GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Rozwiązania dla właścicieli mieszkań.

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-05-11 14:13 - czytano: 211 razy - dodaj komentarz
Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Rozwiązania dla właścicieli mieszkań.Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że warto zabezpieczyć swoje cztery kąty. Mimo to, monitoring najczęściej kojarzymy z domami jednorodzinnymi. Tymczasem rynek oferuje wiele smart rozwiązań zarówno dla właścicieli domów z wielką posesją, jak i osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych. W przeciwieństwie do mieszkańców domków jednorodzinnych, osoby zamieszkałe w blokach, nie mogą sobie pozwolić na samowolne zainstalowanie kamer zewnętrznych.
REKLAMA
Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma innych urządzeń, które pozwoliłyby im zadbać o bezpieczeństwo swoich czterech kątów. Jednym z takich rozwiązań są kamery wewnętrzne. Te dostępne dziś na rynku mają rozległe pole widzenia (360°), które obejmuje całą przestrzeń. Wiele urządzeń wyposażonych jest również w detekcję osób pozwalającą śledzić wykryty ruch. To jednak nie wszystko. Przykładowo kamera C6CN Pro firmy ezviz oprócz powyższych funkcji ma także wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaskoczyć włamywacza swoją wirtualną obecnością w domu. Za pomocą aplikacji dostajemy podgląd tego, co dzieje się w pomieszczeniach w czasie rzeczywistym. Co więcej, możemy nawet dostawać powiadomienia, kiedy czujniki kamery rozpoznają, że w domu dzieje się coś niepokojącego. Zaletami takich kamer domowych jest też łatwy montaż i niewygórowana cena. Wspomniane urządzenie można dostać już od 250 złotych.

Inteligentne wizjery
Kolejnym rozwiązaniem, które również świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, jest inteligentny wizjer do drzwi. To urządzenie, które umieszcza się zamiast tradycyjnego judasza. Omówmy jego możliwości na przykładzie modelu DP1C od marki Ezviz. Wspomniany sprzęt został wyposażony w szerokokątny obiektyw, kamerę HD oraz funkcję trybu Dzień/Noc, dzięki czemu zapewnia wyraźny obraz - nawet w ciemności. Można więc zapomnieć o niewyraźnych twarzach czy rozmazanych postaciach. Co jeszcze? Inteligentny wizjer do drzwi wykonuje zdjęcia i wysyła alerty natychmiast po wykryciu osób przed drzwiami. Nawet będąc poza domem, możecie więc widzieć  osoby stojące przed drzwiami wejściowymi, a nawet rozmawiać z nimi przy użyciu telefonu komórkowego. Co ważne dostęp do urządzenia może mieć kilka osób jednocześnie, każdy domownik może więc mieć sytuacje w mieszkaniu pod kontrolą.

Jak widać opcji na zwiększenie swojego bezpieczeństwa mamy wiele. Oprócz zdrowej ludzkiej ostrożności możemy wykorzystywać technologię. Projektujemy ją przecież po to, by nam służyła. 
Źródło: flpr
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: