GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Orange: Światłowód w Zielonej Górze już jest

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-05-19 14:55 - czytano: 372 razy - dodaj komentarz
Orange: Światłowód w Zielonej Górze już jestW ponad 26 tys. gospodarstw domowych jest już dostępny światłowód od Orange. A wkrótce będzie go jeszcze więcej. Orange planuje by do końca 2018 r. w zasięgu światłowodu znalazły się trzy na cztery gospodarstwa domowe. A dokładnie – 45 tysięcy domów, mieszkań i biur. Oczywiście światłowód nie kładzie się sam. Potrzebni są do tego podwykonawcy, sprzęt, plany… no i pieniądze. W tym i kolejnym roku operator planuje zainwestować w Zielonej Górze w sumie 15 mln zł.
REKLAMA
Prace będą prowadzone na terenie całego miasta, doprowadzając superszybkie łącze zarówno do domków jednorodzinnych, jak i budynków wielorodzinnych.

Dzisiaj, dosłownie przed chwilą Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska  i Janusz Kubicki, prezydent Miasta Zielona Góra podpisali specjalne światłowodowe porozumienie. Pomoże ono uprościć proces inwestycji, a przez to go przyśpieszyć. Porozumienie przewiduje także możliwość, podejmowania działań wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego.

Skoro Orange planuje objąć inwestycjami aż 75% gospodarstw domowych w mieście,  dotrze do wielu nowych miejsc. Już teraz z sieci światłowodowej mogą korzystać mieszkańcy osiedli: Łużyckiego, Zacisze i Zastalowskiego. Nasze plany obejmują doprowadzenie światłowodów między innymi do osiedli: Przyjaźni, Źródlane i  Morelowa. Inwestujemy też w rejonie tzw. „nowego miasta”, czyli miejscowości przyłączonych do Zielonej Góry na początku 2015 roku.

Szybkie i pewne łącze to po prostu wiele korzyści. Zarówno dzisiaj, gdy pozwala oglądać telewizję w 4K czy grać bez lagów, jak też w przyszłości, gdy VR wejdzie do naszego życia na stałe, a wąskie włókno optyczne stanie się podstawą 5G.

Już teraz z  superszybkiego internetu od Orange w całym kraju korzysta ponad 117 tys. użytkowników. Ponad 1,7 miliona mieszkań i domów w 54 miastach jest w zasięgu tej sieci. Do końca 2018 r. dostęp do Orange Światłowodu będzie mieć nawet  3,5 mln gospodarstw domowych. Podłączane są nie tylko gospodarstwa domowe, również szkoły.
Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: