GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Rozwój komunikacji M2M dzięki technologii Telenor Connexion

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2011-04-21 09:24 - czytano: 3501 razy - dodaj komentarz
Rozwój komunikacji M2M dzięki technologii Telenor ConnexionFirma Ericsson zawarła umowę w sprawie przejęcia od Telenor Connexion platformy technologicznej do komunikacji M2M. Przejęcie to wiąże się z ambicjami firmy Ericsson, aby rozwinąć rynek rozwiązań do komunikacji M2M przez wprowadzenie zaawansowanej technologii i wykorzystanie wiedzy jedenastu pracowników Telenor Connexion, którzy zgodnie z warunkami umowy zostaną przeniesieni.
REKLAMA
Telenor Connexion należy w całości do Telenor Group, jednego z największych na świecie operatorów telefonii komórkowej, który ma 203 miliony abonentów.

Telenor Connexion jest także pierwszym klientem wykorzystującym Device Connection Platform firmy Ericsson, usługę zaprezentowaną w lutym na konferencji Mobile World Congress. Device Connection Platform umożliwia operatorom telekomunikacyjnym konfigurowanie usług M2M dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstw. Platforma ta jest oferowana w ramach modelu biznesowego „oprogramowanie jako usługa”, co zmniejsza koszty inwestycji początkowych w technologie i przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek.

Komunikacja mobilna jest wykorzystywana w kilku rozwiązaniach M2M, takich jak inteligentne mierniki i zarządzanie flotą. Jest przydatna we wszystkich produktach z oprogramowaniem, które można łatwo aktualizować, jeśli są one połączone z siecią bezprzewodową.

Per Simonsen, dyrektor generalny Telenor Connexion, powiedział: - Rozwiązania M2M są coraz popularniejsze, a rynek jest znacznie bardziej dojrzały niż w 2008 r., gdy tworzyliśmy Telenor Connexion. Wykorzystanie naszej oferty na platformie firmy Ericsson pozwoli skoncentrować nasze zasoby na zaawansowanych usługach, lepszych, dostosowywanych produktach i współpracy z partnerami, co jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję lidera wśród dostawców znakomitych rozwiązań M2M dla firm i w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym.

Magnus Furustam, wiceprezes i dyrektor działu sieci rdzeniowej i IMSw firmie Ericsson, powiedział: - Technologia M2M firmy Telenor Connexion stanowi dopełnienie naszych usług i poprawi jakość naszej oferty dzięki wiedzy pionierów w tej dziedzinie. Naszą ambicją jest rozwój rynku M2M i oferowanie klientom rozwiązania, które będą mogli szybko wykorzystać na rynku przy niskich kosztach inwestycji początkowych.

Umowa przewiduje przejęcie platformy technologicznej M2M firmy Telenor Connexion oraz przeniesienie jedenastu pracowników, którzy będą dalej rozwijać usługi oferowane przez Device Connection Platform firmy Ericsson.

Przejęcie to nie wymaga zatwierdzenia przez władze, ale przed sfinalizowaniem umowy trzeba jeszcze uzgodnić jej warunki. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.
Źródło: Sony Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: