piątek, 29 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Ekologicznie opakowanie Samsung Galaxy S

    Zobacz również

    Firma Samsung już od kilku lat konsekwentnie prowadzi proces wdrażania coraz bardziej przyjaznych ekologiczne opakowań, projektowanych w duchu zrównoważonego rozwoju. Premiery każdych kolejnych modeli smartfonów Galaxy S stanowiły kroki naprzód w kierunku redukcji odpadów i plastiku. Wśród podjętych działań można wymienić m.in. wprowadzenie pudełka z tektury falistej, usunięcie folii ochronnej z niektórych akcesoriów czy zastąpienie wcześniejszej plastikowej tacki na

    - Reklama -

    wykonaną z masy papierowej.

    Firma Samsung dokłada wszelkich starań, by zaoferować użytkownikom urządzenia i usługi, które uczynią ich codzienne życie jeszcze bardziej niezwykłym. Nieodłączną częścią tych działań jest zapewnianie innowacyjnych rozwiązań, które jednocześnie umożliwią ochronę środowiska oraz naturalnych zasobów naszej planety.

    W zakresie designu opakowań stosowane są trzy zasady: zmniejszenie, zamiana i poddanie recyklingowi. Przyświecały one producentowi podczas wprowadzania przyjaznych dla środowiska zmian w opakowaniach urządzeń serii Galaxy S. Firma Samsung pracowała nad tym, by usprawnić pakowanie urządzeń, a jednocześnie wdrożyć bardziej zrównoważone procedury w tym zakresie, poczynając od wielkości opakowania aż po materiały użyte do jego wykonania[1].

    Od Galaxy S7 do Galaxy S21 – podróż w kierunku bardziej przyjaznych ekologicznie opakow
    Firma Samsung od premiery modelu Galaxy S7 w 2016 roku, rozpoczęła projektowanie coraz bardziej przyjaznych ekologicznie opakowań dla wszystkich generacji urządzeń serii Galaxy S. Podczas tej podróży, usilnie pracowano nad tym, by usunąć wszelkie elementy, które utrudniały użytkownikom poddanie opakowań recyklingowi.

    Opakowanie serii Galaxy S21 zawiera tylko 4% ilości plastiku wykorzystanego w projekcie opakowania modeli Galaxy S7, co pozwoliło zmniejszyć ilość odpadów wytwarzanych przez jednostkowe opakowanie o 49%. Ponadto, opakowanie Galaxy S21 zawiera tylko 58% ilości papieru wykorzystanego przy produkcji opakowań Galaxy S7, dzięki czemu udaje się ocalić 44802 drzew rocznie. W wyniku wysiłków podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju firma Samsung zmniejszyła ilość dwutlenku węgla wytwarzanego podczas produkcji opakowań serii S21 o 50%, w porównaniu z opakowaniami modeli Galaxy S7.

    W wyniku szeroko zakrojonych badań nad przyjaznymi dla środowiska materiałami, w opakowaniu Galaxy S8 zastosowano kilka rewolucyjnych zmian w stosunku do wcześniejszych modeli serii Galaxy S. Z wnętrza opakowania usunięto magnes wraz z plastikowym etui na słuchawki, a tacka na akcesoria, wcześniej wytwarzana z plastiku, została wykonana z materiału wytworzonego na bazie papieru.

    Premiera modeli Galaxy S9 to kolejny krok naprzód w zakresie redukcji odpadów z plastiku. Firma Samsung zamieniła plastik stosowany do produkcji tacek umieszczanych w opakowaniach na masę papierową, pozyskiwaną w procesie produkcyjnym wykorzystującym materiały z recyklingu.

    Pojawienie się modeli Galaxy S10 i Galaxy S20 przyniosło dalszy rozwój w zakresie wprowadzania przyjaznych ekologicznie opakowań stosowanych przez firmę Samsung. Plastik zastąpiono papierem, uproszczono konstrukcję opakowania, a wszystkie tacki do pakowania akcesoriów w pudełkach zostały zastąpione jedną, wykonaną z masy papierowej. Ponadto usunięto folię ochronną z akcesoriów, takich jak wtyczka ładowarki i złącze USB, a błyszcząca powłoka wszystkich akcesoriów została zastąpiona bardziej ekologicznym, matowym wykończeniem, które ukrywa odciski palców i jest bardziej odporne na zarysowania.

    W przypadku najnowszych flagowych urządzeń – serii S21, przy produkcji opakowań zastosowano najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania, spośród wszystkich dotychczas wprowadzonych w serii Galaxy S. Pudełko każdego urządzenia wykonane jest z tektury falistej, która zastąpiła sztywny papier, i którą dużo łatwiej poddać recyklingowi. Z kolei akcesoria, takie jak wtyczka ładowarki i słuchawki, zostały usunięte z kartonika, aby jeszcze bardziej ograniczyć ilość opakowań i promować nawyki ponownego wykorzystywania i recyklingu wśród użytkowników.

    Promowanie efektywnego gospodarowania zasobami w przyszłości
    Pomimo pojawiających się wyzwań związanych z dostępnością zrównoważonych materiałów i efektywnością globalnych łańcuchów dostaw, które pojawiły się w wyniku pandemii COVID-19, firma Samsung nadal czuje się odpowiedzialna za walkę ze zmianami klimatu i ochronę środowiska we wszystkich podejmowanych działaniach.

    Pod koniec 2020 roku osiągnięto cel, jakim było stosowanie opakowań papierowych w 100% pochodzących z recyklingu lub ze zrównoważonych źródeł,[5] a obecnie od dostawców papieru wymaga się przedstawiania certyfikatów i zgodności z międzynarodowymi standardami, takimi jak certyfikat Forest Stewardship Council (FSC). Firma Samsung zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jej droga do przejścia na gospodarkę o obiegu w pełni zamkniętym jeszcze się nie skończyła.

    Samsung nieustannie poszukuje nowych i innowacyjnych ekologicznych materiałów, których będzie można używać do produkcji opakowań, a które pozwolą jednocześnie odkryć nowe sposoby na zmniejszenie zużycia materiałów i optymalizacji procesów związanych z rozwojem urządzeń. Przed wprowadzeniem na rynek kolejnych nowych produktów, firma Samsung planuje nadal wprowadzać zmiany zarówno w łańcuchu dostaw, jak i kształtowaniu zachowań użytkowników tak, aby móc oferować bardziej przyjazne środowisku produkty i opakowania, które przyczynią się do stworzenia bardziej zrównoważonego świata.

    ŹródłoSamsung
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

    OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury...