GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wyniki ankiety: 30% użytkowników przechowuje swoje hasła na smartfonach

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2012-08-17 14:08 - czytano: 23136 razy - dodaj komentarz
Wyniki ankiety: 30% użytkowników przechowuje swoje hasła na smartfonach Coraz więcej osób przechowuje swoje najcenniejsze dane na urządzeniach mobilnych. Według badania przeprowadzonego w V 2012 r. 30% użytkowników przechowuje poufne informacje na swoich smartfonach. Badanie, które objęło 11 000 respondentów na całym świecie, ujawniło również inne trendy w zakresie wykorzystywania smartfonów i tabletów. Standardowe funkcje smartfonów znajdują odbicie w najpowszechniejszych rodzajach przechowywanych informacji: najczęściej jest to zawartość książki
REKLAMA
adresowej i archiwum wiadomości SMS. Jednak 50% posiadaczy smartfonów wykorzystuje swoje urządzenia mobilne do przechowywania osobistych zdjęć i filmów, a 21% respondentów trzyma w pamięci tego sprzętu poufne informacje, takie jak numery kart kredytowych lub dane umożliwiające logowanie się do konta bankowego. W przypadku tabletów odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 28%. Świadczy to o tym, że tablety są wykorzystywane bardziej jako tradycyjne komputery niż smartfony.       
 
Sprzęt mobilny często jest wykorzystywany do grania: 52% właścicieli iPadów i 51% właścicieli innych tabletów instaluje gry na swoich urządzeniach. Odsetek ten pokrywa się mniej więcej z odsetkiem graczy wśród posiadaczy nowoczesnych smartfonów, z wyjątkiem BlackBerry – tylko 34% respondentów wykorzystuje tę platformę do gier online.   

Tablety bardzo często są wykorzystywane do przechowywania e-booków: 47% respondentów wykorzystuje te urządzenia do czytania elektronicznych książek. 45% posiadaczy smartfonów i tabletów przechowuje na nich swoje e-maile, a w pamięci 35% tabletów przechowywana jest korespondencja służbowa.   

Badanie wskazuje, że większość użytkowników nie widzi większej różnicy między tradycyjnym komputerem stacjonarnym a urządzeniem mobilnym. Niezwykle istotne zadania – łącznie z uzyskiwaniem dostępu do kont bankowych lub dokonywaniem płatności online – często wykonywane są na urządzeniu, które znajduje się w danym momencie pod ręką. Dlatego, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim urządzeniom warto rozważyć inwestycję w uniwersalny pakiet oprogramowania, taki jak Kaspersky ONE.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: