GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LTE rusza w Cyfrowym Polsacie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2010-12-01 12:50 - czytano: 16355 razy - komentowano: 3 razy
LTE rusza w Cyfrowym Polsacie Cyfrowy Polsat jako pierwszy dostawca w Polsce oraz czwarty w Europie już w pierwszym kwartale 2011 r. zaoferuje swoim klientom Internet LTE (4G), uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS. Spółka zamówiła już pierwszą partię modemów Speed 1000, a 1 grudnia br. startują zapisy na promocję umożliwiająca skorzystanie z nowej technologii za darmo nawet przez pół roku.
REKLAMA
Modem LTE Speed 1000 od Cyfrowego Polsatu
Spółka zaoferuje modem Speed 1000 - modem USB wyprodukowany specjalnie dla Cyfrowego Polsatu przez firmę IP Wireless. To pierwsze tego typu urządzenie na świecie, pracujące na częstotliwości 1800 MHz. Docelowo modem Cyfrowego Polsatu, działając w kanale 20 MHz, będzie zapewniał prędkość do 100Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s - przy wysyłaniu. W pierwszym kroku Cyfrowy Polsat zaoferuje modem pracujący w kanale 10 MHz z prędkością do 73 Mb/s przy pobieraniu danych i do 25 Mb/s - przy wysyłaniu. Aktualizację oprogramowania umożliwiającą obsługę kanałów 20 MHz będzie można pobrać przez Internet bez dodatkowych kosztów.

Modem Speed 1000 będzie sprzedawany z anteną zewnętrzną magnetyczną (parapetową) lub "kominową" - do wyboru przez klienta. Zastosowanie anteny pozwoli na poprawę jakości odbieranego sygnału oraz zasięgu, co przełoży się na wzrost szybkości transmisji danych.

Karty SIM Internet LTE/HSPA+ dla Cyfrowego Polsatu opracowała i wyprodukowała firma Oberthur Technologies, jeden z największych światowych dostawców tego rodzaju rozwiązań. Oberthur Technologies jest także producentem kart SIM operatora do telefonii komórkowej i dotychczas oferowanego Internetu.

1 grudnia ruszają zapisy na promocję Internetu 4G
Dla wszystkich zainteresowanych Internetem 4G użytkowników, Cyfrowy Polsat przygotował specjalną promocję. Pierwszych 10 000 klientów będzie mogło korzystać z nowej technologii zupełnie za darmo nawet przez pół roku. Co miesiąc będą mieli do dyspozycji bezpłatny pakiet 100 GB (50 GB przeznaczone na godziny 8.00 - 24.00 i 50 GB na pozostałe godziny). Zapisy rozpoczną się już 1 grudnia br. Więcej informacji będzie można uzyskać  na stronie www.cyfrowypolsat.pl, w Centrum Obsługi Klienta pod numerem 0 801 08 08 08 lub w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży.

Pierwsza na świecie sieć LTE 1800 MHz
Cyfrowy Polsat usługi będzie świadczył w pierwszej na świecie sieci LTE 1800 MHz, która we wrześniu br. została uruchomiona przez Mobyland Sp. z o.o. we współpracy z CenterNet SA. Odpowiednia umowa zostanie podpisana do końca br. Sieć czwartej generacji (4G) jest znacząco szybsza od pozostałych sieci działających w Polsce - pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s, a docelowo do 326 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s, a docelowo do 86 Mb/s. W porównaniu do technologii HSPA+ czy UMTS charakteryzuje się dużo mniejszym opóźnieniem i pozwala na obsługę znacząco większej liczby użytkowników.

LTE jest obecnie dostępne na 349 stacjach bazowych. Na wszystkich stacjach są zainstalowane jednocześnie urządzenia HSPA+ MIMO (900 MHz) oraz LTE (1800 MHz). W następnych etapach sieć będzie sukcesywnie rozbudowywana, w celu objęcia zasięgiem większości mieszkańców naszego kraju.

Internet LTE a Internet stacjonarny
Internet 4G w Cyfrowym Polsacie, dzięki swoim właściwościom technicznym oraz parametrom jakościowym może docelowo z powodzeniem zastąpić Internet stacjonarny, będąc jednocześnie odpowiedzią dla coraz bardziej wymagających konsumentów i rosnących możliwości oferowanych przez sieć. Jednocześnie posiada atut mobilności, który staje się coraz bardziej oczekiwany przez konsumentów. Pojemność, szybkość, minimalne opóźnienia - taki potencjał ma w sobie mobilny Internet najnowszej generacji. Różnice widać gołym okiem. Dla porównania, ściąganie pełnometrażowego filmu HD z sieci w technologii UMTS zajmuje około 2 godzin, HSPA+ pobierze taki film w kilkadziesiąt minut, a LTE w kilka minut! Wszystko to sprawia, że dzięki Internetowi 4G w Cyfrowym Polsacie klienci będą mogli swobodnie korzystać z usług interaktywnych i multimedialnych, wymagających dużej przepustowości i transmisji w czasie rzeczywistym, jak gry online, komunikacja wideo czy telewizja HD przez Internet.
Źródło: Cyfrowy Polsat
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Pocieszająca dla potencjalnych klientów jest postawa polskich operatorów na rynku telekomunikacyjnym, nie tylko Cyfrowy polsat ale i inni operatorzy biorą czynny udział w promocji nowych rozwiązań i możliwości jakie daje LTE. Pozdrawi am
2010-12-02 16:41
~mckrysmal
Fakt, że jeżeli chodzi o mobilny net to trochę się ruszyło na polskim rynku, z innych operatorów, to choćby Orange testował LTE w Krakowie, nie mówiąc już o drobiazgach typu wprowadzanie tabletów razem z ofertą mobilnego netu. Coś się dzieje w tej materii w każdym razie.
2010-12-08 16:34
~sanczo
Mimo wszystko nie byłbym zbytnim optymistą. Wciąż gonimy najlepsze rozwiązania, choć Polsat mile zaskoczył. A właściwie, być może, zaskoczy. Wiele okaże się w praniu. Pozostanie jeszcze kwestia prędkości gwarantowanej, bo "do 100 Mb/s" może oznaczać wszystko w tym zakresie. Ale skoro zaczęło się coś dziać, trzymam kciuki.
2010-12-10 10:16
Andrys
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: