czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Symantec o spamie

    Zobacz również

    Według raportu firmy Symantec, zajmującej się sprawami bezpieczeństwa w Internecie, spam stanowił 86,61% wszystkich wiadomości e-mail, wygenerowanych w październiku 2010 roku. Jest to nieco niższy wynik niż we wrześniu, gdzie odsetek ten wyniósł 89,4%. W odniesieniu do liczb ogólnoświatowego poziomu przesyłania spamu, ilość takich wiadomości spadła o 22,5% w stosunku 'z miesiąca na miesiąc’.

    - Reklama -

    Dla przykładu, w porównaniu z danymi z sierpnia, zanotowano niemal 47% spadek niechcianych wiadomości. Według jednego z raportów – State of SPAM and Phising (PDF) – taki spadek ma związek z działalnością firm zajmujących się bezpieczeństwem, które odniosły, jak dotąd, kilka znaczących sukcesów w związku z botnetami.

    Komentatorzy przestrzegają jednak, że nie ma zbyt wielkich powodów do optymizmu, gdyż jak uczy historia, spam zawsze wraca, bez względu na przedsięwzięcia.

    Taki stan rzeczy, zdaniem specjalistów, wyjaśnia dlaczego dostawcy usług Internetowych, podejmują coraz bardziej zdecydowane działania, ulepszając, między innymi, filtry wiadomości.

    W niczym nie zmienia to także faktu, że korzystający z dostępu do Internetu, powinni mieć świadomość zagrożeń i bardziej kontrolować swoje skrzynki pocztowe.

    Źródłoispreview

    2 KOMENTARZE

    guest
    2 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    ~Aleksja

    Prawie kazdy antywir dzis ma ochrone antyspam
    Prawie każdy antywir dzis ma ochrone antyspamowa, bo tak naprawde to takie samo zagrozenie jak wirusy – czesto i gesto to linki do dziwnych stron. Mi akurat odpowiada norton, bo pokzauje ze dana strona jest lub nie jest bezpieczna, wiec czuje sie pewniejsza w tym klikaniu

    ~marel

    antywiry
    Spam nie jest tak grozny jak ukryte przesylki przychodzace z poczta, mialem z tym duzy problem, ale teraz mam antywirusa z pc tools ktory rowniez skanuje maile, unika sie w ten sposob znaczacych klopotow, nie mowiac juz o utracie danych

    - Reklama -

    Najnowsze

    Sztuczna inteligencja, prawdziwe ryzyko. Jak cyberprzestępcy mogą oszukać AI?

    Użytkownicy ChatGPT generują nawet 100 mld słów dziennie . Tzw. duże modele językowe (large language model, LLM) bazujące na...