GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung pomyślnie przechodzi ocenę bezpieczeństwa NESAS GSMA

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-09-30 15:26 - czytano: 259 razy - dodaj komentarz
Samsung pomyślnie przechodzi ocenę bezpieczeństwa NESAS GSMAFirma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że jej procesy rozwoju w zakresie kompleksowych rozwiązań sieciowych – w tym sieci radiowych (RAN), produktów do analizy, sieci rdzeniowej i chmury – pomyślnie przeszły ocenę bezpieczeństwa w ramach programu Network Equipment Security Assurance Scheme (NESAS) ustanowionego przez GSMA i 3GPP. Procesy opracowywania portfolio rozwiązań sieciowych Samsung, w tym oprogramowania do wirtualizacji, są w pełni zgodne ze standardami GSMA NESAS.
REKLAMA
W ramach NESAS zweryfikowano zarówno sprzętowe rozwiązania RAN Samsung, jak i proces rozwoju w pełni zwirtualizowanej sieci radiowej (vRAN). Oferowaną przez firmę sieć vRAN wdrożono na dużą skalę w sieci komercyjnej czołowego amerykańskiego operatora, a także wybrano do zastosowania w pionierskim europejskim projekcie sieci wirtualnej.

Procesy opracowywania rozwiązań sieciowych Samsung i zarządzania cyklem ich życia poddano niezależnemu audytowi w celu zweryfikowania, w jaki sposób zabezpieczenia integrowane są z ich projektowaniem, rozwojem, wdrażaniem i utrzymaniem ruchu.

NESAS oferuje całej branży strukturę zapewniania bezpieczeństwa i określa wymagania w tym zakresie dotyczące procesów rozwoju i zarządzania cyklem życia rozwiązań. Wykorzystuje w tym celu procedury testowe zabezpieczeń zdefiniowane w 3GPP. Audyt rozwiązań sieciowych Samsung, zakończony w lipcu bieżącego roku, pozwala firmie zwiększyć przejrzystość całego procesu rozwoju, potwierdzając jej zaangażowanie w bezpieczeństwo sieci.

– Cieszymy się, że w audycie NESAS doceniono nasze zaangażowanie w tworzenie bezpiecznych i niezawodnych sieci – mówi Sohyong Chong, Senior Vice President, Head S/W R&D, Networks Business w Samsung Electronics. – Jako zaufany partner globalnych operatorów będziemy nieustannie rozwijać nasz sprzęt sieciowy i procesy zarządzania całym cyklem jego życia, by gwarantować zgodność z najwyższymi standardami zabezpieczeń. Jest to niezbędne w świecie zmierzającym w kierunku środowiska 5G spełniającego wymagania klientów dotyczące wysokiej wydajności i bezpieczeństwa.

Pozytywna ocena NESAS to wynik wielu osiągnięć Samsung w zakresie zabezpieczeń sieci, w tym uzyskania w tym roku certyfikatu Common Criteria (CC) za rozwiązania 5G, jak również certyfikatu ISO/IEC 27001.

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, terminali i nadajników radiowych oraz technologii sieci rdzeniowej (Core). Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala rozwiązania sieciowe 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanego radia i sieci rdzeniowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i narzędzia wspierane Sztuczną Inteligencją (AI). Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługującym setki milionów użytkowników na całym świecie.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: