GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Lenovo ThinkBook wprowadza nowe sposoby pracy mobilnej i zdalnej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-01-13 14:10 - czytano: 154 razy - dodaj komentarz
Lenovo ThinkBook wprowadza nowe sposoby pracy mobilnej i zdalnej Firma Lenovo zapowiedziała nowy ThinkBook Plus Gen 2 i, a także zaprezentowała równie eleganckie ThinkBook 13x i, ThinkBook 14p Gen 2 oraz ThinkBook 16p Gen 2. Najnowsze modele ThinkBooków są przeznaczone specjalnie dla mobilnych pracowników małych i średnich firm. Zastosowano w nich aluminiowe materiały z charakterystycznym wykończeniem w dwóch odcieniach, a innowacyjne funkcje łączą się w nich z wykwintnym wzornictwem, aby ułatwiać i uprzyjemniać elastyczną pracę w nowej rzeczywistości.
REKLAMA
Użytkownicy znajdą w najnowszych laptopach z rodziny ThinkBook najnowocześniejsze technologie zwiększające komfort pracy niezależnie od miejsca. Wybrane modele mają wyświetlacze o nowych proporcjach boków 16:10 z doskonalącą obraz technologią Dolby Vision® HDR i znakomitym dźwiękiem Dolby Atmos, a ThinkBook 16p działa z kartą graficzną NVIDIA GeForce najnowszej generacji, która zapewnia nowe możliwości tworzenia, edycji i odtwarzania materiałów cyfrowych. Firmy dostosowują się do nowych sposobów pracy, ale małym i średnim przedsiębiorstwom często trudniej jest wdrożyć modele pracy hybrydowej. Dlatego tym ważniejsze jest wyposażenie pracowników w odpowiednie technologie umożliwiające pracę w każdych warunkach.

ThinkBook Plus Gen 2 i

Jedna konstrukcja, dwa formaty
Najnowsze laptopy ThinkBook powstały na podstawie wiedzy o doświadczeniach użytkowników. ThinkBook Plus Gen 2 i został udoskonalony pod niemal każdym względem. Oto najważniejsze ulepszenia:
 • Ekran e-Ink został powiększony z 48% do 68% powierzchni obudowy. Ma teraz powierzchnię użytkową o przekątnej 12 cali oraz zwiększoną rozdzielczość dopasowaną do rozdzielczości 2560x1600 ekranu głównego.
 • Ekran działa z wyższą częstotliwością odświeżania, a interfejs użytkownika e-Ink został przeprojektowany, by zapewniać bardziej intuicyjny dostęp do najczęściej używanych informacji. Teraz można uruchamiać aplikacje użytkowe bez otwierania pokrywy.
 • W nowym, smuklejszym (13,9 mm) i lżejszym (1,3 kg) modelu zastosowano wyświetlacze o proporcjach boków 16:10, emitujące mniej światła niebieskiego. Zamiast 78% zajmują one teraz niemal 90% powierzchni obudowy, a zatem rozciągają się niemal od krawędzi do krawędzi.
 • Możliwości interakcji dotykowej zwiększa nowe pióro cyfrowe ze schowkiem, które automatycznie uruchamia wybrane aplikacje.
 • Laptop łączy się za pośrednictwem portów Intel Thunderbolt™ 4, sieci Wi-Fi 61 i nowej, opcjonalnej Podkładki ładującej ThinkBook z technologią Energysquare Power by Contact®. Podkładka ta umożliwia bezprzewodowe ładowanie zwiększonej baterii, która zapewnia do 15 godzin działania2 lub do 24 godzin2, jeżeli używa się tylko wyświetlacza e-Ink.

ThinkBook 13x i w kolorze Storm Grey
Kompaktowy ThinkBook 13x i, dostępny w dwóch odcieniach szarości Storm Gray i Cloud Gray, należy do najsmuklejszych 13-calowych laptopów biznesowych. Ma zaledwie 12,9 mm grubości, a waży poniżej 1,2 kg, dlatego użytkownicy mogą go zabierać i pracować na nim wszędzie. Oprócz wyświetlacza e-Ink ten elegancki laptop ma wszystkie zalety modelu ThinkBook Plus Gen 2 i , w tym Dolby Vision, Dolby Atmos i porty Thunderbolt 4. Zbudowane na platformie Intel Evo i działające z energooszczędnymi procesorami Intel Core 11. generacji modele ThinkBook Plus Gen 2 i oraz 13x i wyróżniają się znakomitą szybkością i inteligencją, a przy tym także długim czasem działania na baterii3. Szybka łączność bezprzewodowa Wi-Fi 61 oraz bateria 53 Wh umożliwiają użytkownikom dostosowanie się do różnych warunków w głównym miejscu pracy i poza nim.

Wydajność dla wymagających

ThinkBook 16p Gen 2
ThinkBook 14p oraz 16p działają z najnowszymi procesorami AMD Ryzen do urządzeń mobilnych i zaspokajają oczekiwania użytkowników poszukujących wydajnego laptopa z wyświetlaczem o jakości profesjonalnej oraz szybką pamięcią i łącznością. Laptopy te zostały przystosowane pod kątem wideokonferencji przy użyciu opcjonalnej kamery Full HD z fizyczną przesłoną chroniącą prywatność - ThinkShutter, większego panelu dotykowego, a także wygodnej klawiatury z podświetleniem, która wykrywa jasność otoczenia i zawiera klawisze szybkiego dostępu do połączeń konferencyjnych. Współpracę ułatwiają też inne pomysłowe funkcje. Oparty na sztucznej inteligencji algorytm eliminuje hałas otoczenia, a użytkownicy mogą łatwo przełączać tryby dźwięku: prywatny do rozmów osobistych, współdzielony do rozmów grupowych oraz tryb otoczenia do udostępniania dźwięków z innych urządzeń.

ThinkBook 14p — wykończenie w dwóch odcieniach
ThinkBook 14p jest smukły (16,9 mm) i lekki (1,4 kg), a ponadto dostępny z takimi wyświetlaczami jak 14-calowy OLED o rozdzielczości 2,8K zgodny ze standardem VESA® DisplayHDR™ True Black. ThinkBook 16p będzie dostępny z kartą graficzną do laptopów NVIDIA GeForce RTX nowej generacji i procesorem AMD Ryzen. Ten wysokowydajny laptop ma 16-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560x1600, który ułatwia pracę kreatywną przy użyciu technologii śledzenia promieni, sztucznej inteligencji i wideo o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy, którym zależy na dokładnej wierności i spójności kolorów, mogą zamówić ThinkBook 16p z kalibrowanym fabrycznie wyświetlaczem z certyfikatem X-Rite Pantone.

Efektywność pracy z tymi komputerami zwiększa dodatkowo oprogramowanie Lenovo Vantage, które w najbliższych miesiącach4 uzyska kilka aktualizacji. Niektóre z nich są przeznaczone dla użytkowników z małych oraz średnich firm i umożliwiają wybór ustawień specjalnie do pracy. W Vantage zostaną dodane nowe strony, takie jak Menedżer spotkań i Centrum twórcy, które pomagają w konfiguracji ustawień do spotkań online oraz kreatywnej pracy i aplikacji. W ramach tej aktualizacji na rynki globalne wchodzą niedawno wprowadzone usługi Vantage Smart Performance Services. Umożliwiają one skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, w tym wirusów „zero‑day”, jednym kliknięciem. W ten sposób zwiększają wydajność oraz bezpieczeństwo komputera i ułatwiają jego konserwację. Nowa funkcja progresywnego buforowania aplikacji internetowych ładuje Vantage w ciągu kilku sekund5, dlatego z nowych i dotychczasowych funkcji tego oprogramowania można korzystać szybciej i w dowolnym miejscu.

Zdjęcia i pełne dane techniczne są dostępne w newsroomie Lenovo StoryHub, a więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Lenovo o CES.

Ceny i dostępność produktów na polskim rynku będą znane wkrótce.
Źródło: Lenovo
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: