GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG: Autonomiczny robot z dezynfekującą lampą UV

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-12-15 12:49 - czytano: 1037 razy - dodaj komentarz
LG: Autonomiczny robot z dezynfekującą lampą UV Najnowszy członek rodziny robotów CLOi firmy LG zapewni higieniczne bezpieczeństwo w hotelach, szkołach, biurach, restauracjach i sklepach detalicznych. LG Electronics pracuje nad autonomicznym robotem, który będzie używać promieni ultrafioletowych (UV-C)1 do dezynfekcji często dotykanych powierzchni w obiektach użyteczności publicznej. Firma wykorzystuje do tego zarówno swoje kompetencje w dziedzinach: robotyki, sztucznej inteligencji i pojazdów autonomicznych,
REKLAMA
jak też doświadczenie w dogłębnym zrozumieniu potrzeb klientów. LG planuje zaoferować robota z lampą UV klientom z branży hotelarskiej, sieciom sklepów detalicznych, korporacjom i instytucjom edukacyjnym w USA już na początku 2021 roku.

- Autonomiczny robot z lampą UV pojawia się w chwili, gdy higiena stanowi najwyższy priorytet dla gości hotelowych, uczniów, studentów i klientów restauracji. Konsumenci mogą poczuć się bezpiecznie, ponieważ robot LG z lampą UV zmniejszy ryzyko kontaktu z potencjalnie szkodliwymi zarazkami – wiceprezes Roh Kyu-chan, szef oddziału ds. robotyki w dziale Business Solutions firmy LG.


LG spodziewa się, że jej debiutancki produkt, który zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas targów Digital CES® 2021, wyznaczy nowy standard utrzymywania higieny w obiektach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu. Ze względu na autonomiczne działanie robot będzie mógł z łatwością poruszać się wokół stołów, krzeseł i innych mebli. Naświetlając przez 15-30 minut powierzchnie dotykane przez gości, zdezynfekuje wiele obszarów nawet przy jednym ładowaniu akumulatora.

Podczas projektowania robota duży nacisk położono na łatwość obsługi. Dlatego włączenie go do dotychczasowych procedur utrzymywania czystości nie wymaga intensywnych szkoleń ani angażowania specjalistów sterujących pracą urządzenia. Personel może zdalnie monitorować jego działanie za pomocą smartfonów lub tabletów. Aby zminimalizować ryzyko narażenia pracowników na działanie promieniowania ultrafioletowego, lampa UV robota jest wyłączana: poprzez specjalną blokadę – aktywują ją czujniki wykrywające obecność ludzi, naciśnięcie przycisku zatrzymania awaryjnego lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

- Od coraz bardziej powszechnego ekosystemu urządzeń bezdotykowych klienci będą oczekiwać wyższego poziomu higieny. Firma LG chce rozwijać kreatywne rozwiązania, które pomogą stawić czoła wyzwaniom przyszłości. W tym celu wykorzystuje swoje zróżnicowane doświadczenia w dziedzinach robotyki, sztucznej inteligencji i pojazdów autonomicznych - wiceprezes Roh Kyu-chan, szef oddziału ds. robotyki w dziale Business Solutions firmy LG.
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: