GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nokia dla biegaczy

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2011-04-27 13:41 - czytano: 7302 razy - tylko 1 komentarz
Nokia dla biegaczyFirma Nokia wspólnie z Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zachęca do biegania. W ramach rozpoczynającego się właśnie sezonu biegów w najbliższych dniach odbędzie się XXI Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku hasło przewodnie biegu brzmi: „Masz prawo do biegania”. WOSiR jest organizatorem, a Nokia sponsorem strategicznym tego wydarzenia. XXI edycja Biegu Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godzinie 11:00.
REKLAMA
Organizatorzy spodziewają się około 2000 biegaczy, którzy pokonają trasę o długości 5 km. Ma ona objąć ulice: Myśliwiecką, Agrykoli, Aleje Ujazdowskie, Piękną, Górnośląską, Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów oraz Park Agrykola.

Nie tylko uczestników, ale i widzów Biegu Konstytucji 3 Maja Nokia zachęca do skorzystania z  aplikacji Endomondo Sports Tracker na smartfony Nokia. Aplikacja ta to dla biegaczy nic innego jak osobisty trener w telefonie komórkowym, który pozwala kontrolować m.in. pokonany dystans, prędkość biegu oraz ilość spalonych kalorii. Ponadto umożliwia ona zawodnikom automatyczne publikowanie wyników treningów na Facebooku i Twitterze oraz monitorowanie statystyk i szukanie nowych tras biegowych.

Widzowie i kibice  Biegu Konstytucji 3 Maja poprzez stronę internetową www.endomondo.com (sekcja „Imprezy”) mogą nie tylko obserwować trasę pokonaną przez biegacza, któremu kibicują, ale i komentować jego postępy, a nawet przesyłać dopingujące wiadomości, które uczestnik usłyszy podczas biegu.  Aplikację Endomondo można pobrać za darmo z Ovi Sklepu poprzez swój telefon lub komputer na stronie: http://store.ovi.com/content/3669

Prócz aplikacji Nokia oferuje szereg akcesoriów, które również mogą być przydatne w czasie biegów. Wśród nich są słuchawki, futerały na telefon oraz pas LS-14 - prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników joggingu, ale również dla wszystkich, którzy chcą kontrolować pracę serca podczas wysiłku fizycznego. Urządzenie jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń Nokia wyposażonych w aplikację Sports Tracker lub Endomondo. Pas jest lekki (55g) i wygodny, więc w żaden sposób nie krępuje ruchów. Wymienne baterie o wydajności ok. 150 godzin oraz szeroka tolerancja temperatur, w których urządzenie może działać sprawiają, że można je zabrać zarówno na wspinaczkę w góry, jak i na intensywny spacer brzegiem morza.

Aplikacji Endomondo i pasa LS-14 można używać z blisko 50 modelami telefonów komórkowych Nokia. Wśród nich znajdują się popularne modele, takie jak Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7, Nokia E72, Nokia E52 i wiele innych.
Źródło: Nokia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
cieszę się, że odbywają jeszcze takie wydarzenia w Polsce, moim zdaniem to bardzo ważne tarza, gdy ludzie coraz mniej uprawiają sporty
2011-05-26 12:53
~familyguy
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: