GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Triple play telewizji nowej generacji

Dodał: TK - opublikowano: 2008-06-23 20:09 - czytano: 15914 razy - komentowano: 4 razy
Triple play telewizji nowej generacji23 czerwca Netia SA podpisała umowę o współpracy z telewizją nowej generacji n. Współpraca dotyczy partnerstwa strategicznego przy przygotowaniu, oferowaniu i pracach nad rozwojem zaawansowanych serwisów triple-play, czyli usług "Telewizja + Internet + Telefon".
REKLAMA
Współpraca Netii i telewizji n wynika z dużego zapotrzebowania na innowacyjne usługi multimedialne i coraz większej penetracji szerokopasmowego dostępu do internetu. Obydwie firmy mają na tych polach niekwestionowane osiągnięcia.

Partnerzy upatrują w porozumieniu korzyści natury strategicznej: ITI Neovision pozwoli rozszerzyć ofertę na segment rynku osiągany drogą kablową (czyli głównie obszary miejskie), natomiast dla Netii oznacza wzbogacenie portfolio o profesjonalne usługi multimedialne – telewizję o niespotykanej gdzie indziej funkcjonalności oraz video na żądanie.

Z punktu widzenia klientów porozumienie oznacza zintegrowaną obsługę na najwyższym poziomie, zaś projektowana oferta Triple/duo play będzie pod każdym względem konkurencyjna. Według badań koncepcja „3 w jednym” jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników m.in. ze względu na fakt, że klienci spodziewają się jednego rachunku, co oznacza mniej formalności i potencjalnie niższe rachunki.

- Nasza współpraca z Netią jest konsekwentnym krokiem w rozwoju oferty telewizji n. Jesteśmy najnowocześniejszą i najbardziej innowacyjną platformą na rynku, a to zobowiązuje. Połączenie naszych ofert da klientom jeszcze większą łatwość dostępu między innymi  do naszych usług multimedialnych, takich jak nPortale czy nRadio – powiedział Maciej Sojka, Prezes Zarządu telewizji n.

- Telewizja nowej generacji n jest dla nas idealnym partnerem ze względu na to, iż kieruje swoją ofertę do tych samych klientów, co Netia: korzystających z multimedialnej rozrywki oraz poszukujących nowoczesnych i wygodnych rozwiązań. Ten projekt znakomicie wpisuje się w naszą strategię dostarczania nie tylko samego dostępu do Internetu i telefonu, ale również całej gamy ekskluzywnych usług dodatkowych – powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.

Współpraca obu firm obejmować będzie przygotowanie, wdrożenie, wspólną sprzedaż i rozwój usług w modelu 3play oraz 2play („Telewizja + Internet”). Usługi świadczone będą w technologii IP i dostępne dla abonentów szerokopasmowego dostępu do Internetu Netii na większości łącz kablowych własnych operatora oraz na łączach pozyskanych z TPSA w wyniku uwolnienia pętli lokalnej (LLU).

W pierwszej kolejności zaplanowano wdrożenie pilotażowe dla wyselekcjonawanych klientów w Warszawie i Wrocławiu. Celem pilotażu jest przede wszystkim optymalizacja zaprojektowanej technologii oraz procesów dla późniejszego efektywnego wdrożenia komercyjnego. Plany komercyjnego wdrożenia obejmują pełną ofertę programową telewizji nowej generacji n w tym kanały HD. Planowany jest również dalszy rozwój usług i funkcjonalności, które są możliwe do uzyskania dzięki technologii IPTV.

Netia i ITI Neovision rozpoczęły wspólne działania już w maju, oferując w swych wybranych kanałach sprzedaży wspólne pakiety usług na bazie aktualnie wykorzystywanych technologii, czyli usługi telewizji n w technologii satelitarnej, zaś usługi telekomunikacyjne Netii w technologii dostępnej dla operatora w konkretnej lokalizacji klienta. Tak przygotowana łączna oferta jest skierowana do klientów indywidualnych. W ofercie 3play klienci otrzymują dostęp do Szybkiego Internetu 1 Mbit/s z gwarancją atrakcyjnej ceny (możliwość jednokrotnej zmiany oferty dostępu do Internetu w trakcie trwania umowy), Lepszy Telefon do Wygadania z całą kwotą abonamentu do wykorzystania na rozmowy oraz specjalnie przygotowaną ofertę telewizji nowej generacji n z obniżoną opłatą za wszystkie pakiety tematyczne przez 6 miesięcy. Dodatkową korzyścią dla klienta jest rabat za każdy z komponentów oferty, pozwalający oszczędzić nawet 360 zł w stosunku do oferty standardowej każdego z partnerów.
Źródło: Netia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Kurde to jest oferta kombajn normalnie. I moimz dnaiem wcale nie jest drogo, a wszystko jest w jednej umowie/ofercie. Wygoda, prostota, oszczednosci.
2008-06-24 00:43
~boryss
nie jest zle, jesli oferty sa na wysokim poziomie to bardzo triplay ulatwia zycie klientowi, dobrze , ze operatorzy rozwijaja sie i otwieraja na wszystkie media
2008-06-25 16:23
~madziar
To w OneOffice Netii jest tanio, chyba pomyliłeś :) Ale tu też zanosi się na dobre połączenie i niewiele formalnosci, co ma szanse przebicia się.
2008-06-25 00:35
~Yoda
na szczęście coraz więcej firm tworzy takie spółki, żeby świadczyć usługi hybrydowe. dzięki temu może za rok czy dwa za wszystko razem się będzie płaciło mniej niż 100 zł. chciałbym szczerze mówiąc. ale z drugiej strony znam marki zarówno netii jak i n i myślę, że będą do tego właśnie dążyć. bo cel jest zaiste szczytny.
2008-07-01 21:07
~Ostin
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: