GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson wspiera SK Telecom w dziedzinie usług opartych o technologię LTE-Advanced

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-08-26 14:06 - czytano: 271 razy - dodaj komentarz
Ericsson wspiera SK Telecom w dziedzinie usług opartych o technologię LTE-AdvancedEricsson (NASDAQ: ERIC) z powodzeniem wspiera SK Telecom, wiodącego operatora południowokoreańskiej telekomunikacji, w ​​rozbudowie jego sieci komercyjnej realizowanej w technologii LTE-Advanced poprzez lokalne przedsiębiorstwo Ericsson-LG. Ekspansja usług obejmuje obszary śródmiejskie 84 miast, w tym obszar miejski Seulu i sześciu innych dużych miast. SK Telecom skomercjalizował swoje usługi w technologii LTE-Advanced, zapewniając szybkość transmisji do 150 Mbps– czyli dwa razy tyle
REKLAMA
co prędkość LTE– dla szerokopasmowego Internetu mobilnego. Miało to miejsce 26 czerwca 2013 roku, po raz pierwszy na świecie. W tym czasie usługa objęła cały Seul, śródmieścia 42 miast w prowincjach Gyeonggi-do i Chungcheong-do oraz 103 miasteczka uniwersyteckie. Planując rozmieszczenie 32 000 stacji bazowych w technologii LTE-Advanced do końca roku, SK Telecom ogłosił, że będzie rozszerzać usługi LTE-Advanced na obszarach 84 miast w całym kraju oraz rozpocznie wdrażanie technologii LTE-Advanced w ok. 300 miasteczkach akademickich.

Jan Signell, szef firmy Ericsson w północno-wschodniej Azji, powiedział: -Jesteśmy dumni ze współpracy z SK Telecom w zakresie rozwoju sieci LTE-Advanced, która teraz obejmuje główne obszary kraju. SK Telecom będzie mógł obecnie zaoferować swoim użytkownikom większy zasięg sieci oraz transmisję szerokopasmową dla urządzeń mobilnych, zapewniając sobie dalsze zaufanie klientów i pozycję lidera na rynku. Ericsson będzie utrzymywał współpracę z SK Telecom, aby spełnić rosnące oczekiwania użytkowników sieci telekomunikacyjnej w Korei Południowej.

Ericsson był odpowiedzialny za aktualizację dostarczanego oprogramowania dla Carrier Aggregation i technologii multi-carrier dla pasm B5 (850 MHz) i B3 (1,8 GHz) w południowo-wschodniej Korei Południowej, gdzie Ericsson współpracował z SK Telecom w rozwijaniu sieci LTE i uruchomieniu usług w 2011 roku.

Dzięki ekspansji usług komercyjnych w technologii LTE-Advanced SK Telecom może nadal wyróżniać się wysoką jakością usług, umożliwiając szerokopasmową obsługę urządzeń mobilnych w zakresie video HD i lepszą jakość transmisji dźwięku na większym obszarze geograficznym.

SK Telecom oraz Ericsson podpisały na targach Mobile World Congress 2013 w lutym porozumienie (MoU) dotyczące współpracy w zakresie badań i rozwoju, zobowiązując się do współpracy w ramach rozwoju i demonstracji technologii LTE-Advanced. Na mocy porozumienia Ericsson zacieśnił współpracę z SK Telecom w dziedzinie technologii LTE-Advanced oraz w dziedzinie rozwoju technologii małych komórek, aby dostosować się do gwałtownie rosnącej ilości transmitowanych danych.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: