GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson podpisuje setny komercyjny kontrakt 5G

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-08-17 17:52 - czytano: 195 razy - dodaj komentarz
Ericsson podpisuje setny komercyjny kontrakt 5GPodpisanie 100. komercyjnego kontraktu 5G, z kolejnym operatorem jest dla firmy Ericsson (NASDAQ: ERIC) przełomem w rozwoju technologii 5G. Ericsson posiada obecnie 100 komercyjnych umów i kontraktów 5G z operatorami, z czego 58 to publicznie ogłoszone umowy, a 56 sieci na pięciu kontynentach już funkcjonuje. Setny komercyjny kontrakt 5G został podpisany z firmą Telekom Slovenije.
REKLAMA
Pierwsza publicznie ogłoszona umowa w zakresie 5G zawarta została w 2014 roku. Wtedy to, po pierwszych testach i partnerstwach opartych na memorandum porozumienia (MoU), uruchamiane były testy technologii 5G New Radio (NR). Z kolei pierwsze komercyjne wdrożenie 5G zostało ogłoszone w 2018 roku.

Kontrakty 5G firmy Ericsson obejmują wdrożenia radiowej sieci dostępowej RAN oraz sieci szkieletowej Core. Do budowy sieci 5G wykorzystywane są produkty i rozwiązania Ericsson Radio System i Ericsson Core Network. Wdrożone zostały zarówno rozwiązania 5G Non-Standalone, 5G Standalone, Ericsson Spectrum Sharing i rozwiązania dual-mode 5G Core firmy Ericsson.

Börje Ekholm, prezes CEO firmy Ericsson, powiedział: – Potrzeby naszych klientów są podstawą rozwoju i ewolucji technologii 5G. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze zaangażowanie procentuje setnym komercyjnym kontraktem 5G. Nieustannie stawiamy klientów w centrum naszej działalności. Pomagamy dostarczyć rozwiązania, które w pełni wykorzystują potencjał 5G i służą abonentom indywidualnym, branży przemysłowej i całemu społeczeństwu.

Firma Ericsson współpracuje nad rozwojem 5G z operatorami, uczelniami wyższymi, przedstawicielami instytucji technologicznych i przemysłu. Ericsson jest również liderem w standaryzacji 5G, z większością udziałów dla 4G i 5G.

Biorąc pod uwagę deklaracje zgłoszone do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), stosując filtr niezbędności, Ericsson jest na szczycie wyścigu patentowego 5G. Według analizy firmy prawnej Bird & Bird, Ericsson posiada największą liczbę znaczących patentów SEP(standard-essential patent) związanych z 5G na świecie (15,8%).

W Polsce technologia 5G jest już dostępna, ale konieczne jest przydzielenie odpowiednich pasm i częstotliwości. Sprzęt firmy Ericsson jest gotowy do pracy w sieci 5G już od 2015 roku. Jest to możliwe  dzięki aktualizacji do 5G za pomocą zdalnej instalacji oprogramowania. Do tej pory do operatorów na całym świecie wysłanych zostało ponad 5 milionów anten 5G.

Komisja Europejska oczekuje, że do 2025 r. kraje członkowskie będą posiadać szerokie pokrycie siecią 5G. W lutym 2020 r. Ericsson ogłosił uruchomienie komercyjnej sieci 5G z operatorem Polkomtel oraz badawczej sieci na Politechnice Łódzkiej. Ericsson prowadzi testy 5G z innymi operatorami i podmiotami w Polsce.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: