GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nie pisz po odpis. Klikaj

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-08-17 14:05 - czytano: 230 razy - dodaj komentarz
Nie pisz po odpis. KlikajPotrzebujesz odpisu aktu stanu cywilnego? Nie musisz iść do urzędu. Zajrzyj na GOV.pl i załatw to przez internet. e-Polak potrafi! Profil zaufany – to jedyne, czego potrzebujesz, by online zawnioskować o odpis aktu stanu cywilnego. Od początku roku z naszej e-usługi skorzystało już ponad 200 tysięcy osób. Skorzystaj i Ty! Odpis aktu urodzenia lub małżeństwa to dokument, który jest potrzebny przy załatwianiu wielu życiowych spraw. Aby go uzyskać nie musisz planować wizyty w urzędzie.
REKLAMA
Wystarczy kilka minut przy komputerze lub smartfonie. Kilka kliknięć i dokument będzie w Twoich rękach. To możliwe dzięki naszej e-usłudze Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego. Znajdziesz ją na portalu GOV.pl. 

Na portalu znajdziesz też wszystkie niezbędne informacje dotyczące profilu zaufanego, który jest niezbędny do korzystania z e-administracji. Dzięki niemu potwierdzisz swoją tożsamość w internecie. Jeśli jeszcze go nie masz – załóż już dziś. Swój profil zaufany ma już ponad 12 milionów Polaków. Dołącz do nich.

Wszystko na GOV.pl
Pierwszy i najważniejszy krok w przypadku korzystania ze wszystkich e-usług to wizyta na portalu GOV.PL. Będąc tam - zaloguj się do konta Mój GOV (prawy górny róg strony) i wybierz e-usługę Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego. 

Kolejny krok - wypełnij elektroniczny formularz. To proste i trwa tylko chwilę. Twoje dane osobowe zostaną automatycznie zaciągnięte do odpowiednich rubryk.

Wypełniając formularz - zaznacz, że dokument, o który wnioskujesz, chcesz dostać na swoją skrzynkę Mój GOV.

Ważne! Odpis, który uzyskasz, będzie miał moc prawną tylko w wersji elektronicznej. Nie drukuj go. Wydruk nie ma mocy prawnej. Automatyczny odpis będzie zawierał podpis kwalifikowany potwierdzający jego autentyczność.

Ile poczekasz na odpis? Możesz go mieć od ręki! Wydanie dokumentu przez automat jest możliwe przy spełnieniu kilku warunków:
 • odpis aktu, o który wnioskujesz, musi dotyczyć Ciebie, Twoich dzieci, małżonka lub rodziców,
 • system - w trakcie wypełniania wniosku - musi potwierdzić, że możliwe jest automatyczne wydanie odpisu. Chodzi o informację, czy akt jest zdigitalizowany, jawny i bez założonej blokady wydawania.
 • płatności za odpis należy dokonać online.
A jeśli jesteśmy przy płatności – za uzyskanie odpisu trzeba zapłacić:
 • 22 zł – za odpis skrócony aktu stanu cywilnego (także za odpis wielojęzyczny w formie papierowej),
 • 33 zł – za odpis zupełny aktu stanu cywilnego.
Wysyłając wniosek online, masz do wyboru dwa sposoby płatności – online lub przelew bankowy bądź pocztowy.

Na skrzynkę
Gotowy odpis znajdziesz w swojej skrzynce odbiorczej na koncie Mój GOV. A skrzynkę znajdziesz na GOV.pl (prawy górny róg strony). Jak się do niej zalogować? Oczywiście profilem zaufanym.

Co jeszcze warto wiedzieć o naszej e-usłudze?

- Jest „odmiejscowiona”. A to oznacza, że wniosek możemy wysłać do dowolnego urzędu stanu cywilnego. Tam, gdzie nam wygodnie - tłumaczy minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Ta sama zasada dotyczy wszystkich, zamawianych online, odpisów aktów stanu cywilnego – dodaje.

e-Polak potrafi!
Źródło: KPRM
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: