem granic geograficznych, Kaspersky Lab stoi na stanowisku, że walka z współczesnymi zagrożeniami wymaga globalnej współpracy.
REKLAMA
Eksperci z firmy regularnie współpracowali z Interpolem w ramach wymiany aktualnych odkryć dotyczących działań cyberprzestępców z oddziałami policji na całym świecie. Na przykład, Kaspersky Lab brał udział w przełomowej operacji prowadzonej przez Interpol, w ramach której zidentyfikowano niemal 9 000 serwerów cyberprzestępczych i setki zainfekowanych stron, łącznie z serwisami rządowymi w krajach należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej.

Kaspersky Lab asystował także w globalnej operacji koordynowanej przez jednostkę Interpol Global Complex for Innovation (IGCI) w Singapurze, której celem było rozbicie botnetu Simda – sieci ponad 770 000 zainfekowanych komputerów na całym świecie.

Współpraca z Interpolem pozwoliła także jednemu z ekspertów z Kaspersky Lab udoskonalić bezpłatne i otwarte dla wszystkich badaczy narzędzie, które umożliwia szybszą i łatwiejszą (a nawet zdalną) analizę incydentów cyberbezpieczeństwa. Narzędzie to oszczędza czas badaczy, który musieliby spędzać w podróży do miejsca incydentu, ale także pozwala organom ścigania szybciej odkrywać ślady pozostawione przez atakujących.

Umacniając istniejące relacje między organizacjami, nowa umowa formalizuje proces wymiany danych i może pomóc Interpolowi w usprawnieniu prowadzenia dochodzeń w ramach ścigania cyberprzestępczości.

Współdzielenie wiedzy o zagrożeniach IT to kluczowy czynnik skutecznej walki z nieustannie ewoluującą cyberprzestępczością i jesteśmy dumni, że możemy umocnić naszą współpracę z Interpolem w tym zakresie – powiedział Anton Szingarjew, wicedyrektor, dział odpowiedzialny za sprawy publiczne, Kaspersky Lab. Nasi eksperci są liderami w zakresie badań nad cyberprzestępczością i w wielu przypadkach jesteśmy jedyną firmą z branży, która jest w stanie wykrywać określone infekcje. Poprzez dalsze umacnianie naszych relacji z Interpolem chcemy jeszcze skuteczniej pomagać organom ścigania na całym świecie.

Nowa umowa Interpolu z Kaspersky Lab to kolejny krok w naszych wspólnych wysiłkach dostarczania organom ścigania na całym świecie informacji niezbędnych do walki z cyberzagrożeniami – powiedział Noboru Nakatani, dyrektor zarządzający, Interpol Global Complex for Innovation (IGCI). Prace przy wcześniejszych incydentach pokazały nam, że współpraca z sektorem prywatnym jest niezbędna do efektywnej walki z globalną cyberprzestępczością.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: