GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Jak, dla dobra swojego i rodziny, wykorzystać potencjał telewizji cyfrowej podczas piłkarskich Mistrzostw Europy?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2012-06-14 15:27 - czytano: 2292 razy - dodaj komentarz
Jak, dla dobra swojego i rodziny, wykorzystać potencjał telewizji cyfrowej podczas piłkarskich Mistrzostw Europy?Pełna mobilizacja w trakcie piłkarskich Mistrzostw Europy panuje nie tylko w szatni reprezentacji Polski. Przygotowani do futbolowego święta są także kibice licznie zgromadzeni przed telewizorami. W całej Polsce domowe salony zmieniły się w rodzinne strefy kibica, a emocje związane z meczami oglądanymi na żywo zawładnęły wyobraźnią milionów. Jednak nie wszyscy domownicy muszą być zapalonymi kibicami. Dla tych, którzy od futbolu wolą dobry film lub serial i nie chcą wywołać wojny
REKLAMA
futbolowej z kibicami, z pomocą przychodzi interaktywna telewizja cyfrowa.

Przewinę do przodu i zobaczę kto wygra
Wachlarz możliwości oferowany przez cyfrową telewizję wydaje się być niemal nieograniczony. Choć nie zapewnia ona możliwości przewinięcia meczu prowadzonego na żywo, nie ma powodu, by dzięki dekoderowi z nagrywarką nie móc przeżywać najbardziej emocjonujących fragmentów spotkania w nieskończoność. Każdy kibic, który z uwagą śledzi nawet najdrobniejsze niuanse rozgrywki, z pewnością doceni możliwość swobodnej oceny każdego z kontrowersyjnych momentów meczu. W przeciwieństwie do sędziego, futbolowy fanatyk może w jakości HD odtworzyć sporną sytuację i ostatecznie rozstrzygnąć czy np. słusznie podyktowano rzut karny.

Według przeprowadzonych przez UPC Polska badań ponad połowa z nas deklaruje, że decyzje o tym, jakie kanały będziemy oglądać podejmuje wspólnie z rodziną. Choć Mistrzostwa Europy z pewnością zachwieją tymi proporcjami, dekoder z możliwością nagrywania może okazać się urządzeniem, które zagwarantuje pokojowe rozwiązanie telewizyjnego sporu. Dzięki PVR, ci spośród nas, którzy kibicują bohaterom spoza boiska, mogą być na bieżąco z ulubionymi serialami oraz wybranymi filmami. Mogą oni także korzystać z bogatej, liczącej ponad 3 700 pozycji, oferty UPC NA ŻĄDANIE. Pozostaje tylko znaleźć krótką przerwę w rozgrywkach, by móc delektować się telewizją bez, towarzyszącym meczom, głośno wyrażanych emocji.

Nie denerwuj kibica
Każdy wierny kibic, bez względu na to czy trzyma kciuki za sportowców czy za bohaterów rodem z Hollywood, ma swoją listę czynności, które potrafią popsuć nawet największe telewizyjne święto. Dla zdecydowanej większości panów kluczem do radości czerpanej z oglądania jest możliwość pełnej koncentracji na boiskowych wydarzeniach. Dlatego 47% z nich irytują rozmowy prowadzone w trakcie oglądania, a 34% niechętnie reaguje, gdy ktoś prosi ich o rezygnację ze śledzenia kluczowej partii spotkania na rzecz wykonania domowych obowiązków.

Kobiety, zarówno fanki jak i futbolowe abstynentki, nie znoszą gdy ich partnerzy zbyt dynamicznie zmieniają kanały (60%). Podobnie jak w przypadku panów, nie przepadają, gdy oglądaniu telewizji towarzyszy hałas (47%) czy rozmowy (23%), które zaburzają relaksującą atmosferę związaną z ich wolnym czasem.

Panowanie nad pilotem
Jednym z celów piłkarskich mistrzostw jest krzewienie szacunku między piłkarzami i kibicami różnych krajów. Czy telewidzowie mieszkający pod jednym dachem również hołdują tym zasadom? Według przeprowadzonych przez UPC badań 51% mężczyzn i 52% kobiet stara się uwzględnić opinię drugiej osoby, gdy kontroluje pilota. Jednocześnie jeden na trzech Polaków samodzielnie podejmuje taką decyzję. Panowanie nad pilotem ma ogromne znaczenie, zwłaszcza, że w statystycznym Polskim domu jest wyłącznie jeden telewizor a 70% z nas najczęściej zasiada przed nim między godziną 19 a 22. Na szczęcie coraz popularniejsze są rozwiązania wykorzystujące interaktywny charakter telewizji. 28% mężczyzn i 30% kobiet deklaruje, że wykorzystuje możliwość nagrania programu, co z pewnością sprzyja domowemu porozumieniu.
Źródło: UPC
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: