piątek, 26 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    NASK: Cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej

    Zobacz również

    W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w dniach 10-14 lipca odbywa się I Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa pt. „Cyber Odyseja – wyzwania XXI wieku”. Inicjatywie patronuje Ministerstwo Cyfryzacji i biorą w niej udział eksperci NASK. Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa to pierwsza edycja projektu współtworzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest ona poświęcona bezpieczeństwu informatycznemu infrastruktury krytycznej.

    - Reklama -

    To inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na podatności i zagrożenia, które są zauważalne w cyberprzestrzeni. Jej celem jest podjęcie dyskusji pomiędzy kluczowymi interesariuszami z obszarów infrastruktury krytycznej oraz wsparcie w wypracowaniu schematów i mechanizmów współpracy, które pozwolą uczyć się na błędach innych i unikać własnych.

    Wśród gości, prelegentów i uczestników Letniej Szkoły znaleźli się m.in.: Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Zdzikot, a także inni przedstawiciele administracji publicznej, Policji, dyrektorzy instytutów badawczych, spółek Skarbu Państwa oraz świata nauki.

    Pierwsza edycja Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa skierowana jest w szczególności do operatorów infrastruktury krytycznej, którzy w dużej mierze odpowiadają za ochronę przed cyberzagrożeniami. Uczestnicy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych ekspertów, teoretyków i praktyków związanych zarówno z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej, jak i z pracą procesową oraz operacyjną organów ścigania. W ramach warsztatów przedstawione i omówione zostaną przypadki zdiagnozowanych cyberataków. Uzupełnieniem każdego z tematów będą wspólne ćwiczenia prowadzone przez eksperta z danej dziedziny.

    Państwowy Instytut Badawczy NASK reprezentowany jest przez ekspertów i wieloletnich praktyków w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego. Dyrektor Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC Cyber) Juliusz Brzostek przedstawi różne płaszczyzny współpracy NC Cyber z organami ściągania i wymiarem sprawiedliwości, Dyrektor ds. Współpracy i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa NASK Krzysztof Silicki zaprezentuje nowe obowiązki operatorów usług kluczowych i dostawców cyfrowych, wynikające z dyrektywy NIS, a przedstawiciel działającego w strukturach NASK zespołu CERT Polska opowie o wybranych przypadkach włamań systemowych.

    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowe telewizory LG już w Polsce! Soundbar do wyboru w atrakcyjnej ofercie oraz kamerka Smart w prezencie

    Ruszyła przedsprzedaż nowych telewizorów LG w Polsce. W ofercie znalazły się wyposażone w samoświecące piksele modele LG OLED evo,...