GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Zyxel zapewnia bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2022-07-18 14:16 - czytano: 271 razy - dodaj komentarz
Zyxel zapewnia bezpieczeństwo danych w placówkach medycznychPlacówki opieki zdrowotnej wymagają kompleksowej infrastruktury sieciowej i wydajnego sprzętu informatycznego, aby zapewnić pacjentom najwyższą jakość oferowanych usług i ochronę danych wrażliwych. Idealnym rozwiązaniem jest skonfigurowany system IT oparty na bezpiecznych i niezwodnych produktach Zyxel. Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Chorób Otępiennych im. Księdza Henryka Gulbinowicza w Ścinawie powstał z myślą o pacjentach z podejrzeniem zaburzeń funkcji poznawczych oraz z otępieniem łagodnym i umiarkowanym.
REKLAMA
Misją ośrodka jest zapewnienie kompleksowej diagnostyki:  neurologicznej, psychiatrycznej, neuropsychiatrycznej i internistycznej. W celu optymalizacji świadczonych usług podjęto decyzję o stworzeniu bezpiecznej infrastruktury IT na terenie całej placówki, w oparciu o funkcjonalne urządzenia Zyxel.

– Placówki medyczne i ochrony zdrowia powinny dysponować lepszą infrastrukturą sieciową niż niejedno przedsiębiorstwo. Dodatkowo rozwiązania powinny zapewniać dużą skalowalność, ciągłość pracy i bezpieczeństwo danych. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

W ośrodku wykonano nowe, uniwersalne pod względem konfiguracji usług teleinformatycznych, okablowanie w topologii gwiazdy. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwa diagnostyka, prosta konserwacja i niewielkie prawdopodobieństwo awarii całego systemu. Szkielet sieci został zbudowany na bazie infrastruktury światłowodowej o przepustowości 10 Gbit. Za łączność z siecią szkieletową odpowiadają wielogigabitowe przełączniki Zyxel serii XGS1930, które zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami. We wdrożeniu wykorzystano dwuradiowy punkt dostępowy z serii NWA5123, który umożliwia łączną szybkość transmisji do 1,6 Gb/s. Model NWA5123-AC HD posiada moduł antenowy o wysokiej wydajności oraz elementy konstrukcyjne generujące niski poziom zakłóceń. Dzięki temu urządzenie zapewnia doskonałą wydajność bezprzewodową. W celu maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa zainstalowano zaporę sieciową Zyxel ATP700 wyposażoną w funkcję „cloud intelligence”, która zapewnia ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami i cyberatakami.

Placówki medyczne zarządzają dużą ilością danych osobowych i medycznych, dlatego priorytetem jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W System-3 Sp. z o.o. od 18 lat wdrażamy najnowsze technologie IT z wykorzystaniem wiodących rozwiązań sieciowych. Projektując infrastrukturę IT w Ośrodku zdecydowaliśmy się na bezpieczne rozwiązania sieciowe firmy Zyxel, które zapewniają najwyższy poziom ochrony – powiedział Grzegorz Rękawiczny, System-3 Sp. z o.o.
Źródło: ZyXel
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: