GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Genially pozyskuje 20 mln USD, zaangażowany polski fundusz VC

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-09-30 15:29 - czytano: 255 razy - dodaj komentarz
Genially pozyskuje 20 mln USD, zaangażowany polski fundusz VCGenially to hiszpański startup, który stworzył narzędzie ułatwiające projektowanie interaktywnych treści - infografik, prezentacji, plakatów, ulotek czy raportów wprost z poziomu przeglądarki internetowej. Firma właśnie zamknęła rundę B na kwotę 20 mln. dolarów m.in. od Market One Capital. Liderem najnowszej rundy są 645 Ventures i Owl Ventures. Spółkę wsparli również dotychczasowi inwestorzy, w tym dobrze znany w Polsce fundusz - Market One Capital.
REKLAMA
W obecnej rundzie uczestniczyli ponadto europejscy inwestorzy: DN Capital i Brighteye Ventures oraz założyciele s16VC i Kahoot. Spółkę wsparły również dotychczasowe fundusze: Market One Capital, JME Ventures, GP Bullhound, FJLab i Athos Capital.

Genially to szybki i prosty sposób na tworzenie ciekawych materiałów. Łatwość użycia i atrakcyjność wizualna interaktywnych i animowanych kreacji sprawia, że Genially cieszy się popularnością wśród profesjonalistów z branży marketingu, projektowania graficznego, komunikacji a także w szkolnictwie i edukacji akademickiej.

Pozyskany kapitał umocni pozycję Genially, jako globalnego lidera wśród narzędzi do tworzenia interaktywnych treści. Celem jest zwiększenie zaangażowania społeczności oraz dalszy rozwój produktu.

· Uczynienie z Genially globalnej i rozpoznawalnej marki zawsze było częścią naszej wizji. Jesteśmy gotowi na kolejny krok - chcemy stworzyć nowy standard komunikacji z wykorzystaniem interaktywnych treści. Ta runda jest dla nas ważnym krokiem - nie tyle z uwagi na otrzymany kapitał, co wartość dodaną oferowaną przez naszych nowych partnerów - powiedział Juan Rubio, współzałożyciel i dyrektor generalny Genially.

· Globalny kryzys związany z Pandemią zmienił sposób w jaki ludzie uczą się i pracują. Biznes czy edukacja musiały w krótkim czasie zaadaptować do swoich potrzeb nowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiłyby im codzienne funkcjonowanie, pracę i naukę. Genially jest znakomitą odpowiedzią na te zmiany - wyjaśnia Marcin Zabielski, współzałożyciel i Partner Zarządzający w Market One Capital.

Genially działa od 2015 roku. Platforma- działająca w ponad 190 krajach - jest szczególnie popularna we Francji, Hiszpanii, Meksyku i Kolumbii. W bieżącym roku społeczność Genially najbardziej dynamicznie rozwijała się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Włoszech. Z serwisu korzystają takie instytucje, jak Czerwony Krzyż, Volkswagen, Uniwersytet Columbia, Michelin i Louis Vuitton (LVMH), a także miliony nauczycieli, studentów, grafików i przedsiębiorców, dla których ważna jest wizualna atrakcyjność przedstawianych treści.
Źródło: Market One Capital
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: