GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Blisko 18 mln transakcji bezgotówkowych w placówkach i u kurierów Poczty Polskiej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2022-09-19 12:47 - czytano: 1039 razy - dodaj komentarz
Blisko 18 mln transakcji bezgotówkowych w placówkach i u kurierów Poczty Polskiej Klienci Poczty Polskiej coraz chętniej korzystają z wygodnej i bezpiecznej metody płatności BLIK zarówno w placówkach pocztowych, jak i opłacając przesyłki u kurierów Spółki. W porównaniu z 2021 r., w roku bieżącym liczba takich mobilnych transakcji wzrosła aż o 60%! Metoda płatności bezgotówkowych BLIK staje się coraz popularniejsza na rynku. Klienci doceniają łatwość dokonywania transakcji, a także ich bezpieczeństwo w porównaniu z konwencjonalnymi kartami płatniczymi. Poczta Polska, wychodząc naprzeciw preferencjom
REKLAMA
konsumentów, także udostępniła w swojej sieci placówek możliwość płatności BLIKiem. Spółka zapewniła kurierom wyposażenie w terminale obsługujące tę coraz popularniejszą metodę transakcji bezgotówkowych.

– Poczta Polska od dłuższego czasu konsekwentnie przełamuje stereotyp firmy, która zamyka się na nowinki technologiczne. Z naszego szerokiego i stale rozwijanego wachlarza udogodnień coraz chętniej korzystają Klienci. BLIK to bez wątpienia wygodna, bezpieczna i szybka metoda płatności. Dzięki wyposażeniu naszych placówek oraz kurierów w nowoczesne terminale, Klienci nie muszą już szukać w portfelu karty czy liczyć gotówki, żeby opłacić swój zakup. Wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją, kilka kliknięć i gotowe! – mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W porównaniu do 2021 r., liczba płatności BLIKiem w placówkach pocztowych oraz u kurierów wzrosła aż o ok. 60%.

BLIK to uruchomiony w lutym 2015 r. jeden z popularniejszych systemów płatności mobilnych w Internecie. Za rozwój przedsięwzięcia odpowiada Polski Standard Płatności, zaś powstało ono dzięki współpracy polskich banków. BLIK umożliwia płatności zbliżeniowe czy przelewy na telefon, również poza granicami Polski.  W pierwszym kwartale 2022 liczba transakcji w bankomatach wzrosła w stosunku do analogicznego okresu 2021 roku o 42%. i było ich 10,2 mln. Wypłaty i wpłaty w bankomatach stanowią obecnie 4,1% wszystkich transakcji BLIK-iem.
Źródło: Poczta Polska
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: