czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Stacje ładowania elektryków? Znajdziesz w NaviExpert

    Zobacz również

    Na drogach pojawia się coraz więcej aut elektrycznych, a w NaviExpert trzymamy rękę na pulsie! W kategorii POI Stacje ładowania pojazdów elektrycznych znajdziecie już ponad 1 400 punktów! Z raportu PSPA „Polish EV Outlook 2020” wynika, że do 2025 roku w Polsce może powstać nawet 48 tys. ogólnodostępnych punktów ładowania elektryków. Tymczasem, wszystkie aktualnie dostępne znajdziecie również w NaviExpert.

    - Reklama -

    Stacje ładowania elektryków w NaviExpert

    Wychodzimy naprzeciw potrzebom kierowców – w ostatnim czasie uzupełniliśmy w aplikacji bazę i aktualnie liczy ona ponad 1 400 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Od dziś nie musicie nerwowo rozglądać się za miejscami do ładowania aut elektrycznych – wystarczy, że zerkniecie do NaviExpert!

    Po wpisaniu w pasku wyszukiwania NaviExpert hasła „stacja ładowania” lub kliknięciu w zieloną ikonę Stacja ładowania…, otrzymujemy listę punktów ładowania znajdujących się najbliżej naszego aktualnego położenia.

    Wyszukaj stację wzdłuż trasy

    Do wcześniej zaplanowanej podróży z powodzeniem dodacie punkty POI znajdujące się na Waszej trasie lub w jej pobliżu, w tym również przystanek na doładowanie auta. Aby tego dokonać, po wytyczeniu trasy na ekranie nawigacyjnym wystarczy kliknąć przycisk opcji i Wyszukaj wzdłuż trasy > Stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Następnie z listy punktów wybrać + Do trasy, a aplikacja przeliczy trasę dodając wybraną stację ładowania jako punkt pośredni na trasie.

    Liczba stacji w poszczególnych województwach

    Z mapki wynika, że obecnie najwięcej punktów ładowania znajdziemy w woj. mazowieckim – 216, dolnośląskim – 177 i małopolskim – 157. Najmniej z kolei w świętokrzyskim – 19, opolskim i lubelskim – po 38 punktów.

    Cały czas trzymamy rękę na pulsie i konsekwentnie dodajemy punkty ładowania pojazdów elektrycznych na naszą mapę. Jeżeli zauważyliście, że w naszej bazie nie uwzględniono danej stacji – poinformujcie nas o tym. W końcu tworzymy tę aplikację nie tylko dla Was, ale także dzięki Wam!

    Elektryki – nowy komfort jazdy

    Elektryczna przyszłość rysuje się naprawdę… komfortowo, ale! No właśnie – zawsze znajdzie się jakieś ale. W tej chwili są to ograniczenia związane z dostępnością stacji ładowania pojazdów elektrycznych, które powinny znajdować się w przysłowiowym zasięgu ręki. O ile ich zasięg wystarcza na płynne, codzienne użytkowanie, o tyle dłuższe trasy mogą być problematyczne. Stacji na szczęście przybywa, a dba o to m.in. GreenWay Polska – twórca największej w Polsce sieci ładowania aut elektrycznych. Punkty zlokalizowane są jednak w mniej oczywistych miejscach niż stacje benzynowe, jak np. galerie handlowe, hipermarkety czy hotele.

    Popularność aut elektrycznych w Polsce rośnie, ale wydaje się, że na drodze do szybkich zmian wciąż stoją stereotypy – a te wynikają najczęściej z niewiedzy. Wokół elektryków pojawiło się ich sporo – dotyczą ceny, zasięgu, długiego ładowania, skomplikowanej jazdy… a jak jest naprawdę? Działanie samochodów elektrycznych różni się od tych z silnikiem spalinowym jedynie napędem. Miejsce silnika spalinowego zajmuje silnik elektryczny, zestaw akumulatorów i sterownik. Akumulatory magazynują energię elektryczną i przekazują ją do silnika, a ten napędza koła samochodu. Dzięki temu układ jest prostszy, a auto – ciche.

    Każdy, kto miał okazję choć raz wybrać się elektrykiem w podróż, z pewnością od razu dostrzegł zmianę komfortu jazdy. Bezgłośny napęd, płynne przyspieszanie i więcej przestrzeni w aucie sprawiają, że jedzie się po prostu lepiej. Samochody elektrycznie świetnie sprawdzają się w mieście – to ich naturalne środowisko. Mogą korzystać z pasów zarezerwowanych dla autobusów i parkować w centrum metropolii za darmo! Elektryki są także uznawane za jedne z najbezpieczniejszych aut – zawdzięczają to zaawansowanym systemom asystującym. Tego typu samochody to również niższe koszty utrzymania (np. tańsze przeglądy serwisowe) i – oczywiście – mniejsza emisja CO2.

    Więcej na : naviexpert.pl/blog

    ŹródłoNaviExpert
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Sztuczna inteligencja, prawdziwe ryzyko. Jak cyberprzestępcy mogą oszukać AI?

    Użytkownicy ChatGPT generują nawet 100 mld słów dziennie . Tzw. duże modele językowe (large language model, LLM) bazujące na...