wtorek, 19 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Samsung: Telewizja i sport

    Zobacz również

    W tym roku sezon jesienno-zimowy będzie wyjątkowo gorący w wymiarze sportowym. Piłka nożna, skoki narciarskie, piłka ręczna czy sporty walki – wszystkie te dyscypliny oprócz emocji łączy fakt, że zmagania zawodników można śledzić także za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej. W tym roku w Polsce zmienił się standard nadawania cyfrowej telewizji naziemnej na DVB-T2. Dla widzów zmiana ta przyniosła przede wszystkim poprawę jakości – programy można oglądać w wyższej rozdzielczości HD, a docelowo nawet 4K.

    - Reklama -

    Polepszyła się także jakość dźwięku. Aby skorzystać z nowej jakości obrazu i dźwięku trzeba posiadać telewizor, który to umożliwi i będzie wykorzystywał standard DVB-T2.

    Ze zmiany standardu korzystają także fani sportu, którego w ofercie kanałów dostępnych w ramach cyfrowej telewizji naziemnej nie brakuje. Najbliższe tygodnie zdominowane będą przez piłkę nożną, ale nie tylko. Przed widzami m.in. cykl zawodów w ramach pucharu w skokach narciarskich, ligowe rozgrywki piłki ręcznej mężczyzn czy zmagania biathlonistów z całego świata.

    Aby śledzić te wydarzenia na żywo wystarczy telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T2/HEVC. Mają go wszystkie ekrany Samsung z lat 2018-2022, a także wybrane serie z lat wcześniejszych[1]. W zależności od modelu i serii telewizory Samsung oferują dodatkowo szereg technologii i funkcji, które potęgują wrażenia z oglądania.

    Sport to najczęściej duża dynamika i nieoczekiwane zwroty akcji. Aby cieszyć się niezwykle płynnym ruchem telewizory Samsung, takie jak QLED Q67B wykorzystują upłynniacz ruchu. Jego działanie przekłada się na udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć w transmitowanych wydarzeniach sportowych. Ligowe finały czy turnieje to wydarzenia, które chce się śledzić na żywo – niezależenie od pory dnia. Właśnie dlatego telewizor powinien dostarczać niezmiennie dobre kolory i komfort oglądania w różnych warunkach. Tu świetnie sprawdzają się telewizory QLED i Neo QLED, czyli ekrany LCD z technologią kropek kwantowych (Quantum Dot). Jest to ważne szczególnie w odniesieniu do barw, ich nasycenia. Te telewizory są w stanie oddać 100% Natężenia Kolorów. Tym samym widzowie zobaczą subtelne różnice w barwach, a obraz będzie wyrazisty, rzeczywisty i bardziej szczegółowy. Piłkarska murawa, w zależności od jasności światła, może przybierać w oczach widza różne odcienie od żółtawozielonego po ciemnozielony. To realizm, jakiego się oczekuje.

    W modelu Neo QLED QN91B zastosowano dodatkowo Ultra Szeroki Kąt Widzenia – technologię, dzięki której obraz będzie prezentować się idealnie z każdego miejsca w salonie i pod każdym kątem. Do wypróbowania szczególnie, gdy do wspólnego kibicowania przyłączą się znajomi.

    Transmisje sportowe to obok świetnej jakości obrazu także dźwięk, który pozawala poczuć emocje po zdobytej bramce. Z myślą o maksymalizacji wrażeń powstał m.in. Dźwięk Podążający za Obiektem+. To funkcja dostępna m.in. w QN91B, która wykorzystując wbudowany system głośników 4.2.2 przeniesie widzów w sam środek akcji. Entuzjazm wiwatujących na stadionie kibiców udzieli się także tym przed telewizorem. Wrażenia potęguje Dolby Atmos.

    Na koniec warto dodać, że większy ekran to zawsze większe emocje. A zmiany – zarówno w sposobie nadawania treści, jak i technologii wyświetlania – sprawiają, że domowa rozrywka wchodzi na wyższy poziom i staje się bardziej przystępna i jeszcze bardziej emocjonująca.

    ŹródłoSamsung
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Poznaj mSilnię! Rusza pierwsza edycja nowego programu grantowego Fundacji mBanku

    mSilnia to nowy program grantowy dla uczniów szkół podstawowych. Jego głównym celem jest rozwijanie myślenia matematycznego. mSilnia promuje także...