GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Robo-doradca w inwestycjach od ING

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-08-20 14:22 - czytano: 193 razy - dodaj komentarz
Robo-doradca w inwestycjach od INGING Bank Śląski udostępni klientom zautomatyzowaną usługę doradczą w zakresie funduszy inwestycyjnych. Robo-doradca Investo podpowie jakie fundusze wybrać oraz zadba o utrzymanie ryzyka na poziomie akceptowanym przez klienta. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING. Aby skorzystać z robo-doradcy Investo, nie trzeba być specjalistą oraz mieć dużo czasu. Proces zakupu jest prosty i szybki.
REKLAMA
- Jak wynika z badań, aż 67% Polaków odkłada w każdym miesiącu jakąś kwotę ale jednocześnie aż 55% z nich uważa, że inwestowanie jest dla nich dużo trudniejsze niż oszczędzanie pieniędzy na koncie czy lokacie*. Investo to rozwiązanie zarówno dla tych, którzy szukają nowych możliwości lokowania kapitału jak i dla tych, którzy nie mają czasu lub wystarczającej wiedzy, żeby tym się zająć. Poprzez robo-doradcę, chcemy zachęcić do inwestowania - powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

- Od lat promujemy różne formy oszczędzania. Zachęcamy do budowania tzw. poduszki finansowej, odkładania na emeryturę i dywersyfikacji portfela. Tym razem chcemy wesprzeć klientów w prostym inwestowaniu. Investo może pomóc klientom, którzy z różnych przyczyn nie inwestowali do tej pory, a chcieliby zacząć. Ułatwia proces podejmowania decyzji w zakresie wyboru portfela funduszy inwestycyjnych i czuwa nad procesem inwestowania. Można powiedzieć, że pilnuje, aby ryzyko utrzymywało się, na poziomie jaki akceptujemy. Taka kompleksowa, w pełni automatyczna usługa, to nowość na polskim rynku. Mamy nadzieję, że klienci przekonają się, że inwestowanie nie jest aż tak skomplikowane – dodał Daniel Szewieczek, Dyrektor Banku odpowiedzialny za oszczędności i inwestycje w ING Banku Śląskim.

Aby skorzystać z robo-doradcy Investo, nie trzeba być specjalistą oraz mieć dużo czasu. Proces zakupu jest prosty i szybki. W pierwszej kolejności klient wypełnia ankietę inwestycyjną MIFID i poznaje swój profil inwestycyjny. Następnie podpisuje umowę doradztwa i otrzymuje rekomendację portfela inwestycyjnego odpowiednią do swojego profilu. W finalnym kroku ustala kwotę inwestycji i decyduje czy chce inwestować regularnie. Całość zajmuje do 15 min. Swoją inwestycję klient może śledzić na bieżąco w Moim ING.

Przez cały czas inwestycji robo-doradca Investo dba o to, aby środki klienta były inwestowane w zdywersyfikowany portfel instrumentów finansowych zgodnie z indywidulaną rekomendacją wydaną na podstawie ankiety. Co trzy miesiące Investo dokonuje automatycznej weryfikacji portfela i ponownie dostosowuje jego strukturę do profilu ryzyka klienta – dodał Radosław Sosna z NN Investment Partners TFI.

Robo-doradca Investo jest dostępny w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Wyróżniamy cztery profile Investo, w których proporcje funduszy w portfelu rozkładają się zgodnie profilem inwestycyjnym klienta opracowanym na podstawie ankiety i planowanym horyzontem czasowym.

Robo-doradca Investo działa w oparciu o fundusze NN Investment Partners TFI:

 • NN Krótkoterminowych Obligacji,
 • NN Indeks Obligacji,
 • NN Globalnej Dywersyfikacji,
 • NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania.
Robo-doradca proponuje tanie inwestowanie, gdzie opłaty za zarządzanie w portfelu funduszy mieszczą się w przedziale 0,76%-1,16%.
Źródło: ING
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: