GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nowatorska stacja bazowa Ericsson AIR

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2011-02-17 12:14 - czytano: 1295 razy - dodaj komentarz
Nowatorska stacja bazowa Ericsson AIR Na targach Mobile World Congress 2011 w Barcelonie firma Ericsson zaprezentowała nowatorską stację bazową Ericsson AIR (antenna integrated radio). Rozwiązanie to, o unikatowej konstrukcji z anteną zintegrowaną w jednostce radiowej, radykalnie zmniejszy zużycie energii i skróci czas instalacji.
REKLAMA
Stacja bazowa Ericsson AIR
Sony Ericsson
Ta niewielka stacja bazowa obsługująca wiele standardów umożliwia sprawne, bezproblemowe wprowadzanie nowych technologii, zarówno 3G, jak i 4G. Nowy standard lub nowe pasmo częstotliwości można łatwo wprowadzić przez proste dodanie stacji AIR i wymianę dotychczasowej anteny. Ponadto operatorzy sieci komórkowych będą mieli niższe koszty ze względu na krótszy czas instalacji, ponieważ AIR ma mniej jednostek i mniej połączeń w porównani z tradycyjnymi stacjami bazowymi. Próby terenowe w sieciach klientów wykazały skrócenie czasu integracji i instalacji nawet o 30 procent.

Próby te wykazały ponadto, że nowe rozwiązanie zmniejsza pobór mocy nawet o 42 procent, głównie dzięki mniejszym stratom w linii zasilającej i uproszczonemu chłodzeniu.

- AIR to efekt szczegółowych dyskusji z klientami na temat ich przyszłych wymagań dotyczących rozwiązań dostępu radiowego o wysokiej sprawności — powiedział Ulf Ewaldsson, wiceprezes i szef działu produktów radiowych (Product Area Radio) w firmie Ericsson. - AIR nie tylko znacznie obniży koszty operacyjne, lecz także umożliwi bezproblemowe wprowadzanie nowych technologii i pasm częstotliwości.

W sytuacji gdy uzyskanie miejsca na nowe stacje bazowe jest coraz trudniejsze, istotne znaczenie ma ich konstrukcja i wygląd. Stacja AIR została starannie zaprojektowana w taki sposób, aby harmonizowała ze środowiskiem, a jej elegancki wygląd przypomina tradycyjną antenę.

Ewaldsson dodaje: - Jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia rozwoju mobilnej komunikacji szerokopasmowej, a oczekiwania użytkowników dotyczące szybkości i pokrycia stawiają sieciom coraz wyższe wymagania. Aby sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu na pojemność opracowaliśmy przejrzystą strategię opartą na małych komórkach. Z dumą informuję, że architektura AIR jest pierwszym krokiem na drodze do sieci heterogenicznej.

Ta zupełnie nowa konstrukcja stacji bazowej powstała w wyniku nowatorskiej, strategicznej współpracy firmy Ericsson z liderem rynku anten, firmą Kathrein.

Rozwiązanie AIR będzie dostępne w sprzedaży w drugiej połowie 2011 r. i przyczyni się do trwałego zwiększenia opłacalności sieci komórkowych.
Źródło: Sony Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: