GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Kiedy zostanie wyłączony 3G w Orange

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2022-05-17 14:47 - czytano: 734 razy - tylko 1 komentarz
Kiedy zostanie wyłączony 3G w OrangeStarsze technologie radiowe 2G i 3G są przez nas coraz mniej wykorzystywane. Rekordy bije zapotrzebowanie na transmisję danych. Taka jest natura rozwoju. Przychodzi nowe, a znika starsze. Czas na zmiany. Ponad 96% danych w sieci mobilnej Orange „płynie” przez 4G/LTE, jedynie 3% pozostaje w 3G. Korzystanie z 4G/LTE, a w przyszłości także rozwój 5G, oznacza lepszą jakość rozmów i zdecydowanie szybszy internet. Aby móc rozwijać nowsze generacje sieci, potrzebne dla nich więcej „miejsca” czyli częstotliwości.
REKLAMA
W USA, Europie i Polsce niektórzy operatorzy ogłosili już swoje plany wyłączenia starszych technologii. Również i Orange przymierza się do tego kroku – właśnie rozpoczęto przygotowania. Operator jeszcze nie ma ustalonej dokładnej daty wyłączenia 3G. Planuje się, że dla poszczególnych regionów Polski będą to lata 2024 – 2025.
 
Operator zdajemy sobie sprawę, że część z nas dalej posiada urządzenia i korzysta z usług 3G. Dlatego będzie zachęcać do przejścia na nowocześniejsze technologie. Żeby skorzystać z połączeń głosowych w sieci 4G/LTE konieczne jest:

Posiadanie telefonu lub smartfona umożliwiającego połączenia w technologii VoLTE. Już dzisiaj wszystkie telefony, które kupicie w Orange, obsługują połączenia głosowe przez 4G/LTE.
Posiadanie karty SIM 4G/LTE. W przypadku, kiedy korzystacie ze starej karty 2G/3G możecie ją za darmo wymienić w salonie Orange na kartę 4G/LTE.
 

- A co z 2G? Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, bo ta technologia wspiera rozwiązania Machine-to-Machine. Dlatego w pierwszej kolejności zajmiemy się 3G. Na 2G przyjdzie jeszcze czas. Możecie być jednak pewni, że podobnie jak z 3G, dowiecie się o tym z dużym wyprzedzeniem. Więcej na temat planowanego przechodzenia z technologii 3G na 4G/LTE, wymiany telefonów oraz bonusów, jakie dla Was przygotowaliśmy dowiecie się na stronie orange.pl/wykorzystajsiec oraz w naszych salonach - pisze Wojtek Jabczyński
Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
a dla tych co chcieliby zobaczyć jak sieć sobie radzi w ich rejonie jest za free starter w appce mpay i daje orange 31 dni za darmo jeszcze
2022-05-19 22:11
~piotrrr
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: