GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

E-usługowe podsumowanie marca 2022

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2022-04-14 13:54 - czytano: 204 razy - dodaj komentarz
E-usługowe podsumowanie marca 2022Elektroniczny wniosek o dowód osobisty dla podopiecznych to jedna z e-usług, która odnotowała największy wzrost w marcu 2022 r. Nie zwalniamy także tempa w zakładaniu profili zaufanych. Rekordowe zainteresowanie dowodami osobistymi dla podopiecznych. Marzec 2022 r. był rekordowy pod względem liczby elektronicznych wniosków o dowód osobisty dla dziecka. To duża wygoda dla rodziców (wnioski mogą też składać opiekuni prawni i kuratorzy). Wystarczy mieć profil zaufany oraz zdjęcie dziecka.
REKLAMA
Po wysłaniu wniosku online oczekujemy na dokument maksymalnie 30 dni. Ten termin może się wydłużyć tylko w szczególnych przypadkach. Odbieramy go już osobiście, we wskazanym przez nas urzędzie.

W marcu złożono 82 181 elektronicznych wniosków o dowód osobisty dla podopiecznego. W lutym 30 778. To więcej niż w przeciągu całego 2021 roku, kiedy złożono 103 729 takich wniosków online.


- Ostatnie tygodnie to wielkie wyzwania dla cyfrowej administracji. Pokazaliśmy w tym okresie jej potencjał. Szybko i sprawnie uruchomiliśmy obsługę pilnych potrzeb związanych z napływem ogromnej fali obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Dzięki temu obywatele Ukrainy mogą korzystać z profilu zaufanego, czy aplikacji mObywatel – mówi Janusz Cieszyński pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji.

Profil zaufany – klucz do e-administracji
W marcu 2022 r. założono 402 983 nowych profili zaufanych. To najwięcej w pojedynczym miesiącu od lipca 2021 r. kiedy przybyło ich 567 tys. Zatem nie zwalniamy tempa. 
Zbycie/nabycie pojazdu
W lutym 2022 r. wysłano 72 639 cyfrowych zgłoszeń zbycia/nabycia pojazdu, a w marcu już ponad 10% więcej, czyli 82 144. 

Zgłoszenie narodzenia dziecka
W marcu zarejestrowano online 12 029 dzieci, z czego najwięcej w poniedziałek 14 marca – 604. Poniedziałki są niezmiennie ulubionym dniem, w którym rodzice rejestrują swoje dzieci przez internet. 

W e-meldunkach stabilnie
Początek roku to tradycyjnie okres zwiększonego zainteresowania usługą meldunkową – w styczniu 2022 r. złożono 31 184 takich wniosków online. W marcu ich liczba powróciła do stabilnego poziomu -złożono 22 934 wniosków. 
Źródło: KPRM
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: