GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Lenovo Edge Computing -mszanse na oszczędności w branży telekomunikacyjnej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-03-02 14:47 - czytano: 629 razy - dodaj komentarz
Lenovo Edge Computing -mszanse na oszczędności w branży telekomunikacyjnej Klienci wyczekują od dłuższego czasu korzyści z wprowadzenia sieci 5G, choć firmy telekomunikacyjne wciąż zastanawiają się, jak wdrożyć tę nową technologię i utrzymać rentowność. Dużo uwagi poświęca się zwiększaniu szybkości oraz przepustowości sieci i mocy obliczeniowej na jej brzegu — daleko od scentralizowanego centrum danych, a bliżej użytkowników, którzy dane te tworzą.
REKLAMA
Architektura sieciowa Multi-Access Edge Computing (MEC) umożliwia korzystanie z aplikacji wykorzystujących przetwarzanie brzegowe, które wymagają wysokiej przepustowości i niskiego poziomu opóźnień. Z uwagi na fakt, że platforma MEC może bezpośrednio wchodzić w interakcję z radiową siecią dostępową (RAN), może to skutkować zmniejszeniem  przeciążenia pasma transmisji. Zapewni to lepszą wydajność aplikacji wymagających wysokiej przepustowości, takich jak rzeczywistość rozszerzona (AR), lokalna dystrybucja treści i praktycznie wszystko, co przyczynia się do szybkiego rozwoju Internetu rzeczy (IoT). MEC udostępnia też nowe rynki deweloperom oraz programistom, którzy tworzą innowacyjne aplikacje i usługi działające w ramach rozwiązań  brzegowych.

Wszystkie te działania  prowadzą do zwiększenia  presji wobec firm telekomunikacyjnych, by przyspieszyły budowę infrastruktury brzegowej opartej o rozwiązania chmurowe. Sukcesy usługodawców telekomunikacyjnych będą zależały od  stworzenia sposobu na wykorzystanie nowej infrastruktury tak, by zaoszczędzić środki finansowe i wygenerować nowe źródła przychodów.

Zarządzanie zdecentralizowanym przetwarzaniem danych na brzegu sieci stanowi duże wyzwanie dla firm telekomunikacyjnych. Lenovo mierzy się z nim bezpośrednio, oferując pojedynczą platformę i architekturę do wdrażania i automatyzacji rozwiązań do przetwarzania danych na brzegu sieci  (Edge Computing) oraz zarządzania nimi z jednego miejsca. T-Systems, największa firma z branży usług IT w Niemczech, posiada  30 centrów danych na świecie i 65 000 maszyn wirtualnych, na których działają aplikacje o fundamentalnym znaczeniu dla klientów z sektora dużych przedsiębiorstw. Zastosowanie rozwiązania Lenovo Open Cloud Automation (LOC-A) umożliwiło skrócenie czasu kompleksowego prowizjonowania całego systemu z tygodni do godzin — była to niezwykle korzystna zmiana nie tylko dla klientów, którzy mogą teraz o wiele szybciej konfigurować i wykorzystać chmury prywatne.

LOC-A jest kompleksową platformą automatyzacji w chmurze, która umożliwia planowanie, wdrażanie, zarządzanie procesami  oraz porównywanie wydajności rozproszonej infrastruktury chmurowej i działa z platformami Kubernetes, Red Hat OpenShift, OpenStack oraz VMware Cloud Foundation. Rozwiązanie LOC-A zmniejszyło nakłady operacyjne T-Systems o 40%. LOC-A łączy w sobie zalety chmury publicznej, takie jak szybkie skalowanie, elastyczność i szybkie udostępnianie usług, z takimi atutami chmury prywatnej jak ochrona danych i zabezpieczenia. Ta płynna integracja korzyści umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału łączności 5G.

Jako dostawca najnowocześniejszych rozwiązań T-System może błyskawicznie wdrażać zróżnicowane środowiska nowych klientów. Oprogramowanie LOC Automation usprawnia ten proces i upraszcza operacje wykonywane w różnych chmurach. Z badania przeprowadzonego przez Roya Chua z AvidThink wynika, że firmy  telekomunikacyjne mogą oczekiwać:
 • zwrotu z inwestycji w wysokości 1,36 USD wartości bieżącej netto za każdego wydanego dolara;
 • nawet 81% skrócenia czasu początkowego wdrożenia;
 • 11-krotnego zmniejszenia nakładu pracy związanej z wdrożeniem w chmurze.
Klienci mogą szybciej zacząć uzyskiwać przychody, korzystając z automatycznego wdrożenia platform Red Hat OpenStack, OpenShift, VMware Cloud Foundation i Kubernetes.

5G może stawiać branży telekomunikacyjnej nowe wyzwania, ale niesie też ze sobą nowe szanse. Lenovo posiada odpowiednie zasoby i rozwiązania, by pomagać klientom w wykorzystaniu możliwości stwarzanych przez nową epokę telekomunikacji, dbając o niezawodne wdrożenie, rozbudowę i utrzymanie infrastruktury sieciowej.

Autor: Charles Ferland, wiceprezes i dyrektor generalny ds. usługodawców rozwiązań sieciowych i telekomunikacyjnych
Źródło: Lenovo
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: