GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Co zrobić w przypadku kradzieży smartfonu? (poradnik)

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2012-06-13 15:22 - czytano: 2549 razy - dodaj komentarz
Co zrobić w przypadku kradzieży smartfonu? (poradnik)Publiczne oglądanie meczów Euro 2012 to idealna okazja dla złodzieja, który tylko czeka na to, żeby ulotnić się z cudzymi smartfonami. Co zrobić, gdy zostanie skradzionym nam smartfon? Jeszcze kilka lat temu utrata telefonu komórkowego była niezwykle przykrym zdarzeniem - nie dość, że użytkownik był pozbawiany swojego nierzadko drogiego sprzętu, konieczne było zablokowanie karty SIM, aby nieuczciwy znalazca nie mógł dzwonić i wysyłać SMS-ów na rachunek ofiary.
REKLAMA
Jednak w porównaniu z tym utrata smartfonu w dzisiejszych czasach to znacznie większy problem. Dzieje się tak, ponieważ to wielofunkcyjne urządzenie jest czymś więcej niż drogim telefonem - smartfon umożliwia dostęp do całej prywatnej komunikacji, a nierzadko również do danych firmowych.

Dzisiaj złodziej telefonu może wyrządzić o wiele większą szkodę niż kilka lat temu, gdy telefony komórkowe były mniej zaawansowane. Z tego powodu plan działania na wypadek utraty urządzenia jest absolutną koniecznością i obejmuje przygotowanie kluczowych danych dotyczących smartfonu: numeru serwisowego dostawcy, identyfikatora klienta, numeru telefonu, 15 cyfrowego identyfikatora IMEI oraz numeru karty SIM.

Co zrobić w przypadku kradzieży smartfonu - porady od ekspertów z Kaspersky Lab

Krok 1. Zadzwoń na swój smartfon z innego telefonu
Być może tylko zapodziałeś smartfon i w pobliżu odezwie się znajomy dźwięk. Niewykluczone jest także, że odbierze uczciwy znalazca i poinformuje Cię, gdzie możesz odzyskać swój sprzęt.

Krok 2. Spróbuj zlokalizować swój smartfon
Jeżeli na smartfonie zainstalowane jest oprogramowanie bezpieczeństwa, takie jak Kaspersky Mobile Security, możesz zlokalizować go, wysłać specjalną wiadomość SMS, a w razie konieczności - zdalnie usunąć wszystkie swoje dane.

Krok 3. Zablokuj kartę SIM
Jeżeli jesteś pewien, że smartfon przepadł na dobre, powinieneś natychmiast zablokować kartę SIM, niezależnie od tego, czy masz telefon "na kartę", czy abonament. Jeżeli przygotujesz się na taką ewentualność, mając pod ręką wszystkie dane dotyczące swojego telefonu, będziesz mógł zadzwonić do swojego dostawcy usług telefonii komórkowej i poprosić o zblokowanie karty SIM.

Krok 4. Zgłoś sprawę policji
Jeżeli smartfon zostanie skradziony, powinieneś zgłosić to odpowiednim organom. Również w tym przypadku będziesz potrzebował wspominanych wcześniej danych. Identyfikator IMEI - numer seryjny urządzenia - będzie istotnym dowodem, w razie gdyby udało się odzyskać sprzęt.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: