GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Dewocjonalia w internecie: przybywa sklepów i kupujących

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-08-16 13:28 - czytano: 238 razy - dodaj komentarz
Dewocjonalia w internecie: przybywa sklepów i kupującychSklepy internetowe z dewocjonaliami otwierają się chętniej i sprzedają więcej niż przed pandemią - wynika z danych platformy e-commerce Shoper. Sprzedawców przyciągają do internetu szerokie możliwości sklepów online oraz zmiana nawyków zakupowych klientów. Niemal wszystkie branże sklepów działających online zanotowały w ostatnich kilkunastu miesiącach nadzwyczajne wzrosty. Jednak w przypadku kategorii dewocjonaliów ten rosnący trend utrzymuje się mimo zniesienia już praktycznie wszystkich restrykcji wobec handlu stacjonarnego.
REKLAMA
Co więcej, skokowy wzrost liczby kupujących i sklepów nastąpił w czasie, gdy często na ostatnią chwilę przekładane były terminy pierwszych komunii, chrztów i ślubów. To wydarzenia, które są jednymi z głównych okazji do zakupów w sklepach z dewocjonaliami.

Za wzrostem stoi zmiana pokoleniowa?
Statystyki platformy sklepów internetowych Shoper pokazują, że łączna wartość transakcji w sklepach z dewocjonaliami i korzystających z usługi Shoper Płatności, w 2020 r. była trzykrotnie wyższa niż w 2019 r. Z kolei łączna wartość transakcji w pierwszym półroczu 2021 stanowi 175 proc. wartości transakcji w pierwszym półroczu 2020 r.

- Kika lat temu analitycy z niemałym zdziwieniem zauważali, że dewocjonalia w internecie kupują głównie osoby młode, choć to przecież starsze pokolenia kojarzone są z religijnością. Wygląda na to, że seniorzy wcześniej zaopatrywali się w stacjonarnych sklepach np. przy kościołach. W czasie pandemii często po raz pierwszy odkryli, że w internecie jest już wszystko, a zakupy robi się naprawdę łatwo. Podobny efekt widoczny był też w innych branżach i był tym silniejszy, im bardziej przed pandemią dominował w nich handel stacjonarny - wyjaśnia Artur Halik z platformy sklepów internetowych Shoper.

Branża z ogromnym potencjałem
Częściowo za wzrost sprzedaży dewocjonaliów w sklepach internetowych odpowiedzialny jest przyrost samej liczby sklepów. Obecnie na platformie Shoper działa ponad dwukrotnie więcej sklepów sprzedających dewocjonalia niż w 2019 r.

- Znajomość lokalnej specyfiki, czyli w wypadku dewocjonaliów kalendarza świąt i około religijnych uroczystości, okazuje się dużym atutem dla rodzimych producentów, którzy coraz sprawniej sprzedają swoje produkty w internecie. Mają do tego coraz to nowocześniejsze narzędzia, takie jak Shoper, które pozwalają uruchomić sprzedaż online właściwie z dnia na dzień - zauważa Artur Halik. - Pandemia okazała się dodatkowym, mocnym impulsem do zakładania nowych sklepów internetowych, czasem w miejsce sklepów stacjonarnych, które w wyniku lockdownu straciły rację bytu. Przedsiębiorcy szybko wyczuli, w którym sektorze rynku drzemie duży potencjał i, jak widać na przykładzie dewocjonaliów, intuicja ich nie zawiodła - ocenia ekspert.
Źródło: Shopper
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: