GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Videotolling na Autostradzie A4 Katowice-Kraków

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2022-06-15 13:26 - czytano: 510 razy - tylko 1 komentarz
Videotolling na Autostradzie A4 Katowice-KrakówKoncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków uruchomił w Mysłowicach i w Balicach dodatkowe bramki z przeznaczeniem wyłącznie dla kierowców korzystających z płatności automatycznych. Teraz użytkownicy aplikacji mPay nie tylko szybciej przejadą przez bramki, ale w przypadku pojazdów kat. 1 – również dużo taniej. Dodatkowe bramki to odpowiedź spółki Stalexport Autostrada Małopolska, która zarządza odcinkiem autostrady A4 Katowice – Kraków na wzrost liczby przejazdów z płatnościami automatycznymi oraz zbliżający się sezon
REKLAMA
wakacyjny i wzmożony ruch pojazdów.

Dzięki tej decyzji kierowcy korzystający z videotollingu za pomocą aplikacji, a także elektronicznego poboru opłat A4Go mają (obok funkcjonującego od grudnia 2016 r. pomarańczowego pasa skrajnej lewej bramki) do dyspozycji dwa kolejne pasy. Jeden z nich obsługuje pojazdy osobowe i ciężarowe, a drugi tylko pojazdy ciężarowe. Te dwa dodatkowe pasy funkcjonują jako automatyczne w sytuacji dużego natężenia ruchu pojazdów z aplikacjami i elektronicznym poborem opłat.

Przejazdy automatyczne są nie tylko dużo szybsze m.in. dzięki osobnym, pomarańczowym pasom, ale też w przypadku samochodów osobowych tańsze o 25 proc., co w skali miesiąca i częstych podróży niesie ze sobą znaczną oszczędność.

Od 4 lipca 2022 r., mimo zapowiadanych zmian w cenniku, zwiększających stawkę dla kat. 1 do 13 zł, opłaty dla transakcji automatycznych nadal będą o 3 zł niższe, czyli wyniosą 10 zł na każdym placu poboru. Taka stawka za przejazd obowiązywała w przypadku samochodów osobowych siedem lat temu.

Przypominamy, że w celu prawidłowego odczytania tablicy rejestracyjnej przez kamerę należy zatrzymać pojazd przed białą linią, na wysokości okna kabiny inkasenta, w przeciwnym razie szlaban się nie podniesie.
Źródło: mPay
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
korzystam i nie narzekam
2022-06-16 22:35
~dario
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: