GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
PL
 
EN
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Kaspersky Lab świadczy usługi informatyki śledczej w zakresie cyberincydentów

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-04-21 15:31 - czytano: 110 razy - dodaj komentarz
Kaspersky Lab świadczy usługi informatyki śledczej w zakresie cyberincydentówKaspersky Lab będzie świadczył usługi w zakresie informatyki śledczej oraz reagowania na incydenty posiadaczom cyberubezpieczenia Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. W przypadku kryzysu cybernetycznego firmy mogą teraz skorzystać z wiedzy eksperckiej Kaspersky Lab, która pomoże im ograniczyć szkody związane z incydentami naruszenia bezpieczeństwa poprzez szybki dostęp do usług nowej generacji oraz możliwość rozpoczęcia
REKLAMA
profesjonalnego dochodzenia w sprawie incydentu.

 W „Barometrze ryzyka Allianz 2007” cyberincydenty uplasowały się na trzecim miejscu wśród zagrożeń dla biznesu dotyczących firm na całym świecie (1). Wyniki badania firmy Kaspersky Lab pokazują, że duże korporacje muszą wydać średnio 861 000 dolarów amerykańskich, aby podnieść się po cyberincydencie, podczas gdy średni koszt w przypadku średnich przedsiębiorstw wynosi 86 500 dolarów amerykańskich.

Reagowanie Kaspersky Lab na incydenty: informatyka śledcza i analiza szkodliwego oprogramowania
„Allianz Cyber Protect Premium", cybernetyczna polisa ubezpieczeniowa AGCS przeznaczona dla firm, pokrywa nie tylko straty finansowe poniesione na skutek przerwania działalności, konieczności odzyskania danych czy roszczeń osób trzecich z tytułu odpowiedzialności cywilnej, ale również koszty usług informatyki śledczej. 

Informatyka śledcza firmy Kaspersky Lab będzie wspierała rozwiązywanie bezpośrednich problemów dotyczących bezpieczeństwa oraz ograniczanie szkód, jak również analizę szkodliwego oprogramowania, przyczyn technicznych i badanie całego incydentu. Wszechstronna analiza będzie obejmowała atakującego, stosowane technologie, czas trwania ataków, cele operacji i jej skutki. Jako partner AGCS w zakresie informatyki śledczej, Kaspersky Lab może następnie zarekomendować i wdrożyć strategie ochrony i przywracania danych, jak również środki umożliwiające zapobieganie przyszłym incydentom naruszenia bezpieczeństwa w firmach, które zostały nimi dotknięte. Możliwe jest również zachowanie dowodów dla potencjalnych organów ścigania. Poza świadczeniem usług technicznych AGCS współpracuje z innymi partnerami w celu zapewniania wsparcia ofiarom cyberataków zarówno w zakresie strategicznej komunikacji w sytuacjach kryzysowych, jak i — poprzez wyspecjalizowanych prawników — postępowania dotyczącego prywatności danych. Polisy ubezpieczeniowe AGCS obejmują nie tylko cyberataki ukierunkowane, ale również te masowe.

Cyberubezpieczenia w ramach całościowej koncepcji ochrony
- Polisy cyberubezpieczenia zyskują coraz większe znaczenie jako element całościowej strategii ochrony. Posiadając dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie analizy zagrożeń, Kaspersky Lab potrafi rozpoznać cyberataki w sposób profesjonalny i na wczesnym etapie, a także może zareagować na nie w oparciu o informatykę śledczą — powiedział Holger Suhl, dyrektor zarządzający na region DACH, Kaspersky Lab. - Cieszymy się, że jako partner Allianz Global Corporate & Specialty możemy chronić klientów AGCS w Niemczech, Austrii i Szwajcarii przed cyberatakami i szkodami wynikowymi — dodaje.

- Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą grupę partnerów w zakresie informatyki śledczej o Kaspersky Lab — powiedział Martin Zschech, szef działu Financial Lines, AGCS region Europy Środkowej i Wschodniej. - Tym samym możemy oferować naszym klientom, którzy wykupili cyberpolisę, wsparcie lidera rynkowego w branży cyberbezpieczeństwa w razie kryzysu informatycznego. W przypadku każdej firmy, która padnie ofiarą takiego incydentu, niezwykle istotne jest szybkie określenie przyczyny i zakresu szkód, co pozwoli ochronić reputację i jak najszybciej wznowić działalność.

Informacje na temat Allianz Global Corporate & Specialty
Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) stanowi dostawcę specjalistycznych, korporacyjnych usług ubezpieczeniowych w ramach Grupy Allianz. AGCS oferuje ubezpieczenia i doradztwo w zakresie ryzyka w szerokim zakresie specjalizacji, alternatywnego transferu ryzyka oraz działalności korporacyjnej: ubezpieczenia dla sektora morskiego, lotniczego (łącznie z kosmicznym), energetycznego, konstruktorskiego, rozrywkowego, ubezpieczenia Financial Lines (w tym D&O), ubezpieczenia od odpowiedzialności, ubezpieczenia majątku (w tym międzynarodowe programy ubezpieczenia). Na całym świecie AGCS prowadzi działalność w 30 krajach, w których posiada własne jednostki, oraz w ponad 210 państwach i terytoriach za pośrednictwem sieci Allianz Group i partnerów. W 2016 r. firma zatrudniała około 5 000 osób, oferując rozwiązania ubezpieczeniowe ponad trzem czwartym firm z grupy Fortune Global 500, osiągając łączny przypis składki brutto na całym świecie na poziomie 7,6 miliardów euro. AGCS SE posiada rating AA według Standard & Poors oraz A+ według A.M. Best.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Usuwanie Simlocka
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: